Kvitova overleeft wedstrijdpunten en verslaat Muguruza op US Open
NEW YORK (ANP) - Petra Kvitova heeft zich ten koste van Garbiñe Muguruza verzekerd van een plek in de vierde ronde van de US Open. De als 21e geplaatste Tsjechische, die twee wedstrijdpunten overleefde, won het duel tussen de twee grandslamkampioenes met 5-7 6-3 7-6 (10). In de derde set wordt bij 6-6 een tiebreak tot de tien punten gespeeld.
In de spannende supertiebreak benutte Kvitova pas haar vierde wedstrijdpunt, waarna ze haar emoties niet de baas was. Ze had zich in de derde set teruggeknokt na een achterstand van 5-2.
De partij duurde 2 uur en 38 minuten. Kvitova maakte 109 punten, Muguruza één minder.
Voor de 32-jarige Kvitova, de nummer 21 van de wereld, is het de eerste keer sinds de US Open van 2020 dat ze de tweede week van een grand slam weet te halen. Dit jaar won de tweevoudig Wimbledonkampioene pas drie wedstrijden op de grandslamtoernooien.
Meer uit Sport
BREDA (ANP) - Vechtsporter Reinier de Ridder neemt het op 7 maart in de Ultimate Fighting Championship (UFC) op tegen de Braziliaan Caio Borralho. Dat meldt de 35-jarige Bredanaar op Instagram. Het gevecht is in Las Vegas.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - De Brit Anthony Joshua heeft de Amerikaan Jake Paul knock-out geslagen in de zesde ronde van hun bokswedstrijd in het Kaseya Center in Miami. Het gevecht, dat wereldwijd werd uitgezonden door Netflix, stond gepland over acht ronden.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Zwitserse tennisser Stan Wawrinka heeft het einde van zijn carrière aangekondigd. De drievoudig grandslamwinnaar blijft nog één jaar actief, meldt hij op social media. "Elk boek heeft een einde nodig. Het is tijd om het laatste hoofdstuk van mijn carrière als professioneel tennisser te schrijven. 2026 wordt mijn laatste jaar op de tour."
19 uur geledenLONDEN (ANP) - Drie coureurs rijden volgend seizoen met een nieuw startnummer in de Formule 1. Dat blijkt uit de inschrijflijst die de internationale autosportfederatie heeft vrijgegeven.
21 uur geledenSIGULDA (ANP) - Het is skeletonster Kimberley Bos opnieuw niet gelukt op het erepodium te eindigen van een wereldbekerwedstrijd. De 32-jarige Edese kwam vrijdag in Sigulda in Letland niet verder dan de achtste plaats. Een dag eerder eindigde regerend wereldkampioene Bos als vijfde.
22 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Kevin Doets heeft in Londen de tweede ronde van het WK darts bereikt. In Alexandra Palace vocht de 27-jarige Nederlander zich terug van een 0-1-achterstand en versloeg de Brit Matthew Dennant met 3-1.
23 uur geledenUTRECHT (ANP) - De KNSB geeft uiterlijk 4 januari aan sportkoepel NOC*NSF door welke achttien langebaanschaatsers Nederland in februari bij de Olympische Spelen in Milaan vertegenwoordigen. Dat meldt de schaatsbond vrijdag bij de bekendmaking van de selectievolgorde voor het olympisch kwalificatietoernooi. Dat vindt plaats van 26 tot en met 30 december in Thialf.
23 uur geleden