Kwart minder bedrijfsauto's verkocht in maart
BRUSSEL (ANP) - Fabrikanten van vrachtwagens, bussen of bestelauto's hebben in maart bijna een kwart minder bedrijfswagens verkocht in de Europese Unie dan een jaar eerder. Het sterkst daalde de verkoop van bussen en kleinere bestelwagens, meldt de Europese branchevereniging voor de auto-industrie ACEA.
Het is de negende maand op rij waarin er minder commerciële voertuigen zijn verkocht. De auto-industrie kampt nog altijd met schaarste aan onderdelen, zoals chips. Daarnaast zijn sommige fabrikanten geraakt door toeleveringsproblemen door de oorlog in Oekraïne. De Duitse vrachtwagenfabrikant MAN kan al sinds midden maart minder trucks produceren doordat een Oekraïense fabriek voor kabelbomen vaak stillag door de oorlog in het land.
In totaal verkochten fabrikanten 153.553 bedrijfsauto's, 24,9 procent minder dan in maart 2021. In Nederland daalde de verkoop van vrachtauto's, bussen en bestelauto's met bijna een vijfde.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag weer omlaag, na de koerswinsten een dag eerder. De hoop dat het einde van de oorlog in het Midden-Oosten in zicht is, zorgde maandag nog voor een positieve draai op Wall Street nadat president Donald Trump had gezegd dat de oorlog met Iran "snel voorbij" zal zijn. De olieprijzen, die door de oorlog flink zijn gestegen, gingen daardoor omlaag. Dat wakkerde de hoop aan dat de impact van de hogere energieprijzen op de inflatie mogelijk tijdelijk zal zijn.
22 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Koninklijk Nederlands Vervoer (KNV) maakt zich zorgen over de door de Iranoorlog gestegen brandstofprijzen. Volgens de brancheorganisatie voor zorgvervoer, touringcar- en taxibedrijven komt de winstmarge bij vervoerders onder druk te staan omdat ze de hogere kosten vaak niet kunnen doorrekenen aan klanten.
24 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Meta Platforms moet dwangsommen tot maximaal 10 miljoen euro betalen voor het uitvoeren van aanpassingen bij Facebook en Instagram. Dat heeft het gerechtshof in Amsterdam bepaald.
26 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM gaat de scherp gestegen kerosineprijs doorberekenen in zijn ticketprijzen. Hoeveel duurder vliegtickets worden, kon een woordvoerster niet zeggen.
27 minuten geledenDORDRECHT (ANP) - Binnenvaartschepen tanken deze week minder brandstof door de flink gestegen dieselprijs, merken de zogeheten bunkerstations. Deze stations, waar binnenvaartschepen brandstof inslaan, hadden het een week eerder juist veel drukker dan normaal.
58 minuten geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - Voormalig KLM-topman Pieter Elbers is per direct gestopt als topman van de Indiase luchtvaartmaatschappij IndiGo. Dat heeft InterGlobe Aviation, het concern achter de maatschappij, dinsdag bekendgemaakt.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Als EU-lidstaten besluiten fiscale maatregelen te nemen tegen de stijgende energieprijzen, moet dat doelgericht gebeuren en beperkt in tijd. Dat zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) dinsdag.
1 uur geleden