Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Kwaliteit van Nederlandse kinderopvang verder verbeterd'

'Kwaliteit van Nederlandse kinderopvang verder verbeterd'

DEN HAAG (ANP) - Nederland doet het goed als het aankomt op de kwaliteit van kinderopvang. Dit staat in een onderzoek dat is gedaan in opdracht van het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid.

In het onderzoek werden dagopvang, peuteropvang, buitenschoolse opvang en gastouderopvang meegenomen. Er is de afgelopen jaren vooral meer aandacht gekomen voor aspecten die te maken hebben met wat de onderzoekers noemen "emotionele kwaliteit". Dan gaat het bijvoorbeeld om het creëren van een goede sfeer in een groep. Volgens de Universiteit van Utrecht en onderzoeksbureau Sardes, die het onderzoek uitvoerden, scoort Nederland nu vergelijkbaar of beter dan landen als Denemarken, Finland, Noorwegen, Engeland en Australië.

Staatssecretaris Tamara van Ark (Sociale Zaken en Werkgelegenheid) is blij met de resultaten. "De sector groeit en is professioneler geworden, dat laat het onderzoek duidelijk zien."

Er zijn ook enkele aandachtspunten, stellen de onderzoekers vast. Buitenschoolse opvang kan volgens de staatssecretaris nog aan kwaliteit winnen, met name voor kinderen tussen de 10 en 12 jaar. Daar ligt de aandacht vooral op sport en spel, maar minder op creatieve activiteiten en muziek. Ook zijn er grote verschillen te zien in kwaliteit bij gastouderopvang. Hier wordt nog nader onderzoek naar gedaan.

Meer uit Binnenland

Bijna 60 aanhoudingen rondom Israël-manifestatie op de Dam

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft bijna 60 mensen aangehouden rondom de Israël-manifestatie donderdagavond op de Dam in Amsterdam. Dertien mensen werden aangehouden voor diverse strafbare feiten, waaronder het verstoren van een betoging, openlijke geweldpleging en vanwege de identificatieplicht. Een groep van ongeveer 45 mensen werd aangehouden omdat ze tegen de manifestatie demonstreerden terwijl dat op de Dam niet was toegestaan.

3 uur geleden
Tientallen pro-Palestijnse betogers aangehouden op de Dam

AMSTERDAM (ANP) - Pro-Palestijnse betogers die ondanks een verbod donderdagavond op de Dam demonstreerden tegen de Israël-manifestatie die daar plaatsvond, zijn aangehouden door de politie. Een groep van ongeveer dertig demonstranten was bij het Nationale Monument gaan staan. Na 20.30 uur werden zij door politie omsingeld en werd een lege stadsbus het plein opgereden, zag een ANP-verslaggever.

5 uur geleden
Burgemeester Overasselt wil dat kabinet criminaliteit aanpakt

MALDEN (ANP) - Burgemeester Joerie Minses van de Gelderse gemeente Heumen heeft het kabinet opgeroepen om zware criminaliteit aan te pakken. Dat deed hij aan het begin van de eerste gemeenteraadsvergadering sinds het massale geweld in Overasselt, dat onder gemeente Heumen valt. Ook is tijdens de vergadering kort stilgestaan bij de dood van de beveiliger.

5 uur geleden
Jeugdraad kritisch op leeftijdsgrens EU-plan sociale media

UTRECHT (ANP) - De Nationale Jeugdraad (NJR) is kritisch op de voorgestelde leeftijdsgrens voor sociale media in de nieuwe EU KIDS Act. De Europese Commissie wil een socialmediaverbod voor kinderen tot 13 jaar. Zij mogen wel gebruikmaken van speciaal ontwikkelde, kindvriendelijke videoplatforms via accounts die door hun voogd worden beheerd.

7 uur geleden
Eis in hoger beroep: ruim 4 jaar cel voor verkrachting studentes

ARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag in hoger beroep vier jaar en twee maanden cel geëist tegen Sam van Z. voor de verkrachting van twee studentes in Utrecht in 2022 en het bezit en verspreiden van een kinderpornografische afbeelding. De rechtbank legde de nu 25-jarige man uit Hilversum in 2024 drie jaar cel op, waarvan een jaar voorwaardelijk. Zowel het OM als de verdachte ging daartegen in hoger beroep.

7 uur geleden
Jetten: bezuinigingen blijven in boeken, maar zijn bespreekbaar

DEN HAAG (ANP) - Bezuinigen op de sociale zekerheid is geen doel op zich, benadrukte minister-president Rob Jetten in het debat over de op Prinsjesdag gepresenteerde plannen. "Wij willen uitkomen bij een hervorming van het sociale stelsel om mensen beter te helpen." Hij weigert evenwel de voorgenomen bezuinigingen al uit de boeken te halen, een harde eis van de bonden en een deel van de oppositie om te komen praten.

8 uur geleden
Ook laatste gewonden busongeval Zwitserland naar huis

DEN HAAG (ANP) - Ook de laatste vier gewonden van het busongeluk in Zwitserland die waren opgenomen in een ziekenhuis zijn donderdag onderweg naar Nederland, meldt Eurocross. "Daarmee zijn alle gewonde en ongedeerde betrokkenen teruggekeerd of onderweg naar Nederland", aldus de alarmcentrale.

8 uur geleden