Kwart miljoen Australiërs moet vluchten voor vuurzee
SYDNEY (ANP/RTR) - Bijna een kwart miljoen inwoners van de zuidoostelijke Australische deelstaat Victoria heeft een dringende oproep gekregen om zo snel mogelijk een veilig heenkomen te zoeken in verband met de bosbranden. De autoriteiten zijn bang dat stijgende temperaturen en onberekenbare winden de vlammen verder zullen aanwakkeren, ondanks enkele regenbuien.
Ook mensen in de deelstaten New South Wales en South Australia is gevraagd te vertrekken. Hoeveel mensen daar een oproep hebben gekregen, is niet bekend. Het leger staat klaar om ondersteuning te bieden bij evacuaties. Volgens de autoriteiten zullen de komende uren "zeer, zeer beproevend zijn."
De bosbranden hebben aan zeker 27 mensen en één miljard dieren het leven gekost. Duizenden Australiërs zijn op de vlucht geslagen. Zo'n 10,3 miljoen hectare is al afgebrand, een gebied ongeveer zo groot als Zuid-Korea.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen 2500 extra mariniers naar het Midden-Oosten, meldden functionarissen aan persbureau Reuters. Het gaat om troepen die eventueel ook op land in Iran zouden kunnen worden ingezet, maar de functionarissen benadrukken dat daarover nog geen besluit is genomen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering probeert met een gerechtelijke procedure miljarden dollars federaal belastinggeld terug te krijgen van de gerenommeerde Universiteit van Harvard bij Boston.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leider Mojtaba Khamenei heeft ontkend dat zijn land verantwoordelijk is voor raket- en droneaanvallen op Turkije en Oman. Volgens hem zijn die aanvallen "onder valse vlag" opgezet door Israël, bedoeld om verdeeldheid in het Midden-Oosten te zaaien.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse jihadist Sabri Essid is bij verstek veroordeeld tot levenslang voor zijn rol bij de misdaden van Islamitische Staat (IS) tegen de Jezidi-minderheid in Irak. Hij werd schuldig bevonden aan onder meer genocide en misdaden tegen de menselijkheid, omdat hij deel zou hebben genomen aan de handel in tot slaaf gemaakte Jezidi's.
3 uur geledenHONOLULU (ANP/AFP) - Acteur Chuck Norris is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat maakte zijn familie vrijdag bekend. Norris geldt als een van de grote actiehelden van de jaren tachtig.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op sociale media hard uitgehaald naar bondgenoten die niet bijdragen aan het heropenen van de Straat van Hormuz. Hij maakte ze in hoofdletters uit voor lafaards. "We zullen dit onthouden."
4 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Rusland wil het mogelijk maken om de krijgsmacht in te zetten om burgers te helpen die in het buitenland te maken krijgen met vervolging. Parlementsvoorzitter Vjatsjeslav Volodin zegt dat het voorstel versneld zal worden behandeld.
4 uur geleden