Kwartaalresultaten en economische cijfers centraal op beurzen
AMSTERDAM (ANP) - De beurshandel op het Damrak staat donderdag opnieuw in het teken van de bedrijfsresultaten. Daarbij wordt vooral uitgekeken naar de kwartaalcijfers van Bank of America en Citigroup. Woensdag werden de resultaten van de Amerikaanse banken Goldman Sachs en Wells Fargo al goed ontvangen. Daarnaast wordt gelet op de wekelijkse uitkeringsaanvragen, de winkelverkopen en de industriële productie van de Verenigde Staten, die later op de dag bekend worden gemaakt.
De Amsterdamse AEX-index koerst op basis van de openingsindicatoren af op een licht lager begin van de handelsdag. Ook de andere Europese beursgraadmeters lijken met kleinere koersuitslagen te openen. De belangrijkste aandelenmarkten in Azië lieten donderdag een gemengd beeld zien.
Op het Damrak kwamen NSI en RoodMicrotec met cijfers. Vastgoedfonds NSI zag de huurinkomsten dalen in het eerste kwartaal. Volgens topman Bernd Stahli heeft de coronapandemie nog steeds impact op de activiteiten van het bedrijf. Chipleverancier RoodMicrotec zag de omzet afgelopen kwartaal flink groeien dankzij de aanhoudende sterke vraag naar chips.
Avantium
Chemieconcern Avantium liet weten 28 miljoen euro te hebben opgehaald met de uitgifte van 5,2 miljoen nieuwe aandelen. Industrieel toeleverancier Aalberts kondigde aan het Britse Sentinel Performance Solutions Group over te nemen. Een overnameprijs werd niet gegeven.
Beleggers verwerken daarnaast de beursgang van Coinbase Global op Wall Street. Het grootste Amerikaanse handelsplatform voor digitale munten zoals bitcoins kreeg via een zogeheten directe plaatsing een notering aan de technologiebeurs Nasdaq. Daarbij werden geen nieuwe aandelen uitgegeven, maar verkochten bestaande aandeelhouders stukken. De stukken werden voor 250 dollar in de markt gezet. Bij het slot was het aandeel 328 dollar waard.
AEX-index
De Europese beurzen sloten woensdag overwegend hoger. De AEX-index won 0,6 procent tot 712,55 punten en de MidKap klom ook 0,6 procent, tot 1044,74 punten. Londen en Parijs stegen tot 0,7 procent, terwijl Frankfurt 0,4 procent verloor. Op Wall Street eindigde de Dow-Jonesindex 0,2 procent hoger op 33.730,89 punten. De brede S&P 500 daalde 0,4 procent en technologiegraadmeter Nasdaq zakte 1 procent.
De euro was 1,1976 dollar waard, tegenover 1,1973 dollar een dag eerder. De olieprijzen lieten weinig beweging zien na de sterke stijging op woensdag. Een vat Amerikaanse olie kostte een fractie meer op 63,16 dollar. Brentolie klom 0,1 procent in prijs tot 66,64 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurskoersen op Wall Street zijn maandag flink hoger geëindigd, gesteund door hoop dat er spoedig een einde komt aan de nu al veertig dagen durende shutdown van de federale overheid. In de Senaat worden stappen gezet om een einde te maken aan de langste shutdown in de Amerikaanse geschiedenis.
8 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - Een groep Zweedse bedrijven, waaronder energieconcern Vattenfall, ingenieursgroep ABB en staalbedrijf SSAB, gaat investeren in de bouw van de eerste kernreactoren van het land sinds de jaren tachtig. De kernreactoren zijn nodig om te kunnen voldoen aan de sterk groeiende vraag naar stroom in Zweden.
10 uur geledenEELDE (ANP) - Bloemenveiling Royal FloraHolland sluit zijn locatie in Eelde. Volgens het bedrijf is de bijna honderd jaar oude veiling in het noorden van Drenthe niet meer rendabel. Royal FloraHolland, met het hoofdkantoor in Aalsmeer, heeft in Nederland ook vestigingen in Naaldwijk en Rijnsburg.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP/AFP) - Het Britse olie- en gasconcern Shell trekt zich terug uit twee windparken in de Noordzee, voor de oostkust van Schotland. Na "een strategische herziening" stopt het bedrijf met de projecten MarramWind en CampionWind.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn de nieuwe handelsweek met plussen begonnen. Ook aan het Amsterdamse Damrak waren beleggers hoopvol door een mogelijk einde aan de shutdown van de overheid in de Verenigde Staten. Die heeft steeds meer invloed op de economie in het land, onder meer door de vele annuleringen van vluchten, maar een oplossing lijkt nabij.
12 uur geledenVEGHEL (ANP) - Jumbo heeft de prijzen van koffie in de supermarkt opnieuw verhoogd. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving van Distrifood. Volgens het vakmedium gaat het bijvoorbeeld bij een pak van 500 gram Aroma Rood van Douwe Egberts om een prijsverhoging van ruim 10 procent tot 8,99 euro, even duur als bij Albert Heijn en Plus.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft gezegd dat luchtverkeersleiders in de Verenigde Staten weer aan het werk moeten. De Amerikaanse president dreigde met straffen voor degenen die dat niet doen. Daarnaast stelde Trump een bonus van 10.000 dollar voor voor elke luchtverkeersleider die geen vrij heeft genomen tijdens de shutdown.
13 uur geleden