
Kwart huizen in Londen gratis weggegeven vanwege nieuwe belasting
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Britse woningbezitters geven, vooruitlopend op kabinetsplannen om de overdrachtsbelasting te verhogen, op grote schaal hun huizen aan hun kinderen. In Londen zal dit jaar meer dan een kwart van de huizen gratis worden overgedragen, meldt makelaarsbedrijf Hamptons.
Volgens de huidige Britse belastingwetgeving kunnen schenkingen belastingvrij worden gedaan zolang de schenker nog minstens zeven jaar leeft. Als de persoon echter binnen die periode overlijdt, moet de ontvanger tot 40 procent belasting betalen. Het overdragen van woningen aan naaste familieleden is daarom zeer populair om erfbelasting te vermijden. De Britse Labour-regering wil daaraan een einde maken en gaat de overdrachtsbelasting voor verhuurders en eigenaren van tweede huizen verhogen.
Naar verwachting zullen dit jaar meer dan 220.000 woningen - geheel of gedeeltelijk - gratis van eigenaar wisselen, blijkt uit cijfers die makelaar Hamptons bij het Britse kadaster heeft opgevraagd. Dat is een stijging van ongeveer 45 procent ten opzichte van vorig jaar.
Huizencrisis
Volgens een rapport van de Resolution Foundation, een onafhankelijke Britse denktank, is het huidige fiscale systeem een steeds groter voordeel voor Britse volwassenen die zich op de dure Britse huizenmarkt begeven. Tussen 2018 en 2020 groeide het aantal schenkingen naar 29 miljard pond, ruim 24 miljard euro. Dat is meer dan het dubbele van tien jaar eerder.
De Labour-regering wordt geconfronteerd met een forse huizencrisis, na jaren waarin de prijzen voor woningen sterk stegen. Voor jongeren wordt het steeds moeilijker een huis te kopen zonder hulp van hun ouders. Oudere Britse generaties bezitten mede door de gunstige belastingwetgeving momenteel recordhoeveelheden onroerend goed.
Meer uit Financieel
DEURNE (ANP) - De noodlijdende bussenfabrikant Ebusco heeft een belangrijke stap gezet in de jacht op meer financiële mogelijkheden. De aandeelhouders gingen op een buitengewone vergadering akkoord met het omzetten van leningen in aandelen. Een van de twee geldschieters heeft al aangegeven daarvan gebruik te willen maken, waardoor er aan minder betalingsverplichtingen hoeft te worden voldaan.
49 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR) - China heeft zijn onderzoek verlengd naar EU-subsidies voor bepaalde zuivelproducten die het uit Europa importeert. Dit meldt het Chinese ministerie van Handel maandag.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag licht lager begonnen aan de nieuwe week. Beleggers deden het rustig aan in afwachting van het overleg in het Witte Huis tussen de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en president Donald Trump. De Amerikaanse president wist vrijdag geen akkoord te sluiten met de Russische president Vladimir Poetin over een staakt-het-vuren in Oekraïne. Trump verklaarde wel dat Zelensky de oorlog met Rusland "bijna onmiddellijk" kan beëindigen als hij afziet van de herovering van de Krim en een NAVO-lidmaatschap voor Oekraïne.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk schrapt de invoering van extra grenscontroles op de import van levende dieren uit de Europese Unie. Dat heeft de Britse regering maandag bekendgemaakt. Op die manier moet de handel tussen het land en het landenblok soepeler gaan.
2 uur geledenWEZEP (ANP) - Het failliete aardappelproductenmerk CêlaVíta maakt een goede kans op een doorstart, denkt curator Frans Aartsen. Zo'n tien kandidaten hebben zich afgelopen week gemeld. "Hoe serieus die zijn, moet nog blijken. Maar op basis van de eerste inschatting hebben we goede hoop, ook door het aantal kandidaten", laat Aartsen weten.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Consumenten kunnen beter geen bh's, slips, lingerie en badmode meer kopen bij webwinkel shopsapph.com. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) waarschuwt voor de praktijken van UltraCool, het bedrijf achter die shop. De afgelopen maanden heeft de toezichthouder honderden klachten ontvangen van consumenten. Ook heeft een rechter eerder al geoordeeld dat UltraCool het merk SAPPH helemaal niet meer mag gebruiken.
4 uur geledenSHANGHAI (ANP/AFP/RTR) - De Zwitserse horlogemaker Swatch heeft zijn excuses aangeboden voor een advertentie waarin een Aziatisch model een 'spleetoog'-pose aannam. Daarbij trok het mannelijke model zijn ooghoeken omhoog en naar achteren.
4 uur geleden