Kwalificatiewedstrijd in Tokio voor schoonspringsters geschrapt
TOKIO (ANP) - De Nederlandse schoonspringsters Celine van Duijn en Inge Jansen krijgen voorlopig geen kans meer om zich als synchroonduo te kwalificeren voor de Olympische Spelen. De mondiale zwembond FINA heeft de wereldbekerwedstrijd geschrapt die later deze maand in Tokio zou worden gehouden. Van Duijn en Jansen hebben zich beiden wel al individueel geplaatst voor de Spelen.
De schoonspringsters hoopten zich op de World Cup in Tokio, die ook zou dienen als olympisch kwalificatiemoment, bij het synchroonspringen vanaf de 3 meterplank ook als duo te plaatsen. Het is nog onduidelijk of de FINA de schoonspringsters op een later moment nog een kans geeft of dat de deelnemers aan de Spelen op basis van andere criteria worden aangewezen.
Jansen (26) veroverde in 2019 de Europese titel op de 3 meterplank. Van Duijn (28) pakte toen EK-zilver bij het torenspringen (10 meter). Een jaar eerder werd ze Europees kampioene.
De synchroonzwemsters Noortje en Bregje de Brouwer kregen eerder al te horen dat hun testevent in Tokio, waar ze zich kunnen plaatsen voor de Spelen, is verplaatst van maart naar begin mei. De tweeling moet tijdens het OKT op de geschoonde lijst in de top 7 eindigen om zich te plaatsen voor de Spelen.
Meer uit Sport
GIZEH (ANP) - Rico Verhoeven is er niet in geslaagd in korte tijd geschiedenis te schrijven als bokser. De voormalige kickbokser bood Oleksandr Usyk meer dan goed partij, maar kon de onbetwiste zwaargewichtkampioen niet onttronen in hun gevecht om de wereldtitel van de prestigieuze bond WBC. Vlak bij de verlichte piramiden van Gizeh ging hij in de elfde van twaalf ronden naar de grond, waarna de scheidsrechter het gevecht beëindigde.
4 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen is in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Canada als zesde geëindigd. Mercedes-coureur George Russell veroverde poleposition op het circuit Gilles Villeneuve in Montreal, na eerder op de dag ook al de sprintrace te hebben gewonnen. De Brit was met 1.12,578 nipt sneller dan teamgenoot en WK-leider Kimi Antonelli, die op zijn beurt weer net wereldkampioen Lando Norris achter zich hield.
6 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de tweede wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Frankrijk. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets: 25-17 25-16 23-25 25-23.
10 uur geledenPILA (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de roze leiderstrui veroverd in de veertiende etappe van de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike reed solo naar de winst in de bergrit van Aosta naar Pila. De Oostenrijker Felix Gall eindigde na 133 kilometer als tweede en Jai Hindley uit Australië werd derde.
13 uur geledenMEDINA DE POMAR (ANP) - Mischa Bredewold heeft de derde etappe van de Ronde van Burgos gewonnen. De 25-jarige renster van SD Worx-Protime versloeg na 126 kilometer in Medina de Pomar medevluchtster Mireia Benito uit Spanje.
14 uur geledenRABAT (ANP/BELGA) - Tennisster Petra Marcinko heeft voor het eerst een titel op het hoogste niveau gewonnen. De 20-jarige Kroatische was in de finale van het WTA-toernooi van Rabat te sterk voor Anjelina Kalinina. Bij een stand van 6-2 3-0 staakte de Oekraïense de strijd met een voetblessure.
14 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om de landstitel tussen de hockeysters van Amsterdam en Den Bosch heeft geen winnaar opgeleverd. In het Wagener Stadion in Amstelveen werd het 2-2.
15 uur geleden