Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kwalificatiewedstrijd in Tokio voor schoonspringsters geschrapt

Kwalificatiewedstrijd in Tokio voor schoonspringsters geschrapt

TOKIO (ANP) - De Nederlandse schoonspringsters Celine van Duijn en Inge Jansen krijgen voorlopig geen kans meer om zich als synchroonduo te kwalificeren voor de Olympische Spelen. De mondiale zwembond FINA heeft de wereldbekerwedstrijd geschrapt die later deze maand in Tokio zou worden gehouden. Van Duijn en Jansen hebben zich beiden wel al individueel geplaatst voor de Spelen.

De schoonspringsters hoopten zich op de World Cup in Tokio, die ook zou dienen als olympisch kwalificatiemoment, bij het synchroonspringen vanaf de 3 meterplank ook als duo te plaatsen. Het is nog onduidelijk of de FINA de schoonspringsters op een later moment nog een kans geeft of dat de deelnemers aan de Spelen op basis van andere criteria worden aangewezen.

Jansen (26) veroverde in 2019 de Europese titel op de 3 meterplank. Van Duijn (28) pakte toen EK-zilver bij het torenspringen (10 meter). Een jaar eerder werd ze Europees kampioene.

De synchroonzwemsters Noortje en Bregje de Brouwer kregen eerder al te horen dat hun testevent in Tokio, waar ze zich kunnen plaatsen voor de Spelen, is verplaatst van maart naar begin mei. De tweeling moet tijdens het OKT op de geschoonde lijst in de top 7 eindigen om zich te plaatsen voor de Spelen.

Meer uit Sport

Swiatek: tennissters hebben geen 'Battle of the Sexes' nodig

SYDNEY (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek vindt dat het vrouwentennis geen 'Battle of the Sexes' nodig heeft. De tennissters hoeven volgens de Poolse zesvoudig grandslamkampioene niets te bewijzen.

3 uur geleden
Basketballer Post met Warriors hard onderuit tegen Oklahoma City

SAN FRANCISCO (ANP) - Basketballer Quinten Post heeft met Golden State Warriors een forse nederlaag geleden tegen Oklahoma City Thunder. De titelverdediger in de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA won met 131-94.

5 uur geleden
Darter Van Veen bereikt finale WK na zege op Schot Anderson

LONDEN (ANP) - Gian van Veen heeft de finale bereikt van het WK darts in Londen. De 23-jarige darter uit het Gelderse Poederoijen versloeg in de halve finales in een uitbundig Alexandra Palace tweevoudig wereldkampioen Gary Anderson met 6-3 in sets. Hij treft zaterdag in de eindstrijd de Engelse titelverdediger Luke Littler.

13 uur geleden
Oostenrijkse topskiester Liensberger mist Spelen na crash

SANKT MICHAEL (ANP/RTR) - De Oostenrijkse skiester Katharina Liensberger mist de Olympische Spelen in Milaan-Cortina door een zware knieblessure. De 28-jarige slalomspecialiste liep onder meer een gescheurde meniscus op door een crash bij een training in Sankt Michael.

17 uur geleden
Skeletonster Bos eindigt als 24e in Winterberg

WINTERBERG (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos blijft op zoek naar haar beste vorm op weg naar de Winterspelen van volgende maand in Milaan en Cortina d'Ampezzo. De winnares van olympisch brons op de Spelen van Beijing eindigde als 24e op de wereldbekerwedstrijd in Winterberg.

21 uur geleden
Venus Williams krijgt wildcard voor Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisster Venus Williams krijgt een wildcard voor de Australian Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi bekend.

1 dag geleden
Darter Van Veen voor het eerst in carrière naar halve finale WK

LONDEN (ANP) - Gian van Veen heeft voor het eerst in zijn carrière de halve finale van het WK darts bereikt. De 23-jarige Nederlander versloeg in Alexandra Palace in Londen de als tweede geplaatste Engelsman Luke Humphries met 5-1 in sets.

1 dag geleden