
Kwalificatie Afrika Cup later om teams tijd te geven voor WK
ZES OKTOBER (ANP) - De komende kwalificatiewedstrijden voor de Afrika Cup zijn verplaatst van september naar maart. Landen die in november meedoen aan het WK in Qatar kunnen zich daar nu beter op voorbereiden, onderbouwt de Afrikaanse voetbalbond het besluit.
De beslissing om de kwalificatieduels uit te stellen, werd wat makkelijker gemaakt omdat de Afrika Cup eerder werd verplaatst van juni en juli 2023 naar januari en februari 2024. Dat werd gedaan om het regenseizoen in Ivoorkust, de gastheer van het toernooi, te vermijden. Daardoor is er nu minder haast de kwalificatiereeks snel af te werken.
Senegal, Kameroen, Ghana, Marokko en Tunesië zijn de vijf landen die zich plaatsten voor het WK. Senegal speelt maandag 21 november de openingswedstrijd tegen Nederland.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Liverpool is na het gelijkspel van Arsenal thuis tegen Crystal Palace (2-2) nog dichter bij de Engelse landstitel gekomen. De ploeg van trainer Arne Slot heeft nu zondag tegen Tottenham Hotspur aan 1 punt genoeg om het kampioenschap te kunnen vieren. Arsenal kijkt met nog vier wedstrijden te spelen tegen een achterstand van 12 punten en een slechter doelsaldo aan.
9 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft zich met een 4-1-thuiszege op Heracles Almelo serieus gemeld in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal. De ploeg van trainer Dick Lukkien stijgt naar de negende plaats, met evenveel punten als het naar de tiende plek gezakte Heracles. De nummers 5 tot en met 9 spelen volgende maand de play-offs om een ticket voor de voorrondes van de Conference League.
10 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles krijgt na de winst van de KNVB-beker en de daarmee gepaard gaande plaatsing voor Europees voetbal heel veel spelers aangeboden. Dat zegt Jan Willem van Dop, algemeen directeur van Go Ahead Eagles, in gesprek met ESPN.
12 uur geledenDEVENTER (ANP) - Voor Go Ahead Eagles-trainer Paul Simonis voelt het winnen van de KNVB-beker nog altijd een beetje onwerkelijk. Zijn ploeg won maandag van AZ na het nemen van strafschoppen en wordt woensdagavond gehuldigd in Deventer.
12 uur geledenDEVENTER (ANP) - In Deventer is de huldiging van voetbalclub Go Ahead Eagles begonnen. De club won maandag na penalty's de KNVB-beker ten koste van AZ.
12 uur geledenMADRID (ANP) - Suzan Lamens is in de eerste ronde van het tennistoernooi van Madrid uitgeschakeld door de Britse Emma Raducanu. De nummer 73 van de wereld verloor op het Spaanse gravel met 6-7 (4) 4-6 van de oud-winnares van de US Open.
14 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Oranje-spits Vivianne Miedema maakt zich na het oplopen van haar hamstringblessure geen zorgen of ze op tijd fit is voor het EK van juli in Zwitserland. "Als het een beetje meezit kan ik richting de Nations League-wedstrijden tegen Duitsland en Schotland aansluiten, al is nog niet iedereen het daarmee eens", stelt de topscorer aller tijden (28) in haar column in het AD. Die interlands zijn op 30 mei en 3 juni.
14 uur geleden