Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kwartaalresultaten en economische cijfers centraal op beurzen

Kwartaalresultaten en economische cijfers centraal op beurzen

AMSTERDAM (ANP) - De beurshandel op het Damrak staat donderdag opnieuw in het teken van de bedrijfsresultaten. Daarbij wordt vooral uitgekeken naar de kwartaalcijfers van Bank of America en Citigroup. Woensdag werden de resultaten van de Amerikaanse banken Goldman Sachs en Wells Fargo al goed ontvangen. Daarnaast wordt gelet op de wekelijkse uitkeringsaanvragen, de winkelverkopen en de industriële productie van de Verenigde Staten, die later op de dag bekend worden gemaakt.

De Amsterdamse AEX-index koerst op basis van de openingsindicatoren af op een licht lager begin van de handelsdag. Ook de andere Europese beursgraadmeters lijken met kleinere koersuitslagen te openen. De belangrijkste aandelenmarkten in Azië lieten donderdag een gemengd beeld zien.

Op het Damrak kwamen NSI en RoodMicrotec met cijfers. Vastgoedfonds NSI zag de huurinkomsten dalen in het eerste kwartaal. Volgens topman Bernd Stahli heeft de coronapandemie nog steeds impact op de activiteiten van het bedrijf. Chipleverancier RoodMicrotec zag de omzet afgelopen kwartaal flink groeien dankzij de aanhoudende sterke vraag naar chips.

Avantium

Chemieconcern Avantium liet weten 28 miljoen euro te hebben opgehaald met de uitgifte van 5,2 miljoen nieuwe aandelen. Industrieel toeleverancier Aalberts kondigde aan het Britse Sentinel Performance Solutions Group over te nemen. Een overnameprijs werd niet gegeven.

Beleggers verwerken daarnaast de beursgang van Coinbase Global op Wall Street. Het grootste Amerikaanse handelsplatform voor digitale munten zoals bitcoins kreeg via een zogeheten directe plaatsing een notering aan de technologiebeurs Nasdaq. Daarbij werden geen nieuwe aandelen uitgegeven, maar verkochten bestaande aandeelhouders stukken. De stukken werden voor 250 dollar in de markt gezet. Bij het slot was het aandeel 328 dollar waard.

AEX-index

De Europese beurzen sloten woensdag overwegend hoger. De AEX-index won 0,6 procent tot 712,55 punten en de MidKap klom ook 0,6 procent, tot 1044,74 punten. Londen en Parijs stegen tot 0,7 procent, terwijl Frankfurt 0,4 procent verloor. Op Wall Street eindigde de Dow-Jonesindex 0,2 procent hoger op 33.730,89 punten. De brede S&P 500 daalde 0,4 procent en technologiegraadmeter Nasdaq zakte 1 procent.

De euro was 1,1976 dollar waard, tegenover 1,1973 dollar een dag eerder. De olieprijzen lieten weinig beweging zien na de sterke stijging op woensdag. Een vat Amerikaanse olie kostte een fractie meer op 63,16 dollar. Brentolie klom 0,1 procent in prijs tot 66,64 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Amsterdamse beurs gaat met winst het weekend in

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag hoger gesloten. Daarmee lijkt het optimisme onder beleggers over het standhouden van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten verder toegenomen.

1 uur geleden
Nederland maakt ook bezwaar tegen beloning AF-KLM-baas Smith

DEN HAAG (ANP) - Topman Ben Smith van Air France-KLM heeft vorig jaar 5,1 miljoen euro verdiend, meer dan drie keer zoveel als KLM-topvrouw Marjan Rintel. Dat bleek vrijdag uit het jaarverslag van het luchtvaartconcern. Minister van Financiën Eelco Heinen (VVD) had al laten weten bezwaar te willen maken tegen de hoogte van de beloning van Rintel. Een woordvoerster van het ministerie bevestigt na berichtgeving van RTL Z dat Nederland ook bezwaar zal maken tegen de beloning van haar baas in Parijs.

1 uur geleden
Rechter: huurders moeten meewerken aan aansluiting op warmtenet

ALKMAAR (ANP) - Huurders in een wooncomplex in Alkmaar moeten meewerken aan het aansluiten van hun woningen op het warmtenet. Dat heeft een rechter in Noord-Holland bepaald. Als ze niet meewerken, wordt een dwangsom van 500 euro per dag opgelegd.

3 uur geleden
Kerosinetekort in Europa als Straat van Hormuz weken dichtblijft

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Europa heeft over drie weken een structureel tekort aan kerosine als de Straat van Hormuz gesloten blijft. Dat stelt de koepelorganisatie van Europese luchthavens ACI Europe. Een tekort aan vliegtuigbrandstof zal tot grote verstoringen leiden op luchthavens in Europa, waarschuwt de organisatie.

3 uur geleden
Wall Street voorzichtig in aanloop naar gesprekken VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag aan het begin van de handelsdag niet ver van hun plek gekomen. De aandacht op de financiële markten blijft gericht op het broze bestand dat de Verenigde Staten en Israël hadden afgesproken met Iran. Dit weekend beginnen naar verwachting vredesonderhandelingen tussen de VS en Iran.

3 uur geleden
Tientallen Ierse tankstations leeg na dagenlang brandstofprotest

DUBLIN (ANP/DPA/AFP) - Protesten tegen hoge brandstofprijzen in Ierland gaan hun vierde dag in, waardoor problemen bij de bevoorrading van tankstations toenemen. Demonstranten blokkeren onder andere brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij.

6 uur geleden
Intertoys neemt onlinewinkel voor speelgoed Lobbes.nl over

AMSTERDAM (ANP) - Intertoys neemt de bekende speelgoedwebshop Lobbes.nl over. De speelgoedwinkelketen krijgt een meerderheidsbelang van 75 procent in moederbedrijf Wings Holding.

8 uur geleden