Kwaadwillende kon namens het RIVM mailen door gat in beveiliging
BILTHOVEN (ANP) - Door een fout in de beveiliging van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) konden kwaadwillenden mails uit naam van het instituut sturen. De systemen waren niet goed afgeschermd. Het gat is inmiddels gedicht, laat het RIVM weten na een bericht van RTL Nieuws. Dat ontdekte de fout en waarschuwde het RIVM. Of er misbruik is gemaakt van de verkeerde instelling, is niet bekend.
Systemen als DMARC en SPF worden gebruikt om computersystemen te beveiligen. Als een instelling dat niet goed afstelt, kunnen criminelen mails versturen die afkomstig lijken van bijvoorbeeld rivm.nl. Spoofen, heet dat. Als een ontvanger dat niet doorheeft, is het mogelijk om iemand schadelijke links te laten openen, bijvoorbeeld door iemand wijs te maken dat ergens belangrijke informatie over het coronavirus te vinden is.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het Pieterpad heeft vanaf donderdag een rolstoelvriendelijke variant. Het bekende wandelpad van ruim 500 kilometer is daarmee ook toegankelijk voor mensen met scootmobiels, rollators en kinderwagens. De rolstoelroute biedt ook toegang tot bospaadjes, heidevelden en heuvelachtig terrein voor rolstoelgebruikers met dikke profielbanden en elektrische ondersteuning.
16 minuten geledenHOUTEN (ANP) - Een groeiend aantal mensen raakt verslaafd aan online gokken en designerdrugs. Dat komt naar voren uit de jongste cijfers van het Landelijk Alcohol en Drugs Informatiesysteem (LADIS), dat trends in de verslavingszorg monitort.
18 minuten geledenHELLEVOETSLUIS (ANP) - Na een woningbrand aan de Kreeft in Hellevoetsluis zijn woensdagavond vier mensen met ambulances naar het ziekenhuis gebracht. Zij hadden veel rook ingeademd, meldt de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Toetsen in het basis- en voortgezet onderwijs moeten meer in het teken staan van het onderwijs en leren en minder van belang zijn voor zaken als toelating, overgang of diploma. Dat zegt de Onderwijsraad donderdag in een advies dat wordt gegeven op verzoek van de Tweede Kamer.
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De Groningse burgemeester Roelien Kamminga wil dat het Rijk eigen locaties gaat inzetten om asielzoekers op korte termijn op te vangen. Ze wil zo voorkomen dat deze zomer mensen buiten moeten slapen bij het aanmeldcentrum in Ter Apel, zei ze bij talkshow Pauw & De Wit.
6 uur geledenWARFFUM (ANP) - De gemeente Het Hogeland vangt vanaf donderdag vluchtelingen uit Ter Apel op in de Op Roakeldaishal in Warffum. De gemeente doet dit na een verzoek van asielminister Bart van den Brink, zo is te lezen op de website van de gemeente.
12 uur geledenLEIDEN (ANP) - Leiden heeft de noodopvang voor asielzoekers in een voormalige kerk met een paar maanden verlengd. Dat doet de gemeente om de druk op Ter Apel te helpen verlichten.
13 uur geleden