
Kwart minder vluchten op Schiphol rond NAVO-top in juni
SCHIPHOL (AFN) - In de dagen rond de NAVO-top in juni gaan van en naar Schiphol ongeveer een kwart minder vluchten, meldt de luchthaven. Tijdens de top in Den Haag op 24 en 25 juni worden ruim 8500 mensen verwacht en delegatieleden komen aan op Schiphol.
Van 21 tot en met 27 juni worden vluchten tijdens het zomerseizoen geschrapt om het ontvangen van de delegatieleden "in goede banen te leiden", aldus een woordvoerder van Schiphol. De impact op reizigers is volgens de woordvoerder echter minimaal. Hij weet niet om hoeveel vluchten het in totaal gaat. Daarnaast is de Buitenveldertbaan tussen 10 mei en 28 september dicht voor groot onderhoud, voegt hij daaraan toe. De vluchten die wel gaan, moeten gebruikmaken van de andere start- en landingsbanen.
Schiphol heeft luchtvaartmaatschappijen naar eigen zeggen tijdig geïnformeerd, zodat ze hun vliegschema's kunnen aanpassen en reizigers kunnen omboeken als dat nodig is, meldt de woordvoerder verder. De geschrapte vluchten kunnen ze verplaatsen naar een ander moment in het zomerseizoen.
Meer uit Financieel
BOSTON (ANP) - De Chinese webshop Temu is gestopt met het verzenden van producten uit China naar de Verenigde Staten, meldt nieuwszender CNBC. Producten die de fastfashionwebwinkel voorheen rechtstreeks naar de VS verstuurde, worden voor Amerikaanse consumenten nu bestempeld als 'niet op voorraad'.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De S&P 500-index op Wall Street heeft vrijdag zijn langste winstreeks sinds november 2004 behaald. Dat China de mogelijkheid van handelsgesprekken met de Verenigde Staten onderzoekt, zorgde voor opluchting onder beleggers. Apple, dat een dag eerder met kwartaalresultaten kwam, behoorde tot de dalers.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Uber wil volgend jaar zelfrijdende taxi's gaan aanbieden op zijn platform in Europa. De Amerikaanse taxidienst heeft een samenwerking aangekondigd voor de ontwikkeling van de robotaxi's met het Chinese Momenta, een ontwikkelaar van autonome rijtechnologieën.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is vrijdag flink hoger geëindigd. Beleggers reageerden opgelucht op het nieuws dat de Chinese regering de mogelijkheid van handelsgesprekken met de Verenigde Staten onderzoekt. Vooral het aandeel ING was erg in trek.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Bij de Amerikaanse federale overheid zijn sinds januari per saldo 26.000 banen verdwenen. Dat meldde het statistiekbureau van het Amerikaanse ministerie van Arbeid in zijn banenrapport over april. In die maand gingen 9000 arbeidsplaatsen bij de federale overheid verloren.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - De omzet en winst van VodafoneZiggo blijven dalen. In de jacht op betere resultaten heeft het gefuseerde telecombedrijf het aantal verschillende internetpakketten verlaagd, net als de prijzen ervan. "Hoewel deze stappen een impact hebben op onze financiële resultaten, ben ik ervan overtuigd dat dit plan ons in staat stelt om te blijven voldoen aan de behoeften van onze klanten in een uitdagende, maar veelbelovende markt", zegt financieel directeur Ritchy Drost in een toelichting.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De hogere inflatie van april lijkt vooral een gevolg van Pasen en de meivakantie. Pasen viel vorig jaar in maart en de meivakantie vooral in mei, terwijl dit nu allebei (grotendeels) in april was. Daardoor waren afgelopen maand onder meer de prijzen van vliegtickets, hotelovernachtingen en bungalowparken hoger dan een jaar eerder, zeggen economen Aggie van Huisseling (ABN AMRO) en Hugo Erken (Rabobank).
9 uur geleden