Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kwartaalomzet industrie stijgt, wel meer faillissementen

Kwartaalomzet industrie stijgt, wel meer faillissementen

DEN HAAG (ANP) - De omzet van de Nederlandse industrie is in het derde kwartaal van dit jaar met 0,6 procent gestegen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het is de eerste stijging na vijf kwartalen op rij waarin de omzet daalde ten opzichte van een jaar eerder. Wel gingen er meer bedrijven failliet in de industrie en verslechterde de winstgevendheid opnieuw.

In het derde kwartaal werden er in de industrie 81 faillissementen uitgesproken, zeven meer dan in dezelfde periode een jaar eerder en zes minder dan in het voorgaande kwartaal. Ook zijn er in de industrie inmiddels elf kwartalen op rij meer ondernemers bij wie de winstgevendheid verslechterde, dan ondernemers bij wie deze verbeterde.

De omzet van de papier- en grafische industrie groeide in het derde kwartaal met 10 procent opnieuw het sterkst. De omzet van de voedings- en genotmiddelenindustrie nam met 8,4 procent toe en de omzet van de elektrotechnische en machine-industrie steeg met 5,4 procent.

Afzetprijzen

De transportmiddelenindustrie was in het derde kwartaal, net als een kwartaal eerder, de grootste daler met een min van 6,3 procent. In de raffinaderijen en chemische industrie was de omzet 5,9 procent lager dan in hetzelfde kwartaal van 2023.

De afzetprijzen in de industrie waren 0,5 procent lager dan een jaar eerder. In de raffinaderijen en chemische industrie daalden de afzetprijzen het sterkst en in de elektrotechnische en machine-industrie stegen ze het hardst.

Volgens het CBS is het personeelstekort voor ondernemers in de industrie aan het begin van het vierde kwartaal de belangrijkste belemmering. Ook onvoldoende vraag wordt vaker genoemd als belemmering. Het aantal bedrijven dat een tekort heeft aan productiemiddelen, materialen of ruimte is echter sterk gedaald.

Meer uit Financieel

Kunstmestproducent Yara heeft last van actie XR in Vlaardingen

VLAARDINGEN (ANP) - Kunstmestproducent Yara heeft last van een protestactie van Extinction Rebellion bij zijn locatie in Vlaardingen. Demonstranten hebben daar de toegangsweg naar de fabriekspoort geblokkeerd. Hierdoor wordt de aan- en afvoer gehinderd, laat het bedrijf weten.

1 uur geleden
Branche: caravan maakt 'comeback', vooral bij jonge gezinnen

BUNNIK (ANP) - De caravan is in Nederland aan een comeback bezig, stellen brancheorganisaties BOVAG en Kampeer en Caravan Industrie (KCI) na nieuwe cijfers over de verkopen. In maart en april werden bijna een vijfde meer caravans geregistreerd dan in dezelfde maanden vorig jaar. Met name bij jonge gezinnen is de caravan in trek, stelt de branche.

1 uur geleden
Scheepvaartblad: Iran zet plan voor tol in Straat van Hormuz door

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft een autoriteit opgericht om tol te innen bij schepen die door de Straat van Hormuz willen varen. Dat meldt het scheepvaartvakblad Lloyd's List. Het plan van Teheran voor een tolheffing kon eerder op veel kritiek rekenen, omdat het in strijd is met internationaal recht, waarin een vrije doorvaart is afgesproken.

1 uur geleden
Deelstep- en fietsaanbieder Lime gaat naar beurs in New York

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Deelstep- en fietsaanbieder Lime gaat naar de beurs. Het ook in Nederland actieve bedrijf heeft hier al langer plannen voor, maar wil nu daadwerkelijk de stap zetten. Het door Uber gesteunde Lime heeft zich ingeschreven voor een notering aan techbeurs Nasdaq in New York.

1 uur geleden
Rheinmetall ziet veel vraag naar luchtverdediging in Golfregio

DÜSSELDORF (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall ziet een groeiende vraag naar zijn luchtverdedigingssystemen in het Midden-Oosten door de Iranoorlog. Het bedrijf verwacht het aantal systemen dat daar in gebruik is tegen eind 2027 bijna te verdubbelen, zei topman Armin Papperger in een interview met persbureau Bloomberg.

2 uur geleden
EU: hoge prijs kerosine geen reden voor niet compenseren reiziger

BRUSSEL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen zijn niet uitgezonderd van het compenseren van reizigers vanwege de hoge kerosineprijzen, aldus de Europese Commissie. Het dagelijkse bestuur van de EU presenteerde vrijdag richtlijnen voor onder meer de luchtvaartsector vanwege de hoge brandstofprijzen.

2 uur geleden
Advies aan Hoge Raad: niet iedereen hoeft compensatie box 3

DEN HAAG (ANP) - Mensen die niet op tijd bezwaar hebben gemaakt tegen de onwettige box 3-heffing, hoeven geen compensatie te krijgen. Dat adviseert de advocaat-generaal aan de Hoge Raad, die daarover op een nog onbekend moment uitspraak doet. Vaak neemt de hoogste rechter het advies over.

4 uur geleden