Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kwart van de ouders maakt geen gebruik van ouderschapsverlof

Kwart van de ouders maakt geen gebruik van ouderschapsverlof

ZAANDAM (ANP) - Meer dan een kwart van de ouders in loondienst maakt geen gebruik van de ouderschapsverlofregeling. Tegelijkertijd neemt het verzuim onder jongvolwassenen toe. Dat blijkt uit cijfers van het UWV en inzetbaarheidsspecialist Robidus, onderdeel van verzekeraar ASR.

De regeling is inmiddels twee jaar geleden aangenomen door de Tweede Kamer. Vrouwen vragen twee keer zo vaak ouderschapsverlof aan als mannen. Moeders die gebruikmaken van het ouderschapsverlof doen dat gemiddeld voor 6,9 weken. Bij mannen is dat gemiddeld 6,2 weken.

Betaald ouderschapsverlof geeft beide ouders recht op negen werkweken betaald verlof in het eerste levensjaar van het kind. De uitkering bedraagt 70 procent van het loon. De belangrijkste reden voor zowel mannen als vrouwen om geen verlof op te nemen, is omdat de vergoeding te laag is of omdat het financieel niet haalbaar is, zo blijkt uit eerder onderzoek van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

Robidus, betrokken bij de inzetbaarheid van 1,2 miljoen werknemers, constateert uit eigen onderzoek dat stressgerelateerde klachten onder jonge ouders blijven toenemen. Het aandeel werknemers dat vorig jaar heeft verzuimd, is het hoogst in de leeftijdsgroep van 25 tot 35 jaar, blijkt ook uit cijfers van het CBS. Het gaat om ruim 65 procent, tegenover een gemiddelde van net geen 58 procent.

Robidus noemt het hoge verzuim onder jongvolwassenen "zorgwekkend" en vermoedt dat veel ouders moeite hebben een goede balans te vinden tussen hun werk en hun privéleven. "Een werknemer kan doorgaan tot hij of zij echt omvalt, maar daar is niemand bij gebaat, zowel het kersverse gezin als de werkgever niet. Daarnaast betaalt in dat geval de werkgever de rekening." Robidus adviseert werkgevers hun werknemers te stimuleren om vaker gebruik te maken van de ouderschapsregeling.

Meer uit Binnenland

Van Weel: 'Hulp Oekraïne kwam te traag'

DEN HAAG (ANP) - Nederland is vlak na de Russische inval in Oekraïne veel te voorzichtig geweest met militaire steun. "Waren we eerder over onze taboes heen gestapt, dan had Oekraïne er militair beter voor gestaan." Dat zegt demissionair minister van Buitenlandse Zaken David van Weel in een interview met De Telegraaf.

8 uur geleden
Hulporganisatie Dorcas deelt noodpakketten uit in koud Oekraïne

ALMERE (ANP) - De Nederlandse hulporganisatie Dorcas deelt noodpakketten uit in Oekraïne om de mensen daar bij te staan in de extreme kou, terwijl ze zijn afgesloten van elektriciteit en verwarming. Miljoenen mensen zijn getroffen door de Russische aanvallen op energievoorzieningen en dus is er "een levensbedreigende situatie ontstaan", aldus Dorcas.

15 uur geleden
Korpschef bevestigt dat bedreigde agent Utrecht elders verblijft

DEN HAAG (ANP) - Korpschef Janny Knol bevestigt in een bericht op LinkedIn dat een Utrechtse agent en zijn familie tijdelijk ergens anders wonen wegens bedreigingen. Vorige week verschenen beelden op sociale media van het gebruik van geweld door de agent bij de aanhouding van twee vrouwen bij winkelcentrum Hoog Catharijne in Utrecht. Het geweld wordt getoetst door een commissie. Knol schrijft dat de uitkomsten daarvan spoedig bekend worden.

17 uur geleden
Slachtoffer sextortion: verwoestend voor mijn leven

GRONINGEN (ANP) - Slachtoffers in de zedenzaak tegen Mark S. (32) uit Borculo, die onder meer terechtstaat voor grootschalige sextortion, hebben donderdag in de rechtbank benadrukt hoeveel impact de seksuele afpersing op hun leven heeft gehad.

17 uur geleden
Opnieuw drie mannen veroordeeld voor rellen Malieveld

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft drie mannen van 27, 21 en 18 jaar veroordeeld tot taak- en celstraffen voor hun aandeel in de rellen bij het anti-immigratieprotest op het Malieveld op 20 september 2025. Twee van de verdachten moeten daarnaast smartengeld betalen aan dertien politieagenten.

17 uur geleden
Verdachten in zaak Funcaps blijven in de cel

ZWOLLE (ANP) - De twee verdachten in de strafzaak over de website Funcaps blijven in de cel. Dat heeft de rechtbank in Zwolle donderdag bepaald aan het einde van een tweede inleidende zitting tegen verdachten Jord van W. (31) en Stefan P. (30). Zij worden verdacht van de verkoop van illegale medicijnen. Het Openbaar Ministerie onderzoekt 58 sterfgevallen die mogelijk een link hebben met middelen die zijn verkocht via de website.

17 uur geleden
Zo'n 7000 gevangenen krijgen 'ramadanpakket'

DEN HAAG (ANP) - Het Contactorgaan Moslims en Overheid (CMO) deelt ook dit jaar weer 'ramadanpakketten' uit aan gedetineerden. Tijdens de vastenmaand, die over ongeveer twee weken begint, ontvangen zo'n 7000 mensen in gevangenissen door het hele land een pakket. Vorig jaar waren dat er 5500.

19 uur geleden