Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KVK rekent op meer faillissementen en bedrijven die stoppen

KVK rekent op meer faillissementen en bedrijven die stoppen

UTRECHT (ANP) - De komende maanden zullen meer bedrijven dan de afgelopen periode stoppen of failliet gaan, stelt de KVK op basis van eigen onderzoek. Veel ondernemingen staan er na twee jaar coronacrisis niet goed voor en hebben een hoge schuldenlast.

Van de ondervraagde ondernemers geeft 14 procent aan dat het bedrijf er slecht voor staat. Daarnaast zegt 13 procent van de bedrijven schulden of betaalachterstanden te hebben, waarvan meer dan de helft die bij de Belastingdienst heeft.

"Op dit moment zijn er ongeveer 220.000 ondernemers die het echt moeilijk hebben", vat programmamanager Zwaar Weer van de KVK Hans Klein Swormink samen. "Zij staan voor de vraag: stoppen of doorgaan, en in beide gevallen, hoe dan?"

Emotionele gevolgen

De situatie heeft ook emotionele gevolgen. Ruim een kwart geeft aan het gevoel te hebben er alleen voor te staan en net geen kwart heeft het gevoel geen controle te hebben over het eigen bedrijf. 13 procent van de ondernemers ervaart stress en zegt dat het privéleven eronder lijdt.

De afgelopen jaren zijn veel minder bedrijven failliet gegaan dan normaal. Mogelijk heeft dit te maken met de coronasteun van de overheid. Ook zijn rechters terughoudend geweest bij het failliet verklaren van bedrijven die buiten corona gerekend in de basis gezond waren.

Meer uit Financieel

Koepel pomphouders wil accijnsverlaging vanwege gestegen prijzen

VOORBURG (ANP) - Brancheorganisatie van tankstations Drive wil dat de overheid de accijnskorting op brandstof weer verhoogt of de btw verlaagt vanwege de flink gestegen prijzen aan de pomp. "Voor Nederlanders wordt tanken anders onbetaalbaar", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.

23 minuten geleden
Topvrouw Gasunie: geen paniek om gasvoorraad onder 10 procent

ROTTERDAM (ANP) - De gasvoorraad die vrijdag onder de 10 procent is gedoken, is geen reden voor paniek, zegt topvrouw van Gasunie Willemien Terpstra. Volgens Terpstra komt er nog voldoende gas binnen en bovendien is de winter bijna ten einde.

41 minuten geleden
Groei economie eurozone iets zwakker dan eerder gedacht

LUXEMBURG (ANP) - De economie van de eurozone is in het vierde kwartaal van vorig jaar iets zwakker gegroeid dan eerder gedacht. Volgens nieuwe cijfers van het Europese statistiekbureau Eurostat groeide de economie met 0,2 procent in vergelijking met een kwartaal eerder. Bij een eerste raming eind januari werd nog een plus van 0,3 procent gemeld door Eurostat.

1 uur geleden
Minister Qatar waarschuwt voor exportstop energie in Golfregio

DOHA (ANP) - De energieminister van Qatar verwacht dat alle energie-exporteurs in de Golfregio binnen enkele weken hun productie mogelijk moeten stilleggen als de oorlog in het Midden-Oosten aanhoudt. Dat kan de olieprijzen opdrijven tot 150 dollar per vat (zo'n 130 euro). Hiervoor waarschuwt energieminister en baas van staatsenergiebedrijf QatarEnergy Saad al-Kaabi in de Britse zakenkrant Financial Times (FT).

1 uur geleden
Reuters: DNB-baas noemt rentebeleid ECB nog altijd passend

AMSTERDAM (ANP) - Het rentebeleid van de Europese Centrale Bank (ECB) is nog altijd "passend", ondanks de sterk gestegen energieprijzen door de oorlog in Iran. Dat zegt president Olaf Sleijpen van De Nederlandsche Bank (DNB) in een interview met persbureau Reuters.

1 uur geleden
Nederlander kan nieuwe topman moederbedrijf MediaMarkt worden

DÜSSELDORF (ANP/BLOOMBERG) - De Nederlander Remko Rijnders kan de nieuwe topman worden van Ceconomy, het Duitse moederbedrijf van de elektronicaketens MediaMarkt en Saturn. Hij zou dan opvolger worden van topman Kai-Ulrich Deissner die vrijdag bekendmaakte dit jaar af te treden om persoonlijke redenen. Rijnders is nu nog financieel directeur van Ceconomy.

2 uur geleden
NS kijkt kritisch naar compensatie bij stakingen

UTRECHT (ANP) - Het is de vraag of Nederlandse Spoorwegen reizigers in de toekomst op dezelfde manier blijft compenseren bij stakingen. De spoorvervoerder evalueert de regeling die daarvoor is opgezet, staat in het jaarverslag van het bedrijf. Nu vergoedt de NS reizigers voor hun kosten voor vervangend vervoer, tot een maximum van 25 euro, of hun treinkaartje als ritten uitvallen door een staking.

2 uur geleden