Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kwart meer illegale migranten steekt Kanaal over naar Engeland

Kwart meer illegale migranten steekt Kanaal over naar Engeland

LONDEN (ANP/AFP) - Het aantal illegale migranten dat Engeland over het Kanaal met bootjes bereikt, is in 2024 met circa een kwart gestegen. Het Britse ministerie van Binnenlandse Zaken registreerde er 36.816 en in het jaar daarvoor 29.437.

Maar het aantal over 2024 is lager dan in 2022. Toen werden er 45.774 migranten gesnapt op hun tocht op overwegend krakkemikkige vaartuigen. Daarbij vallen ook doden, in 2024 zijn er 76 geteld. Het aantal illegalen dat de Engelse kust onopgemerkt bereikt, is niet bekend. Frankrijk heeft naar eigen zeggen 870 keer een poging van migranten om het Kanaal over te varen verhinderd.

De 'bootvluchtelingen' vormen al jaren een heet hangijzer in de Britse politiek. Er is in brede lagen van de bevolking veel afkeer van de illegale immigratie en de oplopende kosten van de opvang van migranten. De vorige Conservatieve regering en de huidige van Labour hebben beloofd de stroom migranten die op de kust landt, te stoppen. Premier Keir Starmer wil bijvoorbeeld meer samenwerking met Europese landen voor de bestrijding van mensensmokkel. Er zijn in de afgelopen zeven jaar zeker 150.000 mensen illegaal Engeland binnengekomen na een reis over het Kanaal.

Over 2024 zijn naar schatting bijna 30.000 illegalen teruggebracht naar hun land van oorsprong. Dat is ook een kwart meer dan in 2023.

Meer uit Buitenland

Leger VS begint maandag blokkade alle schepen van en naar Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse centrale commando CENTCOM heeft bekendgemaakt dat het maandag om 16.00 uur begint met de uitvoering van een blokkade van al het scheepvaartverkeer dat Iraanse havens binnenvaart of verlaat. Dit volgt op de aankondiging van president Donald Trump dat de Amerikaanse marine zou beginnen met het blokkeren van de Straat van Hormuz.

1 uur geleden
Bloomberg: VK doet niet mee met VS aan blokkade Straat van Hormuz

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk zal niet deelnemen aan de door de Verenigde Staten voorgestelde blokkade van de Straat van Hormuz. Dat zeiden personen die bekend zijn met het standpunt van de regering tegen persbureau Bloomberg.

1 uur geleden
VN-macht in Libanon: Israëlische tank ramde voertuigen in zuiden

BEIROET (ANP/AFP) - De interim-vredesmacht van de Verenigde Naties in Libanon (UNIFIL) heeft verklaard dat een Israëlische tank zondag UNIFIL-voertuigen heeft geramd in het zuiden van het land, waar Israël sinds vorige maand aanvallen uitvoert tegen Hezbollah. Daarbij vallen veel burgerslachtoffers.

2 uur geleden
Europese leiders verwelkomen Hongaars verkiezingsresultaat

DEN HAAG (ANP/AFP/RTR) - Europese leiders hebben verheugd gereageerd op de voorlopige uitslagen van de Hongaarse parlementsverkiezingen van zondag. Daarin is de Tisza-partij van de centrumrechtse uitdager Peter Magyar op weg naar een ruime overwinning op regeringspartij Fidesz van premier Viktor Orbán.

2 uur geleden
Hongaarse oppositieleider Magyar claimt verkiezingsoverwinning

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse oppositieleider Péter Magyar heeft de winst geclaimd in de parlementsverkiezingen van zondag. Op Facebook laat hij weten dat premier Viktor Orbán hem gefeliciteerd heeft. Eerste tellingen door het Kiesbureau maakten duidelijk dat Magyars partij Tisza op een grote overwinning afstevent.

3 uur geleden
Hongaarse oppositie neemt grote voorsprong in verkiezingen

BOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Tisza-partij van de Hongaarse oppositieleider Péter Magyar heeft een vroege en overtuigende voorsprong genomen in de verkiezingen van zondag, die een einde zouden kunnen maken aan het zestienjarige bewind van premier Viktor Orbán.

3 uur geleden
Netanyahu kondigt bij bezoek aan Zuid-Libanon meer aanvallen aan

TEL AVIV (ANP/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft een bezoek gebracht aan Zuid-Libanon en een voortzetting van de strijd tegen de Libanese beweging Hezbollah aangekondigd. "De oorlog gaat door, ook binnen de veiligheidszone in Libanon," verklaarde Netanyahu volgens zijn kantoor. Hij werd tijdens het bezoek vergezeld door minister van Defensie Israel Katz en legerchef Eyal Zamir.

4 uur geleden