
Kwart Amerikaanse winkels Victoria's Secret verdwijnt
COLUMBUS (ANP/BLOOMBERG) - Bijna een kwart van alle Noord-Amerikaanse winkels van lingeriemerk Victoria's Secret wordt permanent gesloten. Dat maakte moederbedrijf L Brands bekend. Door lockdownmaatregelen hebben meerdere winkelketens het in de Verenigde Staten het zwaar.
L Brands wil 251 winkels van het lingeriemerk opheffen. Dat staat gelijk aan zo'n 23 procent van alle Noord-Amerikaanse filialen. Parfumketen Bath & Body Works, ook in handen van L Brands, sluit 51 winkels.
Victoria's Secret is bekend van zijn push-up-bh's en de topmannequins die de lingerie showen. Al voor de coronacrisis gingen de zaken bij het merk minder, mede doordat de marketing van de kleding steeds meer als vrouwonvriendelijk werd gezien.
L Brands wilde aanvankelijk van Victoria's Secret af en had in investeerder Sycamore een nieuwe grootaandeelhouder gevonden. Die laatste partij trok zich echter terug uit de deal van 525 miljoen dollar toen de omvang van de coronacrisis zich begon af te tekenen. Voorwaarden voor de overname zouden zijn geschonden, doordat tal van winkels de deuren sloten en personeel werd ontslagen.
Kleding van Victoria's Secret is ook in Nederland te koop, maar het merk heeft hier geen eigen winkels.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De massaclaim van de Consumentenbond tegen Booking.com heeft in minder dan een week al meer dan 130.000 aanmeldingen ontvangen. Een woordvoerster van de bond noemt dat "heel veel". Na de aankondiging van de claim donderdag lag de aanmeldwebsite er zelfs tijdelijk uit door de grote hoeveelheid aanmeldingen. Inmiddels werkt alles weer en blijven de aanmeldingen binnenstromen.
59 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Consumenten betalen over de grens, wel degelijk een stuk minder voor hun boodschappen dan in Nederland. Dat stelt de Consumentenbond na een peiling bij dertig supermarktketens in België, Duitsland en Frankrijk. Daarmee is er weer een studie naar de prijzen in de supermarkt. Eerder dit jaar wierp toenmalig NSC-Kamerlid Pieter Omtzigt de discussie over dure boodschappen opnieuw op, door te wijzen op het prijsverschil van een potje appelmoes bij Albert Heijn in Nederland en België.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag afwachtend begonnen aan de tweede helft van het jaar. Beleggers deden het rustig aan en hielden vooral de ontwikkelingen rond de handelsgesprekken tussen de Verenigde Staten en de belangrijkste handelspartners in de gaten. Volgende week loopt de deadline voor de tijdelijke opschorting van de Amerikaanse importheffingen af.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland dreigt op technologisch en economisch gebied achterop te raken bij landen als Zuid-Korea, de Verenigde Staten en China die miljarden investeren in belangrijke sleuteltechnologieën, waarschuwt TNO. Om dat te voorkomen roept de onderzoeksorganisatie de overheid op om gericht te investeren in de ontwikkeling van hightechmegaclusters om nieuwe techkampioenen te creëren.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Energiebedrijven Vattenfall, Eneco, Essent, Greenchoice, Energiedirect en Budget Thuis worden gedagvaard om prijsverhogingen bij variabele energiecontracten. Dat heeft de Stichting Eerlijke Handelspraktijken laten weten. Volgens claimorganisatie gaat haar eerder aangekondigde massaclaim tegen de energiesector daarmee officieel van start.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Volksbank gaat vanaf dinsdag formeel verder onder de nieuwe merknaam ASN Bank. De staatsbank maakte in december al bekend dat afscheid wordt genomen van de dochtermerken SNS, RegioBank en BLG Wonen en dat het bedrijf dan doorgaat met de merknaam ASN Bank.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft de overname afgerond van de Duitse bank Hauck Aufhäuser Lampe (HAL). Daardoor wordt Bethmann Bank, de vermogensbeheertak van ABN AMRO in Duitsland, daar een van de grootste bankspelers voor vermogende particuliere klanten en familiebedrijven.
3 uur geleden