Kwalificatie Grote Prijs van Brazilië uitgesteld naar zondag
SÃO PAULO (ANP) - De kwalificatie voor de Grote Prijs van Brazilië in de Formule 1 is uitgesteld naar zondag. Dat besluit is genomen vanwege hevige regenval in in São Paulo.
"De beslissing werd genomen om het gebrek aan zicht veroorzaakt door de hoeveelheid regen die we de afgelopen uren te verwerken hebben gekregen. Op delen van het circuit staat veel stilstaand water, wat de omstandigheden onveilig maakt", aldus autosportfederatie FIA in een verklaring.
Naast veel buien werd het circuit in Zuid-Amerika ook geteisterd door onweer en storm.
De kwalificatie stond zaterdagavond (Nederlandse tijd) gepland, maar door het noodweer werd de start uitgesteld. Aanvankelijk leek de kwalificatie met een paar uur vertraging te beginnen, maar uiteindelijk werd besloten de sessie helemaal niet meer op zaterdag te houden. De kwalificatie bepaalt de startopstelling voor de hoofdrace.
Er is nog geen tijdstip bekend. Zondag staat de race gepland voor 18.00 uur (Nederlandse tijd).
Meer uit Sport
SUZUKA (ANP) - Max Verstappen heeft het niet naar zijn zin in de Formule 1 en gaat de komende "weken en maanden" nadenken over zijn toekomst. "Ik heb dingen uit te zoeken over wat ik precies wil", zei hij na afloop van de Grote Prijs van Japan bij Viaplay. "Het moet wel leuk blijven. Het is niet alleen Formule 1 in het leven, er zijn meer dingen die we kunnen doen", aldus de viervoudig wereldkampioen.
1 uur geledenSUZUKA (ANP) - De 19-jarige Kimi Antonelli is na zijn winst in de Grote Prijs van Japan de jongste leider ooit in het wereldkampioenschap van de Formule 1. Hij lost Lewis Hamilton af, die sinds zijn winst in de Grote Prijs van Spanje in 2007 in de boeken stond als jongste WK-leider ooit. Hamilton was destijds 22 jaar oud.
2 uur geledenSUZUKA (ANP) - Kimi Antonelli heeft zijn tweede zege op rij geboekt in de Formule 1. De 19-jarige Italiaan reed na een indrukwekkend optreden op het circuit van Suzuka zijn Mercedes naar de overwinning in de Grote Prijs van Japan.
2 uur geledenAUSTIN (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín (Aprilia) heeft bij de Grote Prijs van de Verenigde Staten de sprintrace gewonnen in de MotoGP. De coureur van Aprilia haalde op het circuit van Austin in Texas in de laatste ronde de Italiaan Francesco Bagnaia (Ducati) in.
4 uur geledenSUZUKA (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull zegt dat het team vooral moet leren voor het verbeteren van de auto's van Max Verstappen en Isack Hadjar. Met Verstappen op de elfde plaats bij de startopstelling en Hadjar op plek 8 lijkt het team niet mee te doen om de winst.
20 uur geledenBERGA (ANP) - Wielrenner Tom Pidcock gaat niet meer van start in de Ronde van Catalonië na zijn val in een ravijn in de vijfde etappe. Zijn ploeg Pinarello-Q36.5 meldt dat ze de Brit uit de wedstrijd halen.
22 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen reageert gelaten op het neerzetten van de elfde tijd in de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan. "Het erge is, ik ben niet boos, ik ben daar allang voorbij en dat is niet goed", aldus de Limburger bij Viaplay.
1 dag geleden