Kwalificatie Formule 1 op Spa stilgelegd na zware crash Norris
SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Autocoureur Lando Norris is zwaar gecrasht tijdens de kwalificaties voor de Grote Prijs van België in de Formule 1. De Brit raakte in de beginfase van de derde en laatste sessie (Q3) de controle over zijn McLaren kwijt. Het circuit van Spa-Francorchamps was op dat moment drijfnat door een stortbui.
Kort daarvoor had Sebastian Vettel (Aston Martin) de wedstrijdleiding via de boordradio gevraagd de sessie te staken vanwege het slipgevaar. Dat gebeurde pas na de klapper van Norris.
De Brit had in de tweede sessie (Q2) nog de beste tijd neergezet en deed volop mee voor poleposition. Hij ging echter iets te overmoedig de bocht Raidillon in en crashte hard in de vangrails. Van de bolide was niet veel meer over, maar Norris meldde al snel dat hij ongedeerd was. Vettel, die ook al op de baan reed, stopte in zijn Aston Martin naast het wrak van Norris om te informeren naar diens toestand.
Max Verstappen was ten tijde van de crash nog niet op de baan in zijn Red Bull.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic gaat zondag op voor zijn elfde titel in de Australian Open en de 25e grandslamzege in zijn carrière. De 38-jarige Servische tennisser versloeg in de halve finale de Italiaanse titelverdediger Jannik Sinner in een vijfsetter: 3-6 6-3 4-6 6-4 6-4. De Serviër stak na vier uur en negen minuten zijn handen omhoog.
11 minuten geledenMILAAN (ANP) - Shorttracksters Xandra en Michelle Velzeboer doen komende maand bij de Olympische Spelen in Milaan mee aan alle drie de individuele afstanden. Dat zijn de 500, 1000 en 1500 meter. Bij de mannen geldt dat alleen voor kopman Jens van 't Wout, meldt schaatsbond KNSB.
57 minuten geledenCRANS-MONTANA (ANP) - De afdaling om de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana is gestaakt na een crash van de Amerikaanse skiester Lindsey Vonn. De organisatie vond de weersomstandigheden te slecht om de laatste afdaling voor de Olympische Spelen voort te zetten.
2 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz sprak na zijn zege op vijf sets tegen Alexander Zverev in de halve finale van de Australian Open van een van de zwaarste partijen uit zijn loopbaan. "Ik had het moeilijk halverwege de derde set", doelde de 22-jarige Spaanse tennisser op een krampaanval. "Maar ik heb dit soort situaties, dit soort wedstrijden, al eerder meegemaakt. Ik zeg altijd dat je in jezelf moet blijven geloven, wat er ook gebeurt."
2 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz staat voor het eerst in de finale van de Australian Open. De 22-jarige Spanjaard knokte zich in een marathonpartij van 5 uur en 27 minuten langs de 28-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-4 7-6 (5) 6-7 (3) 6-7 (4) 7-5.
4 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Tennissers Olivia Gadecki en John Peers hebben op de Australian Open de titel in het gemengd dubbel gewonnen. De Australiërs waren vorig jaar ook al de beste in Melbourne en zijn het eerste gemengde duo in 37 jaar dat de titel bij het eerste grandslamtoernooi van het jaar met succes verdedigt.
6 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De politie van Curaçao heeft donderdag het huis van de bekende Nederlandse honkbalinternational Jonathan Schoop (34) doorzocht. De huiszoeking maakt deel uit van een grote politieactie die in de nacht van woensdag op donderdag begon. Daarbij zijn ook een broodjeszaak en andere huizen doorzocht. Schoop zou op de lijst staan van internationals die in maart met het Koninkrijksteam aantreden bij de World Baseball Classic (WBC). De selectie wordt volgende week bekendgemaakt.
21 uur geleden