Kwart PostNL in handen Tsjechische miljardair
DEN HAAG (ANP) - De Tsjechische miljardair Daniel Křetínský heeft zijn belang in PostNL opnieuw uitgebreid. Hij heeft nu een kwart van het bedrijf in handen. Het is niet duidelijk wat de verdere plannen van Křetínský zijn. Via investeringsbedrijf Vesa Equity Investment heeft hij ook een belang van ruim 19 procent in het Britse Royal Mail.
In maart verscheen Křetínský voor het eerst in het register van toezichthouder Autoriteit Financiële Markten (AFM) toen hij meer dan 5 procent van de aandelen had gekocht. De afgelopen maanden vergrootte de eigenaar van voetbalclub Sparta Praag dat belang gestaag. In augustus, september en november kwam er steeds 5 procent bij, waardoor hij eind vorig jaar al 20 procent van de aandelen in handen had.
Als Křetínský zijn belang vergroot tot 30 procent, moet hij verplicht een overnamebod doen.
Křetínský is onder meer eigenaar van energiebedrijf EP Infrastructure, dat hij mogelijk in Amsterdam naar de beurs wil brengen. Enkele jaren geleden kwam hij in het nieuws toen hij Metro, het moederbedrijf van groothandel Makro, wilde kopen. Zijn bod kreeg echter niet genoeg steun van aandeelhouders.
Meer uit Financieel
MOSKOU (ANP/RTR/AFP/BELGA) - Rusland heeft de toegang tot Roblox geblokkeerd. Volgens communicatiewaakhond Roskomnadzor verspreidt het Amerikaanse onlinegamingplatform extremistische inhoud en "LGBT-propaganda". Kinderen zouden seksueel worden lastiggevallen en er zouden intieme foto's van hen worden afgetroggeld.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amerikaanse autobouwers wonnen woensdag aan beurswaarde op Wall Street. De regering-Trump is met een plan gekomen om de brandstofverbruiknormen die voormalig president Joe Biden vorig jaar had vastgesteld, drastisch te verlagen. Dit is de nieuwste poging in Washington om het voor autofabrikanten gemakkelijker te maken benzineauto's te verkopen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De regering-Trump is met een plan gekomen om de brandstofverbruiknormen voor auto's, die toenmalig president Joe Biden vorig jaar vaststelde, drastisch te verlagen. Fabrikanten mogen daardoor auto's maken die minder zuinig zijn.
4 uur geledenDEURNE (ANP) - De noodlijdende bussenfabrikant Ebusco heeft van een groep aandeelhouders een overbruggingskrediet van 5,1 miljoen euro gekregen. Daarmee kan het bedrijf uit Deurne de levering van elektrische bussen voorlopig veiligstellen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse beurs is woensdag met winsten de handel uitgegaan. Beleggers leken zich op te trekken aan nieuwe signalen dat de Amerikaanse centrale bank binnenkort de rente verder gaat verlagen. Dat wordt als gunstig beschouwd omdat het lenen goedkoper maakt, de consumptie stimuleert en aandelen aantrekkelijker maakt dan sparen of obligaties.
8 uur geledenGORINCHEM (ANP) - De financiële opsporingsdienst FIOD heeft twee personen opgepakt in een nieuw onderzoek naar mogelijke sanctieovertredingen door scheepsbouwer Damen. Dit bevestigen ingewijden aan het ANP.
10 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Cryptoaandelen zoals Coinbase, Strategy en Bit Digital hoorden woensdag bij de winnaars op Wall Street, terwijl bitcoin bijna 4 procent herstelde en de hoogste stand in weken bereikte. De grootste cryptomunt ter wereld zakte maandag nog 6 procent. Dat was de grootste prijsdaling sinds maart. Inmiddels staat de bitcoin weer op bijna 93.000 dollar, omgerekend 80.000 euro.
11 uur geleden