Kwart miljoen extra voor sociaal plan afvalverwerker AEB
AMSTERDAM (ANP) - De werknemers die gedwongen moeten vertrekken bij het Amsterdamse Afval Energie Bedrijf (AEB) krijgen een hogere vergoeding dan was afgesproken. In totaal is 250.000 euro extra vrijgemaakt voor de boventallig verklaarde medewerkers van de noodlijdende afvalverwerker, maakt vakbond FNV bekend.
In januari was al bekend dat vijftig van de vierhonderd werknemers hun baan verliezen. Nog eens vijftig gaan aan de slag bij een ander bedrijf. FNV noemde de regeling die toen werd getroffen al erg mager en heeft daarom de afgelopen tijd met de gemeente Amsterdam, de enige aandeelhouder van AEB, gesproken over een aanvulling.
"Dat is nu gelukt", zegt FNV-bestuurder Hans Robijn. "Met de extra 250.000 euro die hiervoor na gesprekken met verschillende partijen wordt vrijgemaakt, kunnen de werknemers die binnenkort zonder werk komen te zitten, iets beter vooruit geholpen worden."
AEB heeft een turbulente tijd achter de rug. Vorig jaar werden de verbrandingsovens stilgelegd omdat de veiligheid niet kon worden gegarandeerd, door achterstallig onderhoud en problemen tussen personeel en management. Daardoor vielen inkomsten weg en moest het bedrijf hoge kosten maken voor afvalverwerking elders. De gemeente besloot begin dit jaar dat AEB in de verkoop gaat.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof heeft steun betuigd aan de Spaanse premier Pedro Sánchez, vanwege het treinongeluk in zijn land. Bij de Spaanse stad Córdoba ontspoorden twee hogesnelheidstreinen. Door het ongeluk zijn minstens 39 mensen omgekomen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vorig jaar hebben 1785 mensen in Nederland opzettelijk een einde gemaakt aan hun leven, meldt de Commissie Actuele Nederlandse Suïcideregistratie (CANS). Daarmee ligt het aantal zelfdodingen volgens de commissie voor het eerst sinds 2012 onder de 1800. Onder jongeren is de afgelopen tien jaar echter een stijgende lijn te zien in het aantal suïcides. CANS-voorzitter Renske Gilissen spreekt van een zorgwekkende ontwikkeling.
2 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - In het Groningse Stadskanaal is in de nacht van zondag op maandag een brand uitgebroken in een woning aan de Gelderselaan. De brand is uitslaand, meldt de politie. De omliggende woningen zijn ontruimd. Mogelijk ging aan de brand een explosie vooraf.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft zondagavond acht aanhoudingen verricht in de Schilderswijk in Den Haag naar aanleiding van ongeregeldheden na de verloren Afrika Cup-finale van Marokko. Drie mensen werden aangehouden voor openlijke geweldpleging, meldt de politie. Twee anderen werden aangehouden voor belediging. Ook werden twee aanhoudingen verricht voor het bezit van vuurwerk. De laatste aanhouding was voor het verstoren van de openbare orde.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De mobiele eenheid is zondagavond na de finale van de Afrika Cup in actie gekomen in de Haagse Schilderswijk. Senegal won de wedstrijd in de verlenging van gastland Marokko, tot grote teleurstelling van de Marokkaanse fans. De Haagse politie besloot in te grijpen nadat groepjes jongeren na afloop onder meer vuurwerk afstaken. Dat werd ook richting agenten gegooid, zag een ANP-verslaggever.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het overgrote deel van de Nederlanders denkt dat Europa voor zijn veiligheid niet langer op de Verenigde Staten kan rekenen. Onder president Donald Trump is Europa niet meer verzekerd van onvoorwaardelijke Amerikaanse steun, zeggen meer dan acht op de tien ondervraagden in een peiling van de Atlantische Commissie. De VS schaden volgens de ondervraagden de veiligheid, de handel, het klimaat en de democratie.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In zaaltjes, buurthuizen, cafés en podia kijken Marokkaanse Nederlanders en andere voetbalfans zondagavond samen naar de finale van de Afrika Cup. De 'Leeuwen van de Atlas', zoals het team van gastland Marokko wordt genoemd, nemen het op tegen Senegal.
12 uur geleden