Kwartaalwinst ING zakt fors door coronacrisis
AMSTERDAM (ANP) - De winst van ING is in het eerste kwartaal flink gekelderd als gevolg van de coronacrisis. Net als andere grote banken zag het financiële concern zich genoodzaakt veel geld opzij te zetten voor leningen die mogelijk nooit worden terugbetaald.
ING hield onder de streep 670 miljoen euro over, ruim 40 procent minder dan een jaar eerder. Er ging in totaal 661 miljoen euro naar de stroppenpot. Daarmee presteerde de bank ING nog wel beter dan analisten in doorsnee hadden verwacht. Zij gingen volgens een peiling door persbureau Bloomberg gemiddeld uit van een resultaat van iets minder dan 411 miljoen euro.
De coronacrisis raakt ING sterk. Vanwege de economische neergang en onzekerheid die gepaard gaan met alle coronamaatregelen dreigen veel klanten, bijvoorbeeld bedrijven in de olie- en gassector, in problemen te komen. Vandaar dat ING geld apart moest zetten. Ook heeft de bank meer dan 100.000 klanten betalingsuitstel gegeven, om hen te helpen om door deze moeilijke periode te komen.
Extra kosten
ING moet de laatste jaren bovendien extra kosten maken in verband met zijn inspanningen om witwassen tegen te gaan. Hiermee zijn duizenden medewerkers van de bank aan de slag. Ook nu veel bankpersoneel vanuit huis werkt in verband met de coronamaatregelen, gaat dit proces om de checks van klanten en geldstromen te verbeteren gewoon door.
De bank slaagde er afgelopen kwartaal wel in om zijn rente-inkomsten op peil te houden, ondanks de aanhoudend lage rentes in de markt. Zo werden de marges op hypotheken iets opgekrikt. In Nederland loopt de hypotheekrente de laatste tijd ook weer iets op, al blijft deze op een laag niveau. Bij ING zaten verder de inkomsten uit commissies in de lift. De totale baten liepen op jaarbasis met ruim 1 procent terug tot 4,5 miljard euro.
"Hoewel we ons nu in een periode van grote onzekerheid bevinden, blijf ik vol vertrouwen over de toekomst van ING", aldus topman Ralph Hamers. Hij geeft aan dat ING komende tijd goed op de kosten zal moeten letten, maar dat de bank goed gekapitaliseerd is en een erg stabiele financieringsbasis heeft. Overigens werd in februari bekend dat Hamers op 30 juni opstapt om later dit jaar leiding te gaan geven aan de Zwitserse bank UBS. Over wie zijn opvolger wordt, werden vrijdag geen mededelingen gedaan.
Meer uit Financieel
STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft dinsdag ingestemd met nieuwe veiligheidsregels voor speelgoed. De EU-lidstaten waren daar al eerder mee akkoord gegaan. Deze regels moeten kinderen beter beschermen tegen gevaarlijk speelgoed.
33 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - Openbaar aanklagers in Frankrijk hebben een onderzoek geopend naar eBay. Via die Amerikaanse onlinemarktplaats zouden illegale producten worden verkocht.
57 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben tot nu toe iets minder aankopen gedaan in aanloop naar Black Friday en Cyber Monday dan vorig jaar. Dit meldt iDEAL, dat de cijfers rond het koopjesfestijn dagelijks bijhoudt.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Reizigers in België ondervinden woensdag opnieuw veel hinder van een nationale stakingsdag. Op luchthaven Brussels Airport zijn alle vertrekkende en veel aankomende vluchten geschrapt. Treinreizigers hebben dinsdag al te maken met treinuitval door stakingen. Maandag zorgden acties ook al voor overlast.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Nederland opstappende passagiers op Schiphol worden benadeeld ten opzichte van overstappers op de luchthaven, vindt easyJet-directeur William Vet. De landendirecteur voor Nederland wijst op de sterk gestegen kosten voor het gebruik van de luchthaven en de Nederlandse vliegbelastingen. Die drukken zwaarder op vluchten voor vertrekkers vanuit Nederland.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vakbond FNV noemt het grote banenverlies bij ABN AMRO "ronduit schokkend". Ook is het volgens FNV-bestuurder Arne Gorter "onbegrijpelijk dat een bank die jaar op jaar miljardenwinst boekt opnieuw op zo'n grote schaal in haar personeel wil snijden".
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO trakteert de werknemers op een "onaangename verrassing" met de mededeling dat de komende jaren duizenden banen worden geschrapt. Dat zegt onderhandelaar Arthur Bot van vakbond CNV. "Een massa-ontslag, vooral gedreven door winstgroei."
4 uur geleden