Kwalificatie Grote Prijs van Brazilië uitgesteld naar zondag
SÃO PAULO (ANP) - De kwalificatie voor de Grote Prijs van Brazilië in de Formule 1 is uitgesteld naar zondag. Dat besluit is genomen vanwege hevige regenval in in São Paulo.
"De beslissing werd genomen om het gebrek aan zicht veroorzaakt door de hoeveelheid regen die we de afgelopen uren te verwerken hebben gekregen. Op delen van het circuit staat veel stilstaand water, wat de omstandigheden onveilig maakt", aldus autosportfederatie FIA in een verklaring.
Naast veel buien werd het circuit in Zuid-Amerika ook geteisterd door onweer en storm.
De kwalificatie stond zaterdagavond (Nederlandse tijd) gepland, maar door het noodweer werd de start uitgesteld. Aanvankelijk leek de kwalificatie met een paar uur vertraging te beginnen, maar uiteindelijk werd besloten de sessie helemaal niet meer op zaterdag te houden. De kwalificatie bepaalt de startopstelling voor de hoofdrace.
Er is nog geen tijdstip bekend. Zondag staat de race gepland voor 18.00 uur (Nederlandse tijd).
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsbond KNSB moet na het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen in beraad over de samenstelling van de selectie voor de Olympische Spelen in Milaan.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de kwartfinale van het wereldkampioenschap. De drievoudig wereldkampioen uit Nederland ging in Londen in de vierde ronde onderuit tegen de Schot Gary Anderson. Het werd 4-1.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Tijmen Snel heeft met de tweede plaats op de 1500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi een herhaling van zijn sportieve drama van vier jaar eerder voorkomen. De schaatser van Team Essent eindigde toen als derde op de 1500 meter, maar raakte zijn plaats voor de Spelen kwijt ten gunste van een schaatser voor de ploegenachtervolging.
9 uur geledenDIEGEM (ANP/BELGA) - Puck Pieterse heeft dinsdag haar eerste zege van dit seizoen als veldrijdster geboekt. De 23-jarige Nederlandse kampioene van Fenix-Deceuninck was de beste in het Vlaams-Brabantse Diegem. Lucinda Brand, die maandag voor de twaalfde keer op rij een veldrit won, deed niet mee.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars heeft zijn derde olympische ticket veroverd. De 23-jarige schaatser van Team Essent was op de laatste dag van het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de beste in 1.43,43. Hij was eerder op het OKT als derde geëindigd op de 500 meter en als tweede op de 1000 meter.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft op het olympisch kwalificatietoernooi naast een startbewijs voor de Spelen van Milaan gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioen op deze afstand kwam tot 1.45,18 en eindigde daarmee als vierde.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn heeft op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi haar tweede olympisch ticket veroverd. De 26-jarige Nederlands kampioene van Team AH-Zaanlander won in 6.43,46. Haar ploeggenote Bente Kerkhoff eindigde als tweede in 6.46,72.
13 uur geleden