Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Kwaliteit van Nederlandse kinderopvang verder verbeterd'

'Kwaliteit van Nederlandse kinderopvang verder verbeterd'

DEN HAAG (ANP) - Nederland doet het goed als het aankomt op de kwaliteit van kinderopvang. Dit staat in een onderzoek dat is gedaan in opdracht van het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid.

In het onderzoek werden dagopvang, peuteropvang, buitenschoolse opvang en gastouderopvang meegenomen. Er is de afgelopen jaren vooral meer aandacht gekomen voor aspecten die te maken hebben met wat de onderzoekers noemen "emotionele kwaliteit". Dan gaat het bijvoorbeeld om het creëren van een goede sfeer in een groep. Volgens de Universiteit van Utrecht en onderzoeksbureau Sardes, die het onderzoek uitvoerden, scoort Nederland nu vergelijkbaar of beter dan landen als Denemarken, Finland, Noorwegen, Engeland en Australië.

Staatssecretaris Tamara van Ark (Sociale Zaken en Werkgelegenheid) is blij met de resultaten. "De sector groeit en is professioneler geworden, dat laat het onderzoek duidelijk zien."

Er zijn ook enkele aandachtspunten, stellen de onderzoekers vast. Buitenschoolse opvang kan volgens de staatssecretaris nog aan kwaliteit winnen, met name voor kinderen tussen de 10 en 12 jaar. Daar ligt de aandacht vooral op sport en spel, maar minder op creatieve activiteiten en muziek. Ook zijn er grote verschillen te zien in kwaliteit bij gastouderopvang. Hier wordt nog nader onderzoek naar gedaan.

Meer uit Binnenland

Harde kern ADO belooft Den Haag bescherming tegen Gen Z-betogers

DEN HAAG (ANP) - De harde kern van Eredivisieclub ADO Den Haag heeft op Instagram aangekondigd zaterdag de stad te zullen "beschermen" tegen eventueel geweld door de aangekondigde jongerendemonstratie op het Malieveld. Het is onduidelijk wie de initiatiefnemers van het protest zijn.

3 uur geleden
Zeehondencentrum WEC stelt faillissementsaanvraag voorlopig uit

LAUWERSOOG (ANP) - Het Werelderfgoedcentrum Waddenzee (WEC) stelt zijn faillissementsaanvraag voorlopig uit. Dat heeft het bestuur van het WEC vrijdagavond bekendgemaakt. Door "overweldigende steun vanuit de samenleving" kan het zeehondencentrum voorlopig doordraaien en rustig zoeken naar "nieuwe mogelijkheden voor de toekomst". De afgelopen drie weken werd 1,3 miljoen euro ingezameld.

3 uur geleden
Doorbraak cold case: man (57) opgepakt voor verkrachting in 1994

SINT-MICHIELSGESTEL (ANP) - De politie heeft een 57-jarige man uit Helmond aangehouden die ervan wordt verdacht op de vroege avond van 30 mei 1994 een tienermeisje in de Brabantse gemeente Sint-Michielsgestel te hebben verkracht. Daarmee is er een doorbraak in een coldcaseonderzoek.

5 uur geleden
Stationsgebouw Vught verplaatst naar nieuwe plek

VUGHT (ANP) - Het stationsgebouw van Vught is verplaatst naar de nieuwe bestemming, 13,6 meter verder naar het oosten dan waar het gebouw en de kelder oorspronkelijk stonden. Het gebouw is over stalen sporen verschoven, om plaats te maken voor de perrons van het vernieuwde, deels verdiepte station. Dat moet in 2030 klaar zijn.

7 uur geleden
Bezoekster kerstshow Duiven overleden na roltrapincident

DUIVEN (ANP) - Een bezoekster van de kerstshow Santafia van de Intratuin in het Gelderse Duiven, die donderdagmiddag gewond raakte na een val bij de roltrap, is vrijdag overleden. Dat laat de politie weten. De politie gaat na onderzoek uit van een noodlottig ongeval.

7 uur geleden
Politiemedewerker Den Haag vast voor verkopen politie-informatie

DEN HAAG (ANP) - Een 36-jarige politiemedewerker in Den Haag is deze week aangehouden. De man wordt ervan verdacht ongeoorloofd het politiesysteem te hebben geraadpleegd. Hij zou de politie-informatie hebben verkocht aan anderen.

7 uur geleden
Provincies maken DNA-test minder leidend bij wolvenschade

DEN HAAG (ANP) - Provincies gaan een DNA-onderzoek na een wolvenaanval op (vee)dieren minder leidend maken om een schadevergoeding te krijgen. Zo'n onderzoek is nu verplicht om met zekerheid te kunnen zeggen dat een wolf de dader was. Deskundigen kunnen door opgedane ervaring in veel gevallen al eerder uitsluitsel geven, zegt een woordvoerder van het Interprovinciaal Overleg (IPO).

7 uur geleden