Kwartaalupdate Delta Air Lines valt goed op groen Wall Street
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten de handel uitgegaan. Beleggers reageerden op de eerste grote bedrijven die met cijfers kwamen. Vooral de handelsupdate van luchtvaartmaatschappij Delta Air Lines viel goed. Verder was er ook aandacht voor de publicatie van financieel fonds JPMorgan Chase en waren er cijfers over de Amerikaanse producentenprijzen die niet eerder zo sterk stegen.
Delta Air Lines sloot de sessie met een winst van dik 6 procent. De luchtvaartmaatschappij liet weten een sterk herstel te verwachten van het aantal boekingen deze zomer. Het concern kende naar eigen zeggen recordverkopen de afgelopen tijd. Die reserveringen moeten de branche helpen de sterk gestegen kosten van brandstof op te vangen. Delta heeft bovendien het aantal vluchten al beperkt om zo de prijzen voor vliegtickets op te kunnen voeren.
JPMorgan Chase (min 3,2 procent) zag de inkomsten en winst flink afnemen. Onder meer als gevolg van de oorlog in Oekraïne werden minder deals gesloten. Ook gingen de beurzen omlaag wat de winst van de handelstak drukte. Bovendien profiteerden banken vorig jaar rond deze tijd van het vrijkomen van geld dat ze apart hadden gezet om het mogelijk niet betalen van leningen op te vangen. JPMorgan Chase paait wel de aandeelhouders door voor 30 miljard dollar eigen aandelen in te kopen.
Techaandelen
Ook techaandelen wisten de aandacht op zich gericht. Webwinkelconcern Amazon (plus 3,2 procent) lijkt een inflatie- en brandstoftoeslag in rekening te gaan brengen van 5 procent bij bedrijven die producten via de website van de webwinkelreus verkopen. Google maakte bekend in de loop van het jaar 9,5 miljard dollar te investeren in kantoren en datacenters. Het aandeel van Google-moeder Alphabet sloot 1,7 procent hoger.
Sierra Oncology ging bijna 39 procent omhoog. Het biotechbedrijf dat zich op kankerbehandelingen richt wordt voor 1,9 miljard dollar overgenomen door farmaceut GlaxoSmithKline. Verder stond Walmart (plus 2,6 procent) bij de winnaars nadat het bekendmaakte de financieel directeur van betalingsbedrijf PayPal (min 2,9 procent) over te nemen
Overig
De Dow Jonesindex won 1 procent tot 34.564,59 punten. De S&P 500 steeg 1,1 procent tot 4446,59 punten en de Nasdaq eindigde met een winst van 2 procent op 13.643,59 punten.
Een vat Amerikaanse olie kostte 3,6 procent meer op 104,22 dollar. Brentolie werd 4,2 procent duurder op 108,79 dollar per vat. De euro was 1,0883 dollar waard, tegen 1,0861 dollar eerder op de dag.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag verder weggezakt. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. De prijzen van olie en gas gingen door de onrust verder omhoog. Philip Lane, hoofdeconoom van de Europese Centrale Bank (ECB), waarschuwde in een interview met zakenkrant Financial Times dat een langdurige oorlog in het Midden-Oosten een forse stijging van de inflatie in de eurozone kan veroorzaken en de economische groei kan afremmen.
29 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - Door het conflict in het Midden-Oosten heeft ook Air France besloten voorlopig niet op het gebied te vliegen. De luchtvaartmaatschappij heeft minstens tot en met donderdag 5 maart alle vluchten van en naar Tel Aviv, Beiroet, Dubai en Riyad geschrapt.
57 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese gasprijs ging dinsdagochtend op de toonaangevende Amsterdamse gasbeurs opnieuw flink omhoog door de onrust in het Midden-Oosten. De prijs steeg met 30 procent tot 58 euro per megawattuur.
58 minuten geledenTOKIO (ANP) - De beurzen in Japan en Zuid-Korea zijn dinsdag hard omlaaggegaan door de aanhoudende onrust in het Midden-Oosten. De Nikkei in Tokio zakte verder weg en verloor ruim 3 procent na de verliesbeurt een dag eerder. In Seoul, waar beleggers terugkeerden na een lang weekend, kelderde de Kospi meer dan 7 procent.
1 uur geledenHANNOVER (ANP/DPA) - De topman van TUI rekent erop dat het enkele dagen duurt voordat klanten van het Duitse reisconcern die vastzitten in het Midden-Oosten zijn teruggebracht. Dat zei bestuursvoorzitter Sebastian Ebel in gesprek met nieuwszender n-tv. Het plan is om reizigers met partnermaatschappijen als Emirates, Qatar Airways en Etihad naar Duitsland te halen.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/RTR) - Een langdurige oorlog in het Midden-Oosten zou een aanzienlijke stijging van de inflatie in de eurozone kunnen veroorzaken en de economische groei kunnen afremmen. Dat zegt Philip Lane, hoofdeconoom van de Europese Centrale Bank (ECB), in een interview met zakenkrant Financial Times.
1 uur geledenSEATTLE (ANP/RTR) - De schade aan datacenters van Amazon in het Midden-Oosten is het gevolg van droneaanvallen, meldt de clouddivisie van het bedrijf op zijn statuspagina. Twee datacenters in de Verenigde Arabische Emiraten werden "direct geraakt" door drones. In Bahrein zorgde een droneaanval in de buurt van een datacenter voor schade.
1 uur geleden