Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Kwart ondernemers verwacht problemen in 1,5 metereconomie'

'Kwart ondernemers verwacht problemen in 1,5 metereconomie'

AMSTERDAM (AFN) - Meer dan een kwart van de Nederlandse ondernemers verwacht in de problemen te komen door aanpassingen aan de 1,5 metereconomie. Vooral uitbaters van cafés en restaurants en persoonlijke dienstverleners als kappers en rijinstructeurs zijn somber over hun overlevingskansen. Dat meldt de Kamer van Koophandel op basis van een enquête onder ruim 5000 ondernemers.

Op de vraag of ondernemers hun bedrijf kunnen voortzetten als de afstandsregel tegen het coronavirus wordt opgevolgd, antwoordde 13 procent dat dit zeker niet het geval is. Nog eens 13 procent gaf aan dat hun onderneming waarschijnlijk niet kan blijven bestaan als iedereen 1,5 meter afstand moet houden. Tegelijkertijd gaf twee derde van de ondervraagde ondernemers aan zeker of waarschijnlijk wel te overleven in een 1,5 metereconomie.

In de horeca en persoonlijke dienstverlening verwachten zes op de tien ondernemers te moeten stoppen in een 1,5 metereconomie. Een aanzienlijk deel van de ondernemers in de culturele sector, sport en recreatie verwacht ook problemen door het voorschrift. Winkeliers zijn minder somber. Van hen verwacht bijna driekwart ook bij strenge handhaving van de gepaste afstand door te kunnen gaan.

Krappe ruimtes

In de horeca spelen onder andere te krappe ruimtes ondernemers parten, geven ze aan in de enquête. Zo is het in veel keukens of toiletruimtes nou eenmaal niet mogelijk om voldoende afstand te houden. Ondernemers in de evenementenbranche verwachten eenvoudigweg niet dat de 1,5 metervoorschriften haalbaar zijn op bijvoorbeeld festivals. Andere bedrijven uit de culturele sector, sport en recreatie noemen dit wel praktisch haalbaar, maar vrezen niet uit de kosten te kunnen komen met minder bezoekers.

Overigens is een groot deel al wel voorbereid om aan de voorschriften te kunnen voldoen. Zo geven vier op de tien ondervraagde ondernemers aan volledig of voor een groot deel klaar te zijn voor de 1,5 metersamenleving.

Meer uit Financieel

Problemen met pinnen bij ING en Triodos

AMSTERDAM (ANP) - Klanten van ING en Triodos hebben zaterdagochtend moeilijker kunnen pinnen. Volgens ING lag het probleem bij een externe partij die pintransacties afhandelt, maar is de storing nu voorbij.

40 minuten geleden
Spirit Airlines heft zichzelf op na uitblijven staatssteun VS

DANIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines staakt per direct alle activiteiten. De budgetvlieger kwam in financiële problemen toen de Iranoorlog een sterke stijging van de brandstofkosten veroorzaakte. Gesprekken met de Amerikaanse regering over noodsteun liepen op niets uit.

5 uur geleden
Nuenense vleesverwerker vraagt faillissement aan na ingreep NVWA

NUENEN (ANP) - Vleesverwerker Esro Vlees uit Nuenen heeft faillissement aangevraagd na een ingreep van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De toezichthouder verdenkt het bedrijf ervan onveilig vlees te verhandelen en heeft de vergunning ingetrokken. De directie van Esro Vlees stelt dat dit "onvermijdelijk" heeft geleid tot het faillissement.

5 uur geleden
Bloomberg: geen akkoord Spirit Airlines en Amerikaanse regering

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De gesprekken tussen de Amerikaanse regering en luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines zijn beëindigd zonder een akkoord om de in moeilijkheden verkerende luchtvaartmaatschappij te redden. Dat melden bronnen die op de hoogte zijn van de gesprekken aan persbureau Bloomberg.

6 uur geleden
Nederlander voorzichtig met boeken zomervakantie, maar gaat wel

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders blijven voorzichtig met het boeken van hun zomervakantie. Reisbranchevereniging ANVR ziet dat mensen wel op vakantie willen, maar door wat onrust rondom vliegen meer voor zekerheid gaan.

7 uur geleden
Wall Street sluit gemengd na vredesvoorstel Iran en reactie Trump

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers hielden onder meer de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten in de gaten en hoopten op een akkoord om het conflict te beëindigen. De olieprijzen gingen verder omlaag.

15 uur geleden
WSJ: luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt sluiting voor

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.

16 uur geleden