Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kwart meer illegale migranten steekt Kanaal over naar Engeland

Kwart meer illegale migranten steekt Kanaal over naar Engeland

LONDEN (ANP/AFP) - Het aantal illegale migranten dat Engeland over het Kanaal met bootjes bereikt, is in 2024 met circa een kwart gestegen. Het Britse ministerie van Binnenlandse Zaken registreerde er 36.816 en in het jaar daarvoor 29.437.

Maar het aantal over 2024 is lager dan in 2022. Toen werden er 45.774 migranten gesnapt op hun tocht op overwegend krakkemikkige vaartuigen. Daarbij vallen ook doden, in 2024 zijn er 76 geteld. Het aantal illegalen dat de Engelse kust onopgemerkt bereikt, is niet bekend. Frankrijk heeft naar eigen zeggen 870 keer een poging van migranten om het Kanaal over te varen verhinderd.

De 'bootvluchtelingen' vormen al jaren een heet hangijzer in de Britse politiek. Er is in brede lagen van de bevolking veel afkeer van de illegale immigratie en de oplopende kosten van de opvang van migranten. De vorige Conservatieve regering en de huidige van Labour hebben beloofd de stroom migranten die op de kust landt, te stoppen. Premier Keir Starmer wil bijvoorbeeld meer samenwerking met Europese landen voor de bestrijding van mensensmokkel. Er zijn in de afgelopen zeven jaar zeker 150.000 mensen illegaal Engeland binnengekomen na een reis over het Kanaal.

Over 2024 zijn naar schatting bijna 30.000 illegalen teruggebracht naar hun land van oorsprong. Dat is ook een kwart meer dan in 2023.

Meer uit Buitenland

Gesprekken Oekraïne, Rusland en VS zouden 1 februari verdergaan

WASHINGTON/ABU DHABI (ANP/AFP) - De volgende ronde van gesprekken tussen Oekraïense en Russische delegaties onder leiding van Amerikaanse collega's is 1 februari in Abu Dhabi, aldus een Amerikaanse regeringsfunctionaris. Er waren vrijdag en zaterdag directe gesprekken tussen Oekraïners en Russen samen met Amerikanen.

55 seconden geleden
Door federale agenten neergeschoten man in Minneapolis overleden

MINNEAPOLIS (ANP) - De man die zaterdagochtend door federale agenten is neergeschoten in Minneapolis is overleden, melden Amerikaanse media als CNN en de New York Times. Volgens het ministerie van Binnenlandse Veiligheid was de man gewapend.

44 minuten geleden
Opnieuw persoon neergeschoten in Minneapolis door ICE-agenten

MINNEAPOLIS (ANP/AFP/RTR) - In de stad Minneapolis is een man neergeschoten door agenten van de federale immigratiedienst ICE, aldus ooggetuigen in plaatselijke media. De gemeente heeft bevestigd dat er een melding is van een neergeschoten man waarbij federale agenten betrokken zouden zijn. De man is volgens ooggetuigen naar een ziekenhuis gebracht.

1 uur geleden
Macron wil haast maken met socialmediaverbod voor kinderen

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron belooft haast te maken met de invoering van een socialmediaverbod voor kinderen onder de 15 jaar. Hij wil dat het verbod bij de start van het nieuwe schooljaar in september ingaat, zei hij in een zelfopgenomen video die werd uitgezonden door BFMTV.

2 uur geleden
Zelensky: gesprekken Abu Dhabi constructief, mogelijk vervolg

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de gesprekken van zijn land met Rusland en de VS in Abu Dhabi constructief genoemd.

3 uur geleden
Rusland bereid tot nader overleg met Oekraïne

MOSKOU/ABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Rusland staat volgens zijn ministerie van Buitenlandse Zaken open voor een voortzetting van de gesprekken met Oekraïne. Die zouden volgens bronnen van het Franse persbureau AFP komende week weer in Abu Dhabi zijn.

3 uur geleden
Tweede overlegronde Oekraïne, Rusland en VS afgerond

ABU DHABI (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - De tweede overlegronde tussen delegaties uit Oekraïne, Rusland en de VS in Abu Dhabi is volgens een woordvoerder van de Oekraïense delegatie voorbij. Ze spraken elkaar zaterdag voor de tweede dag op rij. Het is niet duidelijk of verder overleg plaatsvindt, maar volgens Amerikaanse media praten de drie landen komende week verder in Abu Dhabi.

4 uur geleden