Kwalificatie Formule 1 op Spa stilgelegd na zware crash Norris
SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Autocoureur Lando Norris is zwaar gecrasht tijdens de kwalificaties voor de Grote Prijs van België in de Formule 1. De Brit raakte in de beginfase van de derde en laatste sessie (Q3) de controle over zijn McLaren kwijt. Het circuit van Spa-Francorchamps was op dat moment drijfnat door een stortbui.
Kort daarvoor had Sebastian Vettel (Aston Martin) de wedstrijdleiding via de boordradio gevraagd de sessie te staken vanwege het slipgevaar. Dat gebeurde pas na de klapper van Norris.
De Brit had in de tweede sessie (Q2) nog de beste tijd neergezet en deed volop mee voor poleposition. Hij ging echter iets te overmoedig de bocht Raidillon in en crashte hard in de vangrails. Van de bolide was niet veel meer over, maar Norris meldde al snel dat hij ongedeerd was. Vettel, die ook al op de baan reed, stopte in zijn Aston Martin naast het wrak van Norris om te informeren naar diens toestand.
Max Verstappen was ten tijde van de crash nog niet op de baan in zijn Red Bull.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.
39 minuten geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF heeft voorafgaand aan de Algemene Vergadering een brief gestuurd aan sportminister Mirjam Sterk (CDA). De sportkoepel is bezorgd over de voorgenomen bezuinigingen op de sportsector, die volgens NOC*NSF vooral de vrijwillige verenigingsstructuur hard raken.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs is met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez doorgedrongen tot de kwartfinales van Roland Garros in het vrouwendubbelspel. Het koppel versloeg in de derde ronde in Parijs Beatriz Haddad Maia uit Brazilië en Ljoedmila Samsonova uit Rusland in drie sets: 6-3 2-6 6-4.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Serena Williams (44) keert terug als dubbelspeelster. De Amerikaanse gaat op het grastoernooi van Queen's dubbelen met de Canadese tennisster Victoria Mboko. Williams, die 23 keer een grandslamtoernooi heeft gewonnen in het enkelspel, speelde in 2022 voor het laatst.
5 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Tennisser Adolfo Daniel Vallejo heeft een boete van 65.000 euro gekregen vanwege seksistische opmerkingen aan het adres van een vrouwelijke umpire op Roland Garros. Dat maakte Amélie Mauresmo, directeur van het Franse grandslamtoernooi, maandag bekend.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - Pieter van den Hoogenband is niet de chef de mission tijdens de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. Dat bevestigde de oud-zwemmer op Instagram. "Kortgeleden is mij verteld dat TeamNL voor de komende olympische cyclus een andere richting kiest voor de invulling van de rol van chef de mission", schreef Van den Hoogenband.
12 uur geleden