Kwart van de ouders maakt geen gebruik van ouderschapsverlof
ZAANDAM (ANP) - Meer dan een kwart van de ouders in loondienst maakt geen gebruik van de ouderschapsverlofregeling. Tegelijkertijd neemt het verzuim onder jongvolwassenen toe. Dat blijkt uit cijfers van het UWV en inzetbaarheidsspecialist Robidus, onderdeel van verzekeraar ASR.
De regeling is inmiddels twee jaar geleden aangenomen door de Tweede Kamer. Vrouwen vragen twee keer zo vaak ouderschapsverlof aan als mannen. Moeders die gebruikmaken van het ouderschapsverlof doen dat gemiddeld voor 6,9 weken. Bij mannen is dat gemiddeld 6,2 weken.
Betaald ouderschapsverlof geeft beide ouders recht op negen werkweken betaald verlof in het eerste levensjaar van het kind. De uitkering bedraagt 70 procent van het loon. De belangrijkste reden voor zowel mannen als vrouwen om geen verlof op te nemen, is omdat de vergoeding te laag is of omdat het financieel niet haalbaar is, zo blijkt uit eerder onderzoek van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
Stress
Robidus, betrokken bij de inzetbaarheid van 1,2 miljoen werknemers, constateert uit eigen onderzoek dat stressgerelateerde klachten onder jonge ouders blijven toenemen. Het aandeel werknemers dat vorig jaar heeft verzuimd, is het hoogst in de leeftijdsgroep van 25 tot 35 jaar, blijkt ook uit cijfers van het CBS. Het gaat om ruim 65 procent, tegenover een gemiddelde van net geen 58 procent.
Robidus noemt het hoge verzuim onder jongvolwassenen "zorgwekkend" en vermoedt dat veel ouders moeite hebben een goede balans te vinden tussen hun werk en hun privéleven. "Een werknemer kan doorgaan tot hij of zij echt omvalt, maar daar is niemand bij gebaat, zowel het kersverse gezin als de werkgever niet. Daarnaast betaalt in dat geval de werkgever de rekening." Robidus adviseert werkgevers hun werknemers te stimuleren om vaker gebruik te maken van de ouderschapsregeling.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/RTR) - Nestlé breidt in Frankrijk de terugroepactie van babyvoeding uit. Het voedingsconcern roept een partij van het merk Guigoz terug. Dat gebeurt na een verlaging van de toegestane hoeveelheid van de giftige stof cereulide, dat misselijkheid en braken kan veroorzaken.
43 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Uber is in het laatste kwartaal van vorig jaar hard doorgegroeid. Volgens topman Dara Khosrowshahi was dat voor een groot deel te danken aan nieuwe gebruikers van de app voor het bestellen van taxiritten en maaltijden. Klanten maakten ook vaker gebruik van de Uber-diensten, zei Khosrowshahi.
43 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische staat heeft in januari veel minder verdiend aan olie en gas. Het land ontving 393,3 roebel (4,3 miljard euro) dankzij de verkoop van de fossiele brandstoffen. Dat is een halvering in vergelijking met dezelfde maand vorig jaar en het laagste bedrag sinds juli 2020.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP) - Het Duitse chipbedrijf Infineon gaat dit jaar een half miljard euro meer investeren om te kunnen voldoen aan de sterk stijgende vraag naar halfgeleiders voor AI-datacenters, maakte het concern bekend.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - DJ Tiësto heeft advocatenkantoor Greenberg Traurig aangeklaagd. De dj uit Breda, die officieel Tijs Verwest heet, eist miljoenen vanwege een onjuist fiscaal advies waardoor hij in 2020 17 miljoen dollar aan het kantoor moest betalen. Dat bevestigt zijn advocaat, Arnold Croiset van Uchelen, woensdag aan het ANP na berichtgeving van Het Financieele Dagblad.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De prijzen in de eurozone zijn in januari gemiddeld 1,7 procent gestegen vergeleken met dezelfde maand vorig jaar, meldt Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming. De inflatie viel een stuk lager uit dan in december. Toen stegen de prijzen nog gemiddeld 2 procent.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid heeft samen met onder meer netbeheerders en het bedrijfsleven nieuwe afspraken gemaakt om bedrijven en organisaties sneller op het volle stroomnet aan te kunnen sluiten. Het ministerie van Klimaat en Groene Groei (KGG) meldt dat het daarmee een groot deel van de huidige wachtrij binnen twee jaar wil laten aansluiten op het net.
4 uur geleden