Kwartaalberichten Ahold Delhaize en ABN AMRO in focus op beurs
AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht woensdag onder meer uit naar de resultaten van Ahold Delhaize en ABN AMRO. Daarnaast wordt uitgekeken naar het Amerikaanse inflatiecijfer, dat later op de dag naar buiten komt. Een aanhoudende sterke stijging van het algemene prijspeil in de Verenigde Staten zou de Amerikaanse centrale bank ertoe kunnen aanzetten om het steunbeleid sneller dan verwacht af te bouwen.
De AEX-index op Beursplein 5 stevent op basis van de openingsindicatoren af op een licht hoger begin van de nieuwe handelsdag. Ook elders in Europa lijken de beurzen met kleine winsten te openen. In Azië gingen de belangrijkste aandelenmarkten woensdag overwegend omhoog in navolging van de nieuwe recordstanden van de Dow-Jonesindex en de S&P 500 op Wall Street. De Nikkei in Tokio sloot 0,7 procent hoger en boekte voor de vierde dag op rij winst.
Ahold Delhaize realiseerde in het tweede kwartaal meer omzet, maar zag de nettowinst dalen. Online bleef het moederbedrijf van onder meer Albert Heijn en bol.com een grote groei doormaken. De onlineverkopen zijn inmiddels goed voor ongeveer een tiende van de totale omzet. Het Belgisch-Nederlandse supermarktconcern verhoogde ook opnieuw de verwachtingen voor het hele jaar. Na de sterke resultaten in het eerste kwartaal, toen er nieuwe lockdowns waren in onder meer Nederland en België, verhoogde het bedrijf ook al de prognoses.
ABN AMRO
ABN AMRO keerde afgelopen kwartaal terug naar winst, na de verliezen in het voorgaande kwartaal en in het coronajaar 2020. Daarbij profiteerde het financiële concern van het herstel van de economie, al had de bank wel nog steeds last van het ongunstige renteklimaat. Onder de streep hield ABN AMROk 393 miljoen euro over, tegen een nettoverlies van 5 miljoen euro in het tweede kwartaal van vorig jaar. De rentebaten daalden van 1,5 miljard naar 1,3 miljard euro.
De aandelen ING en JDE Peet's zullen mogelijk bewegen op advieswijzigingen. Analisten van AlphaValue/Baader haalden ING van de verkooplijst en Berenberg verlaagde het advies voor koffieconcern JDE Peet's, de eigenaar van Douwe Egberts.
Europese beurzen
De Europese beurzen gingen dinsdag licht omhoog. De AEX-index klom 0,4 procent tot 775,12 punten en de MidKap won 0,1 procent tot 1075,74. De graadmeters in Parijs, Frankfurt en Londen stegen tot 0,4 procent. Op Wall Street sloot de Dow-Jonesindex 0,5 procent hoger op 35.264,67 punten. De brede S&P 500 won 0,1 procent en techbeurs Nasdaq daalde 0,5 procent.
De euro was 1,1712 dollar waard, tegen 1,1718 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie bleef ongewijzigd op 68,29 dollar. Brentolie kostte 0,1 procent meer op 70,68 dollar per vat.
Meer uit Financieel
GORINCHEM (ANP) - Scheepsbouwer Damen gaat ongeveer 225 banen van de 4000 arbeidsplaatsen in Nederland schrappen, maakten de vakbonden De Unie en CNV bekend. Damen heeft de reorganisatie bevestigd. Volgens het bedrijf wordt de organisatie hiermee "eenvoudiger en efficiënter".
1 uur geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Het Duitse sportwagenmerk Porsche is niet van plan auto's te produceren in de Verenigde Staten, ondanks de importheffingen van 15 procent die het land rekent voor auto's uit de Europese Unie. Eventuele voordelen wegen niet op tegen de extra investeringen die daarvoor nodig zijn, zei financieel topman Jochen Breckner in een toelichting op kwartaalcijfers.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog na de koerswinsten een dag eerder. Beleggers verwerkten een stroom van bedrijfsresultaten van grote bedrijven als UPS, Coca-Cola en Boeing. Daarnaast ging de aandacht uit naar de Federal Reserve, die dinsdag begon aan de tweedaagse rentevergadering.
2 uur geledenARLINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Boeing boekte afgelopen kwartaal een verlies van honderden miljoenen bij zijn commerciële vliegtuigdivisie. Dat kwam door minder winstgevende vliegtuigleveringen en hogere productiekosten, mede als gevolg van problemen in de toeleveringsketen.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Een vierde tanker met Russische diesel vertrekt woensdag naar de Verenigde Staten om de brandstof aan de Amerikanen te leveren. Dat heeft de Russische vicepremier Aleksandr Novak gezegd. Drie tankers zijn momenteel al onderweg naar de VS. De eerste vertrok op 22 oktober in het kader van de Amerikaans-Russische dieseldeal.
4 uur geledenATLANTA (ANP) - Coca-Cola heeft in het derde kwartaal een hogere omzet en winst behaald. Het bedrijf verkocht meer frisdrank, waarbij de populariteit van suikervrije varianten van het merk verder toenam. Daarnaast gingen de prijzen omhoog.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De kabinetsplannen om de btw op bloemen en planten te verhogen naar 21 procent zullen slecht uitpakken voor de sector. De inkomens van bloemisten komen hierdoor zo sterk onder druk te staan dat de helft onder het minimumloon dreigt te zakken, waarschuwt branchevereniging voor bloemisten VBW. Daarnaast gaan naar verwachting duizenden banen verloren in de sector.
4 uur geleden