Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KVK merkt sterke toename aantal zzp'ers in uitvaartzorg

KVK merkt sterke toename aantal zzp'ers in uitvaartzorg

UTRECHT (ANP) - Nederland telt steeds meer zzp'ers in de uitvaartverzorging. Volgens de Kamer van Koophandel (KVK) is het aantal vestigingen in het Handelsregister in deze branche in tien jaar met 67 procent toegenomen tot iets meer dan 3100. Er zijn bijna 2000 zzp'ers, wat neerkomt op een toename van 110 procent sinds 2014.

"Veel starters in dit werk doen dit nadat ze zelf kennis hebben gemaakt met de branche, bijvoorbeeld omdat ze een uitvaart bijgewoond hebben", verklaart Brigitte Wieman, directeur van uitvaartbrancheorganisatie BGNU, aan de KVK. "Zij starten vooral in loondienst en doen daar de nodige kennis en ervaring op, om mogelijk later een eigen onderneming te starten."

Volgens de cijfers van de KVK is de toename vooral in Flevoland fors. Daar is het aantal vestigingen de afgelopen tien jaar bijna verdubbeld. Ook in Friesland, Noord-Brabant en Noord-Holland groeide het aantal hard en in geen enkele provincie was een afname te zien. Uit de gegevens komt ook naar voren dat het aantal vrouwelijke ondernemers in de uitvaartverzorging sterk is gegroeid. Inmiddels is twee derde van de ondernemers in de branche vrouw.

Wat verder opvalt, is de sterke groei van het aantal parttime zzp'ers. Die groep is iets meer dan 150 procent groter geworden. "Binnen de uitvaartzorg vervullen zij vooral de regierol. Hieronder vallen bijvoorbeeld het vinden van vervoer, de verzorging van het levenloze lichaam en het begeleiden van de ceremonie. In het bijzonder vrouwen doen dit werk als parttime zzp'er", aldus Wieman.

Meer uit Financieel

CNV en De Unie: samen met Spekman optrekken tegen plannen kabinet

UTRECHT (ANP) - Vakbonden CNV en De Unie zeggen samen met de nieuwe FNV-voorzitter Hans Spekman op te willen trekken tegen de plannen van het kabinet van premier Rob Jetten. Maandag werd bekend dat de voormalige PvdA-politicus is benoemd tot voorzitter van de grootste vakbond van Nederland. Het nieuwe FNV-bestuur onder leiding van Spekman begint op 1 mei.

14 minuten geleden
TLN: stijgende dieselprijs nieuwe klap voor transportsector

ZOETERMEER (ANP) - De snel oplopende dieselprijzen zetten transportondernemers onder zware druk. Dat stelt brancheorganisatie Transport en Logistiek Nederland (TLN). Volgens TLN is het een nieuwe klap voor transportondernemers, die al met een reeks kostenstijgingen te maken hebben.

54 minuten geleden
TenneT investeert meer in uitbreiden net, loopt wel vertraging op

ARNHEM (ANP) - Hoogspanningsnetbeheerder TenneT heeft het afgelopen jaar meer geïnvesteerd in het uitbreiden van het volle elektriciteitsnet. In totaal stopte TenneT ruim 14,8 miljard euro in het stroomnet in Nederland en Duitsland, waarvan 4,9 miljard euro in Nederland. Wel waarschuwt de netbeheerder voor vertraging van de uitbreiding van het net.

1 uur geleden
Hans Spekman wordt nieuwe voorzitter vakbond FNV

UTRECHT (ANP) - Hans Spekman wordt de nieuwe voorzitter van vakbond FNV. Het nieuwe bestuur van FNV onder leiding van de voormalige PvdA-politicus begint op 1 mei, de Dag van de Arbeid.

1 uur geleden
UnitedConsumers: dinsdag flinke prijsstijgingen aan de pomp

DEN HAAG (ANP) - Automobilisten gaan dinsdag aan de pomp voelen dat de olieprijs tot boven de 100 dollar per vat is gestegen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zegt brandstofexpert Derk Foolen van consumentenorganisatie UnitedConsumers. Dan berekenen de grote oliemaatschappijen de almaar stijgende olieprijzen weer door in de brandstofprijzen.

2 uur geleden
AEX-index zakt tot niveau begin januari door stijging olieprijs

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag flink lager geopend. De Amsterdamse hoofdindex viel terug tot het niveau van 2 januari en zag daarmee de koerswinst van dit jaar bijna volledig verdampen. De koersdaling volgde op de sterke stijging van de olie- en gasprijzen door de aanhoudende oorlog van de Verenigde Staten en Israël met Iran, die de tweede week is ingegaan.

3 uur geleden
Gasprijs verder omhoog door aanhoudende oorlog in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is maandag flink verder gestegen in navolging van de forse prijsstijging van olie. De onzekerheid over de duur van de oorlog in het Midden-Oosten blijft de energiemarkten flink opschudden. De strijd vertoont geen tekenen van afzwakking na de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran meer dan een week geleden.

4 uur geleden