Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kwartaalomzet industrie stijgt, wel meer faillissementen

Kwartaalomzet industrie stijgt, wel meer faillissementen

DEN HAAG (ANP) - De omzet van de Nederlandse industrie is in het derde kwartaal van dit jaar met 0,6 procent gestegen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het is de eerste stijging na vijf kwartalen op rij waarin de omzet daalde ten opzichte van een jaar eerder. Wel gingen er meer bedrijven failliet in de industrie en verslechterde de winstgevendheid opnieuw.

In het derde kwartaal werden er in de industrie 81 faillissementen uitgesproken, zeven meer dan in dezelfde periode een jaar eerder en zes minder dan in het voorgaande kwartaal. Ook zijn er in de industrie inmiddels elf kwartalen op rij meer ondernemers bij wie de winstgevendheid verslechterde, dan ondernemers bij wie deze verbeterde.

De omzet van de papier- en grafische industrie groeide in het derde kwartaal met 10 procent opnieuw het sterkst. De omzet van de voedings- en genotmiddelenindustrie nam met 8,4 procent toe en de omzet van de elektrotechnische en machine-industrie steeg met 5,4 procent.

Afzetprijzen

De transportmiddelenindustrie was in het derde kwartaal, net als een kwartaal eerder, de grootste daler met een min van 6,3 procent. In de raffinaderijen en chemische industrie was de omzet 5,9 procent lager dan in hetzelfde kwartaal van 2023.

De afzetprijzen in de industrie waren 0,5 procent lager dan een jaar eerder. In de raffinaderijen en chemische industrie daalden de afzetprijzen het sterkst en in de elektrotechnische en machine-industrie stegen ze het hardst.

Volgens het CBS is het personeelstekort voor ondernemers in de industrie aan het begin van het vierde kwartaal de belangrijkste belemmering. Ook onvoldoende vraag wordt vaker genoemd als belemmering. Het aantal bedrijven dat een tekort heeft aan productiemiddelen, materialen of ruimte is echter sterk gedaald.

Meer uit Financieel

Levensmiddelenindustrie: stabiele prijzen minder vanzelfsprekend

DEN HAAG (ANP) - Stabiele prijzen in de supermarkt worden steeds minder vanzelfsprekend, stellen levensmiddelenfabrikanten. Consumenten zullen "moeten wennen aan steeds sterker fluctuerende prijzen als gevolg van sterk schommelende grondstofprijzen", zegt Cees-Jan Adema, directeur van de Federatie Nederlandse Levensmiddelen Industrie (FNLI).

17 minuten geleden
Mkb-bedrijven krimpen vaker dan dat ze groeien

DEN HAAG (ANP) - Mkb-bedrijven zijn de afgelopen tien jaar vaker gekrompen dan gegroeid. Vooral ondernemingen in de categorie kleinbedrijf, met tien tot vijftig medewerkers, belandden vaker in de lagere categorie micro dan dat ze een middenbedrijf werden. Deze middenbedrijven groeiden wel vaker in aantal werknemers dan dat ze krompen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

20 minuten geleden
CBS: personeelstekort niet langer grootste belemmering industrie

DEN HAAG (ANP) - Personeelstekorten vormen niet meer de belangrijkste belemmering voor de Nederlandse industrie. Ondernemers zien momenteel een gebrek aan vraag als hun grootste probleem, komt naar voren uit onderzoek van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De laatste keer dat bedrijven dit als hun belangrijkste belemmering noemden, was bijna vijf jaar geleden.

31 minuten geleden
AkzoNobel gaat fuseren met branchegenoot Axalta

AMSTERDAM (ANP) - Verfproducent AkzoNobel heeft een definitieve overeenkomst bereikt met zijn Amerikaanse branchegenoot Axalta Coating Systems over een fusie. Door de samenvoeging van de twee bedrijven ontstaat een wereldwijd coatingbedrijf met een waarde van ongeveer 25 miljard dollar (ruim 21,5 miljard euro).

38 minuten geleden
Zorgen over hoge techkoersen drukken Wall Street weer in het rood

NEW YORK (ANP) - Wall Street is de nieuwe handelsweek negatief begonnen, opnieuw door zorgen onder beleggers over de hoge koersen van bedrijven in de techsector. Op de beurzen wordt dan ook met spanning uitgekeken naar de resultaten van chipconcern Nvidia die woensdag na de beurssluiting worden verwacht. De cijfers van de grootste verkoper van AI-chips ter wereld bepalen mogelijk de stemming in de laatste weken van het jaar. Maandag verloor het aandeel 1,8 procent.

9 uur geleden
India: bijna rond met eerste fase van handelsdeal met VS

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - Na maandenlange onderhandelingen zegt India dat het dicht bij het afronden is van een handelsovereenkomst met de Verenigde Staten. Het gaat om de eerste fase van een deal om de Amerikaanse importheffingen van 50 procent te verlagen, zei de Indiase handelssecretaris Rajesh Agrawal maandag.

9 uur geleden
Aandelenkoersen Damrak opnieuw over breed front omlaag

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenkoersen op het Damrak gingen maandag over een breed front omlaag, na de stevige verliezen vorige week. Een negatieve start van Wall Street droeg niet bij aan een verbetering van de stemming in Amsterdam.

14 uur geleden