Kwakkelende Belgische sprinter Merlier staakt Giro
PERUGIA (ANP) - De Belgische wielrenner Tim Merlier heeft de Ronde van Italië op de rustdag beëindigd. De renner van Alpecin-Fenix start woensdag niet in de elfde etappe. De winnaar van de tweede etappe in deze Giro heeft last van zijn maag en darmen en vertoont vermoeidheidsverschijnselen, meldde de sprinter, die vijf dagen de cyclaamroze trui droeg als leider van het puntenklassement.
"Het is erg jammer om vroegtijdig de Giro te moeten verlaten, maar dit is nu de meest verstandige keuze", aldus Merlier, die zijn debuut maakte in een grote ronde. "Het was de eerste keer in mijn carrière dat ik tien dagen na elkaar gekoerst heb en de voorbije dagen hebben toch hun tol geëist. Met deze fysieke gesteldheid voel ik me niet in staat nog te sprinten voor de overwinning en ik wil ook de rest van mijn seizoen niet in gevaar brengen."
Meer uit Sport
HENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol heeft het thuispubliek bij de FBK Games verwend met een overwinning op haar nieuwe atletieknummer, de 800 meter. De 26-jarige Amersfoortse snelde op de snikhete kunststofbaan in Hengelo naar de zege in een tijd van 1.57,41.
35 minuten geledenHENGELO (ANP) - Jonas Phijffers heeft bij de FBK Games in Hengelo evenals vorig jaar de 400 meter gewonnen. De atleet uit Hellendoorn noteerde 44,84 seconden, zijn beste tijd van dit seizoen en in de buurt van zijn persoonlijk record van 44,71.
46 minuten geledenHENGELO (ANP) - Lieke Klaver is bij de FBK Games in Hengelo als derde geëindigd op de 400 meter. De Nederlandse sprinttroef moest de Egyptische Bassant Hemida en de Ierse Sharlene Mawdsley voor laten gaan. Klaver noteerde 50,60 seconden en slaagde er opnieuw niet in onder de grens van 50 seconden te duiken. Hemida won in 50,10, Mawdsley liep 50,14.
1 uur geledenBRNO (ANP) - Zevenvoudig wereldkampioen Marc Márquez heeft in de Grote Prijs van Tsjechië zijn tweede zege op rij geboekt in de MotoGP. Zo profiteerde de 33-jarige Spanjaard optimaal van het ontbreken van WK-leider Marco Bezzecchi, die was geschorst na een incident met de marshals op het Automotodrom Brno zaterdag. Bezzecchi heeft nog een voorsprong van 8 punten op de Spanjaard Jorge Martín, die als negende eindigde. Márquez staat vierde.
1 uur geledenHENGELO (ANP) - Nadine Visser heeft haar tiende optreden op de FBK Games bekroond met de winst op de 100 meter horden. De 31-jarige Noord-Hollandse atlete klokte 12,52 seconden. De Amerikaanse Alia Armstrong werd tweede in 12,60.
2 uur geledenVILLARS-SUR-OLLON (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft voor de derde keer de Ronde van Zwitserland gewonnen. De Zwitserse van Movistar won na de tijdrit van zaterdag ook de slotetappe van zondag. In Villars-sur-Ollon werden Cédrine Kerbaol en Kasia Niewiadoma tweede en derde op een klein verschil met Reusser. Femke de Vries werd vijfde op 1.01 minuut. Ook Megan Arens en Nina Buijsman eindigden in de top 10 van de daguitslag.
3 uur geledenBRNO (ANP) - Motorcoureur Marco Bezzecchi mag zondag niet deelnemen aan de Grote Prijs van Tsjechië. Dat heeft de MotoGP bekendgemaakt. De Italiaanse leider in de WK-stand ging zaterdag tijdens de sprintrace onderuit, waarna zich een incident met de marshals op het circuit voordeed.
7 uur geleden