
Kwart miljard in oorlogskas Trump en Republikeinen
WASHINGTON (ANP) - Hoewel de Amerikaanse president Donald Trump op dit moment achterligt op zijn rivaal Joe Biden in de verkiezingspeilingen, heeft hij niet te klagen over gebrek aan campagnegeld. De oorlogskas van Trump en de Republikeinen haalde in het tweede kwartaal van dit jaar 266 miljoen dollar (236 miljoen euro) aan donaties op.
In de maand juni alleen zamelden Trump en de Republikeinen 131 miljoen dollar in. Dat is het hoogste bedrag ooit in een maand opgehaald.
De Democratische presidentskandidaat Joe Biden en zijn partij zamelden in de maand mei 80,8 miljoen dollar (72,2 miljoen euro) in voor de campagne voor de presidentsverkiezingen in november.
Daarmee haalde hij op maandbasis voor het eerst meer geld binnen dan zijn Republikeinse tegenstrever Donald Trump. De president moest het in mei stellen met 74 miljoen dollar. Dat was voor hem toch ook 13 miljoen meer dan een maand eerder.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft gepleit voor een vierpartijentop in het vredesproces voor Oekraïne. "Want als we het over veiligheidsgaranties hebben, hebben we het over de veiligheid van het hele Europese continent", zei hij tijdens een bijeenkomst in het Witte Huis met andere Europese leiders en de Amerikaanse president Donald Trump.
6 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse toezegging te willen bijdragen aan veiligheidsgaranties voor Oekraïne is een doorbraak, vindt NAVO-topman Mark Rutte. Hij ziet daarmee kans op een uitweg uit de oorlog. "Dat maakt echt het verschil."
12 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft tegenover de Amerikaanse president Donald Trump aangedrongen op een wapenstilstand in Oekraïne. Trump verklaarde eerder zo'n bestand overbodig te vinden, maar daar is Merz het niet mee eens.
42 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump noemt het een grote stap dat Rusland kan instemmen met westerse veiligheidsgaranties voor Oekraïne. "Dit is een van de hoofdpunten die we moeten overwegen", zei hij tegen Europese leiders, onder wie de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, in het Witte Huis. "Wie er wat gaat doen."
51 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump een brief overhandigd van zijn vrouw. Die is bedoeld voor Trumps echtgenote Melania, die vorige week een smeekbrief aan de Russische president Vladimir Poetin schreef.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat hij het stemmen per post gaat afschaffen. Volgens de Republikein is deze manier fraudegevoelig. Ook beweert hij dat zijn politieke tegenstanders, de Democraten, alleen maar voorstander zijn van het stemmen per brief omdat ze anders "praktisch onverkiesbaar" zijn.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft uitgelegd waarom hij is afgestapt van zijn eis dat er een staakt-het-vuren moet komen in Oekraïne. "Strategisch kan dat een nadeel zijn voor een van de partijen", zei hij tijdens de inmiddels afgelopen ontvangst van zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky. "Je hebt een staakt-het-vuren en dan gaan ze weer herbouwen."
1 uur geleden