Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kwart meer illegale migranten steekt Kanaal over naar Engeland

Kwart meer illegale migranten steekt Kanaal over naar Engeland

LONDEN (ANP/AFP) - Het aantal illegale migranten dat Engeland over het Kanaal met bootjes bereikt, is in 2024 met circa een kwart gestegen. Het Britse ministerie van Binnenlandse Zaken registreerde er 36.816 en in het jaar daarvoor 29.437.

Maar het aantal over 2024 is lager dan in 2022. Toen werden er 45.774 migranten gesnapt op hun tocht op overwegend krakkemikkige vaartuigen. Daarbij vallen ook doden, in 2024 zijn er 76 geteld. Het aantal illegalen dat de Engelse kust onopgemerkt bereikt, is niet bekend. Frankrijk heeft naar eigen zeggen 870 keer een poging van migranten om het Kanaal over te varen verhinderd.

De 'bootvluchtelingen' vormen al jaren een heet hangijzer in de Britse politiek. Er is in brede lagen van de bevolking veel afkeer van de illegale immigratie en de oplopende kosten van de opvang van migranten. De vorige Conservatieve regering en de huidige van Labour hebben beloofd de stroom migranten die op de kust landt, te stoppen. Premier Keir Starmer wil bijvoorbeeld meer samenwerking met Europese landen voor de bestrijding van mensensmokkel. Er zijn in de afgelopen zeven jaar zeker 150.000 mensen illegaal Engeland binnengekomen na een reis over het Kanaal.

Over 2024 zijn naar schatting bijna 30.000 illegalen teruggebracht naar hun land van oorsprong. Dat is ook een kwart meer dan in 2023.

Meer uit Buitenland

Zelensky in brief aan Poetin: kom direct met mij om tafel

KYIV (ANP) - Oekraïne wil direct met de Russische president Vladimir Poetin om tafel voor vredesonderhandelingen. Dat schrijft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een publieke brief aan zijn Russische ambtgenoot. Tijdens die onderhandelingen is Zelensky bereid een volledig staakt-het-vuren in acht te nemen, "zoals gebruikelijk is".

34 minuten geleden
Betoging in Libië tegen VN-vluchtelingenorganisatie om migratie

TRIPOLI (ANP/RTR) - Bij het kantoor van de VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR in de Libische hoofdstad Tripoli hebben honderden mensen betoogd tegen de stroom migranten in het land. Het was een van de grotere recente betogingen tegen de migratie. Het kantoor werd enige tijd geblokkeerd.

1 uur geleden
Poetin zegt klaar te zijn om in te binden als Kyiv dat ook doet

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland is bereid compromissen te sluiten in de vredesonderhandelingen met Oekraïne als Kyiv dat ook is. Dat zei de Russische president Vladimir Poetin tegen journalisten in Sint-Petersburg. Daar is de Russische leider voor een economische top.

1 uur geleden
Zeker tien doden bij Israëlische aanvallen op Gaza

CAÏRO/GAZA (ANP/RTR) - Bij de Israëlische luchtaanvallen op de Gazastrook zijn donderdag volgens medische hulpverleners zeker tien doden gevallen. Onder hen waren vijf familieleden. Alleen een meisje uit dit gezin overleefde, volgens hulpverleners.

2 uur geleden
Zwitsers zetten 4000 militairen in tijdens G7-top in Frankrijk

GENÈVE (ANP/RTR) - Het Zwitserse leger gaat naar eigen zeggen 4000 militairen inzetten met veiligheidstaken rond de in Frankrijk gehouden top van de G7. President Emmanuel Macron is 15 tot 17 juni gastheer van de top in Évian-les-Bains aan het Meer van Genève. Évian ligt dicht bij de Zwitserse grens.

2 uur geleden
Levenslang geëist tegen beklaagde aanslag op markt in Maagdenburg

MAAGDENBURG (ANP/DPA) - Aanklagers in Maagdenburg hebben een levenslange gevangenisstraf geëist tegen Taleb A. om een aanslag op een kerstmarkt in de stad. Daarbij werden op 20 december 2024 zes mensen gedood en raakten circa driehonderd anderen gewond. Hij wordt berecht wegens zes moorden en pogingen tot moord.

3 uur geleden
Hezbollah verwerpt staakt-het-vuren met Israël

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Hezbollah verwerpt het staakt-het-vuren met Israël. Die boodschap heeft de militante groepering overgebracht aan de Libanese regering, meldt persbureau AFP op gezag van een ingewijde.

5 uur geleden