Kwart meer illegale migranten steekt Kanaal over naar Engeland
LONDEN (ANP/AFP) - Het aantal illegale migranten dat Engeland over het Kanaal met bootjes bereikt, is in 2024 met circa een kwart gestegen. Het Britse ministerie van Binnenlandse Zaken registreerde er 36.816 en in het jaar daarvoor 29.437.
Maar het aantal over 2024 is lager dan in 2022. Toen werden er 45.774 migranten gesnapt op hun tocht op overwegend krakkemikkige vaartuigen. Daarbij vallen ook doden, in 2024 zijn er 76 geteld. Het aantal illegalen dat de Engelse kust onopgemerkt bereikt, is niet bekend. Frankrijk heeft naar eigen zeggen 870 keer een poging van migranten om het Kanaal over te varen verhinderd.
De 'bootvluchtelingen' vormen al jaren een heet hangijzer in de Britse politiek. Er is in brede lagen van de bevolking veel afkeer van de illegale immigratie en de oplopende kosten van de opvang van migranten. De vorige Conservatieve regering en de huidige van Labour hebben beloofd de stroom migranten die op de kust landt, te stoppen. Premier Keir Starmer wil bijvoorbeeld meer samenwerking met Europese landen voor de bestrijding van mensensmokkel. Er zijn in de afgelopen zeven jaar zeker 150.000 mensen illegaal Engeland binnengekomen na een reis over het Kanaal.
Over 2024 zijn naar schatting bijna 30.000 illegalen teruggebracht naar hun land van oorsprong. Dat is ook een kwart meer dan in 2023.
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis en UNICEF staan klaar met hulpmiddelen voor als de grensovergang bij Rafah tussen de Gazastrook en Egypte opengaat. Dit laten woordvoerders van beide hulporganisaties weten. In Gaza zijn maandag de overblijfselen gevonden van het lichaam van de laatste Israëlische gijzelaar. Eerder zei Israël de grensovergang pas weer open te stellen als de zoektocht naar het laatste lichaam is voltooid.
9 seconden geledenRIGA (ANP) - Duitsland wil snel het internationale zeerecht "moderniseren" om het ontduiken van sancties door Rusland met schimmige tankers tegen te gaan. "Het kan niet zo zijn dat onze handen hier steeds eenzijdig gebonden zijn", zei buitenlandminister Johann Wadephul maandag.
8 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump stuurt zijn zogenoemde "grenstsaar" Tom Homan naar Minnesota. Homan is verantwoordelijk voor grensbewaking en de uitzetting van immigranten. Trump schrijft op zijn Truth Social dat hij hem maandagavond naar de staat stuurt. "Tom is streng doch rechtvaardig en zal rechtstreeks aan mij rapporteren."
37 minuten geledenTEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - De overblijfselen van het lichaam van Ran Gvili, de laatste Israëlische gijzelaar in Gaza, zijn gevonden, meldt het Israëlische leger. Het overschot is teruggebracht naar Israël voor een begrafenis. Daarmee zijn alle gijzelaars die in de Gazastrook werden vastgehouden overgebracht naar Israël.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het dodental door de winterstorm die over de Verenigde Staten trekt, is verder opgelopen. Minstens elf mensen zijn in verschillende staten om het leven gekomen, meldt CNN. Onder meer in New York, Texas en Tennessee vielen slachtoffers. Meer dan 800.000 mensen zitten volgens het nieuwsmedium nog zonder stroom.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - De Europese Unie en India onderzoeken hoe dat laatste land kan deelnemen aan Europese defensieprojecten. Dat staat in een conceptovereenkomst die werd ingezien door persbureau Reuters. Het zou onder meer gaan om samenwerking op militair-economisch gebied.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte is volgens het Internationaal Strafhof (ICC) fit genoeg om te worden gehoord. De voormalige bewindsman zit sinds maart vorig jaar vast in Nederland in afwachting van zijn proces. Hij wordt ervan verdacht misdaden tegen de menselijkheid te hebben begaan in zijn harde strijd tegen drugscriminaliteit. Daarbij vielen duizenden doden.
5 uur geleden