Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kwartaalresultaten en economische cijfers centraal op beurzen

Kwartaalresultaten en economische cijfers centraal op beurzen

AMSTERDAM (ANP) - De beurshandel op het Damrak staat donderdag opnieuw in het teken van de bedrijfsresultaten. Daarbij wordt vooral uitgekeken naar de kwartaalcijfers van Bank of America en Citigroup. Woensdag werden de resultaten van de Amerikaanse banken Goldman Sachs en Wells Fargo al goed ontvangen. Daarnaast wordt gelet op de wekelijkse uitkeringsaanvragen, de winkelverkopen en de industriële productie van de Verenigde Staten, die later op de dag bekend worden gemaakt.

De Amsterdamse AEX-index koerst op basis van de openingsindicatoren af op een licht lager begin van de handelsdag. Ook de andere Europese beursgraadmeters lijken met kleinere koersuitslagen te openen. De belangrijkste aandelenmarkten in Azië lieten donderdag een gemengd beeld zien.

Op het Damrak kwamen NSI en RoodMicrotec met cijfers. Vastgoedfonds NSI zag de huurinkomsten dalen in het eerste kwartaal. Volgens topman Bernd Stahli heeft de coronapandemie nog steeds impact op de activiteiten van het bedrijf. Chipleverancier RoodMicrotec zag de omzet afgelopen kwartaal flink groeien dankzij de aanhoudende sterke vraag naar chips.

Avantium

Chemieconcern Avantium liet weten 28 miljoen euro te hebben opgehaald met de uitgifte van 5,2 miljoen nieuwe aandelen. Industrieel toeleverancier Aalberts kondigde aan het Britse Sentinel Performance Solutions Group over te nemen. Een overnameprijs werd niet gegeven.

Beleggers verwerken daarnaast de beursgang van Coinbase Global op Wall Street. Het grootste Amerikaanse handelsplatform voor digitale munten zoals bitcoins kreeg via een zogeheten directe plaatsing een notering aan de technologiebeurs Nasdaq. Daarbij werden geen nieuwe aandelen uitgegeven, maar verkochten bestaande aandeelhouders stukken. De stukken werden voor 250 dollar in de markt gezet. Bij het slot was het aandeel 328 dollar waard.

AEX-index

De Europese beurzen sloten woensdag overwegend hoger. De AEX-index won 0,6 procent tot 712,55 punten en de MidKap klom ook 0,6 procent, tot 1044,74 punten. Londen en Parijs stegen tot 0,7 procent, terwijl Frankfurt 0,4 procent verloor. Op Wall Street eindigde de Dow-Jonesindex 0,2 procent hoger op 33.730,89 punten. De brede S&P 500 daalde 0,4 procent en technologiegraadmeter Nasdaq zakte 1 procent.

De euro was 1,1976 dollar waard, tegenover 1,1973 dollar een dag eerder. De olieprijzen lieten weinig beweging zien na de sterke stijging op woensdag. Een vat Amerikaanse olie kostte een fractie meer op 63,16 dollar. Brentolie klom 0,1 procent in prijs tot 66,64 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Rusland voorspelt prijsdaling olie na vertrek VAE uit OPEC

MOSKOU (ANP/RTR) - Het vertrek van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) uit oliekartel OPEC leidt er waarschijnlijk toe dat olieproducerende landen hun productie opvoeren. Daardoor zouden olieprijzen op termijn moeten dalen, voorspelt de Russische minister van Financiën Anton Siluanov.

3 minuten geleden
Vattenfall profiteert van hoge elektriciteitsprijs in Scandinavië

STOCKHOLM (ANP) - Energieleverancier Vattenfall heeft in het eerste kwartaal fors meer winst gemaakt. Het bedrijf profiteerde van hogere prijzen in Scandinavië, aldus topvrouw Anna Borg in de kwartaalupdate van het bedrijf.

37 minuten geleden
Spaanse inflatie loopt verder op door hogere energieprijzen

MADRID (ANP/BLOOMBERG) - De inflatie in Spanje is in april verder opgelopen tot 3,5 procent, meldt het Spaanse Nationaal Statistisch Instituut (INE). Dat is het hoogste niveau sinds juni 2024. In maart stegen de consumentenprijzen in het Zuid-Europese land volgens de Europese rekenmethode al met 3,4 procent, door de sterk gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten.

39 minuten geleden
Iranoorlog drukt op boekingscijfers bij Booking.com

NORWALK (ANP/BLOOMBERG) - Reisbedrijf Booking Holdings, het moederbedrijf van Booking.com, heeft zijn verwachtingen voor dit jaar verlaagd, omdat de oorlog in het Midden-Oosten de vraag naar reizen drukt. Volgens financieel directeur Ewout Steenbergen zorgde de oorlog al voor meer annuleringen en minder nieuwe boekingen in het eerste kwartaal. In het tweede kwartaal voorziet hij nog meer impact.

1 uur geleden
Adidas verdient meer aan verkoop sportkleding

HERZOGENAURACH (ANP/BLOOMBERG) - Adidas heeft in het eerste kwartaal van dit jaar meer verdiend. Het bedrijf verkocht vooral veel meer sportkleding dan een jaar eerder. Ook zag de Duitse sportkledingfabrikant meer vraag naar zijn voetbal-, hardloop- en trainingsproducten.

1 uur geleden
Brussel dringt aan op gebruik leeftijds-app voor eind dit jaar

STRAATSBURG (ANP) - De Europese Commissie dringt er bij lidstaten op aan om de EU-leeftijdsverificatieapp voor het einde van het jaar te gebruiken. Dat zei Eurocommissaris Henna Virkkunen (Technologische Soevereiniteit) woensdag.

1 uur geleden
Indiase maatschappijen vrezen vluchtuitval door dure brandstof

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - Luchtvaartmaatschappijen in India hebben hun regering gevraagd om financiële steun tegen de hoge prijzen van vliegtuigbrandstof. Maatschappijen staan onder zo'n grote druk dat er mogelijk vluchten uitvallen of dat ze moeten stoppen.

2 uur geleden