Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kwart miljoen Israëliërs hebben huizen verlaten sinds oorlog begon

Kwart miljoen Israëliërs hebben huizen verlaten sinds oorlog begon

JERUZALEM (ANP/DPA) - Ongeveer een kwart miljoen Israëliërs hebben hun huizen verlaten vanwege de oorlog tussen Israël en Hamas en het geweld langs de Libanese grens. Dat meldt het Israëlische ministerie van Defensie donderdag.

Ongeveer 126.000 mensen zijn ondergebracht in minder kwetsbare gebieden als onderdeel van een evacuatieprogramma. Daarnaast verlieten veel mensen uit eigen beweging hun woonplaats om een veilig heenkomen te zoeken, waarmee het in totaal om zo'n 250.000 mensen gaat. Israël heeft een totale bevolking van iets minder dan 10 miljoen.

De verantwoordelijke autoriteiten hebben ook aanbevolen de evacuatie van de grensgebieden bij zowel Gaza als Libanon tot het einde van het jaar te handhaven. De goedkeuring van de regering hiervoor laat echter nog op zich wachten.

Volgens Israëlische media zou een dergelijk besluit een enorme financiële last voor de staat betekenen. Andere ministeries zijn ertegen en vinden het voorbarig.

Meer uit Buitenland

Rechtszaak gestart tegen Russische kapitein na botsing Noordzee

LONDEN (ANP/AFP) - In Engeland is een proces begonnen tegen de Russische kapitein van een vrachtschip dat vorig jaar op de Noordzee in botsing kwam met een tanker. Bij het incident ontstond een grote brand en kwam een bemanningslid om het leven.

20 minuten geleden
Iraanse diplomaten niet welkom in gebouwen Europees Parlement

BRUSSEL (ANP) - Iraanse diplomaten zijn niet langer welkom in en bij de gebouwen van het Europees Parlement. Dat meldt voorzitter van het Europees Parlement Roberta Metsola op X.

26 minuten geleden
Groenland wil verdediging in NAVO-verband

NUUK (ANP/RTR) - De regering van Groenland heeft benadrukt dat de verdediging van het eiland in NAVO-verband geregeld zou moeten worden. De regering benadrukt "op geen enkele" manier te accepteren dat de Verenigde Staten het gebied willen inlijven.

27 minuten geleden
Mexicaanse president meldt 'goed gesprek' met Trump over drugs

MEXICO-STAD (ANP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum zegt een "goed gesprek" te hebben gehad met haar Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump. Ze hebben het volgens haar onder meer gehad over handel en de bestrijding van drugssmokkel, schrijft Sheinbaum op X.

1 uur geleden
Venezuela meldt vrijlating 116 gevangenen, ngo's kritisch

CARACAS (ANP/AFP/RTR) - De Venezolaanse regering zegt "de afgelopen uren" 116 gevangenen te hebben vrijgelaten. Mensenrechtenorganisaties zijn kritisch op de claim en meldden lagere aantallen.

1 uur geleden
Cuba zegt niet met VS in gesprek te zijn

HAVANA (ANP/AFP) - Cuba zegt, op wat kleine zaken na, "niet in gesprek" te zijn met de Verenigde Staten. Dat schrijft president Miguel Díaz-Canel op X.

1 uur geleden
Onderzoekers: Mars had miljarden jaren geleden grote oceaan

BERN (ANP) - De planeet Mars had ongeveer drie miljard jaar geleden waarschijnlijk een grote oceaan. Die bedekte mogelijk ongeveer de helft van het oppervlak. Onderzoekers van de universiteiten van Bern in Zwitserland en Padua in Italië hebben dat berekend.

1 uur geleden