Kwartaalupdate Delta Air Lines valt goed op groen Wall Street
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten de handel uitgegaan. Beleggers reageerden op de eerste grote bedrijven die met cijfers kwamen. Vooral de handelsupdate van luchtvaartmaatschappij Delta Air Lines viel goed. Verder was er ook aandacht voor de publicatie van financieel fonds JPMorgan Chase en waren er cijfers over de Amerikaanse producentenprijzen die niet eerder zo sterk stegen.
Delta Air Lines sloot de sessie met een winst van dik 6 procent. De luchtvaartmaatschappij liet weten een sterk herstel te verwachten van het aantal boekingen deze zomer. Het concern kende naar eigen zeggen recordverkopen de afgelopen tijd. Die reserveringen moeten de branche helpen de sterk gestegen kosten van brandstof op te vangen. Delta heeft bovendien het aantal vluchten al beperkt om zo de prijzen voor vliegtickets op te kunnen voeren.
JPMorgan Chase (min 3,2 procent) zag de inkomsten en winst flink afnemen. Onder meer als gevolg van de oorlog in Oekraïne werden minder deals gesloten. Ook gingen de beurzen omlaag wat de winst van de handelstak drukte. Bovendien profiteerden banken vorig jaar rond deze tijd van het vrijkomen van geld dat ze apart hadden gezet om het mogelijk niet betalen van leningen op te vangen. JPMorgan Chase paait wel de aandeelhouders door voor 30 miljard dollar eigen aandelen in te kopen.
Techaandelen
Ook techaandelen wisten de aandacht op zich gericht. Webwinkelconcern Amazon (plus 3,2 procent) lijkt een inflatie- en brandstoftoeslag in rekening te gaan brengen van 5 procent bij bedrijven die producten via de website van de webwinkelreus verkopen. Google maakte bekend in de loop van het jaar 9,5 miljard dollar te investeren in kantoren en datacenters. Het aandeel van Google-moeder Alphabet sloot 1,7 procent hoger.
Sierra Oncology ging bijna 39 procent omhoog. Het biotechbedrijf dat zich op kankerbehandelingen richt wordt voor 1,9 miljard dollar overgenomen door farmaceut GlaxoSmithKline. Verder stond Walmart (plus 2,6 procent) bij de winnaars nadat het bekendmaakte de financieel directeur van betalingsbedrijf PayPal (min 2,9 procent) over te nemen
Overig
De Dow Jonesindex won 1 procent tot 34.564,59 punten. De S&P 500 steeg 1,1 procent tot 4446,59 punten en de Nasdaq eindigde met een winst van 2 procent op 13.643,59 punten.
Een vat Amerikaanse olie kostte 3,6 procent meer op 104,22 dollar. Brentolie werd 4,2 procent duurder op 108,79 dollar per vat. De euro was 1,0883 dollar waard, tegen 1,0861 dollar eerder op de dag.
Meer uit Financieel
NORWALK (ANP) - Booking Holdings, het Amerikaanse moederbedrijf van onder meer Booking.com, heeft de vraag naar overnachtingen in het derde kwartaal opnieuw zien toenemen. En hoewel er volgens het bedrijf nog enige onzekerheid bestaat over de macro-economische en geopolitieke context, ziet Booking dat de reislust in het vierde kwartaal tot nu toe aanhoudt.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger geëindigd in aanloop naar het rentebesluit van de Federal Reserve op woensdag. Algemeen wordt verwacht dat de Amerikaanse centrale bank het rentetarief met een kwart procentpunt gaat verlagen.
3 uur geledenREDMOND (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - Microsoft krijgt een belang van 27 procent in OpenAI in een vernieuwd partnerschap tussen de twee bedrijven. De investering in de ChatGPT-maker wordt geschat op 135 miljard dollar. Microsoft behoudt bovendien toegang tot de technologie van OpenAI tot 2032, maakten de bedrijven dinsdag bekend.
4 uur geledenALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) heeft het afgelopen kwartaal minder nieuwe orders ontvangen. Dat kwam grotendeels door een "aanzienlijke afname" van orders uit China. Daarbij spelen ook de "onlangs aangekondigde exportbeperkingen" een rol, stelt topman Hichem M'Saad in een toelichting op de kwartaalcijfers. De afname volgt volgens ASMI op een sterke eerste helft van het jaar.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bits of Freedom (BoF) noemt het "spijtig" dat Meta van het gerechtshof in Amsterdam niet meteen aanpassingen aan Facebook en Instagram hoeft door te voeren. "Juist rond de verkiezingen wil je als gebruiker namelijk grip op je informatiedieet", zegt een woordvoerster van BoF. De organisatie die zich inzet voor burgerrechten en privacy had in eerste instantie een kort geding tegen Meta aangespannen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Philips is dinsdag onderaan de AEX-index in Amsterdam geëindigd, na een waarschuwingsbrief van de Amerikaanse voedsel- en medicijnautoriteit FDA. De waakhond heeft het zorgtechnologieconcern laten weten dat drie van zijn productiefaciliteiten in de Verenigde Staten en Nederland niet voldoen aan de productienormen. Het aandeel zakte 6 procent.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Meta, het moederbedrijf van onder meer Facebook en Instagram, krijgt meer tijd om aanpassingen door te voeren aan de tijdlijnen van de socialemediaplatforms. Dit heeft het gerechtshof in Amsterdam dinsdag bepaald. Begin deze maand oordeelde een rechter dat Meta de websites en apps van Facebook en Instagram binnen twee weken moest aanpassen.
7 uur geleden