Kvitova na korte inzinking naar achtste finales US Open
NEW YORK (ANP) - Tennisster Petra Kvitova heeft de achtste finales bereikt op de US Open. De Tsjechische won met 6-4 6-3 van de Amerikaanse Jessica Pegula. Ze kan zich opmaken voor een partij tegen de Amerikaanse Shelby Rogers, die eerder op de dag haar landgenote Madison Brengle uitgeschakelde (6-2 6-4).
De 30-jarige Tsjechische bereikte voor de vijfde keer de achtste finales in New York. Het is het enige grandslamtoernooi waar ze nog nooit de halve finale wist te halen. Kvitova won twee keer Wimbledon.
"Ik ben absoluut blij dat ik de eerste week heb overleefd", zei Kvitova, die zich in de tweede set herstelde van een korte inzinking en een break achterstand. "Een paar weken geleden dacht ik er nog niet aan dat de US Open daadwerkelijk zou plaatsvinden. Ik wist dat als ik niet zou meedoen, ik daar later spijt van zou hebben."
Nummer zes
Kvitova is de nummer zes van de plaatsingslijst. In de bovenste helft van het schema is ze naast de als vierde geplaatste Japanse Naomi Osaka de hoogst geplaatste speelster.
Caroline Garcia strandde in de derde ronde tegen de Amerikaanse Jennifer Brady. De Franse tennisster, die in de tweede ronde de als eerste geplaatste Karolina Pliskova uit Tsjechië uitschakelde, verloor met 6-3 6-3. Brady neemt het in de achtste finales op tegen de Duitse Angelique Kerber.
Meer uit Sport
TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Bondscoach Rintje Ritsma wilde het team voor de ploegenachtervolging dat straks op de Olympische Spelen in Milaan in actie komt, niet laten rijden op de EK afstanden. Het trio Chris Huizinga, Stijn van de Bunt en Marcel Bosker trainde deze week voor het eerst samen en de drie schaatsers doen mede door hun individuele routes niet mee aan de EK. De bondscoach wilde ze daarnaast ook in bescherming nemen.
2 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Tim Prins heeft op de EK afstanden in Polen zilver veroverd op de 1000 meter. De 22-jarige Fries moest met 1.09,35 de titel laten aan de Pool Damian Zurek. Die won in 1.08,55. Het brons ging naar Marten Liiv uit Estland in 1.09,61.
2 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Sanne in 't Hof heeft op de EK afstanden brons veroverd op de 3000 meter. De 27-jarige schaatsster was met een tijd van 4.05,91 ruim langzamer dan Ragne Wiklund. De Noorse dook met 4.00,54 onder haar eigen baanrecord. Het zilver ging naar Sandrine Tas uit België met 4.05,26.
3 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - Een kleine maand voor het begin van de Olympische Spelen in Milaan is het grootste ijshockeystadion eindelijk geopend. Vrijdag deden meerdere Italiaanse teams in de Santagiulia-ijshockeyhal mee aan een testevenement. De trage voortgang van de bouw van de hal groeide uit tot het grootste probleem in de aanloop naar de Spelen.
3 uur geledenTILBURG (ANP) - De Marathon Cup in Tilburg gaat zaterdag vanwege de winterse weersomstandigheden niet door. Dat meldt schaatsbond KNSB.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Luke Littler heeft na zijn nieuwe wereldtitel darten "de grootste sponsorovereenkomst ooit" in die sport gesloten. Target Darts, waar de 18-jarige Littler onder contract staat, wilde de bedragen van de nieuwe, langjarige overeenkomst niet bevestigen, maar de Britse persorganisatie Press Association meldt dat met de deal een bedrag van zo'n 20 miljoen pond (23 miljoen euro) over een periode van tien jaar gemoeid is.
7 uur geledenCALPE (ANP) - Wielrenner Fabio Jakobsen staat voor "wéér een nieuw begin". Na een sportief "vreselijk" 2025 gaan zijn gedachten terug naar zijn bijna fatale valpartij in de Ronde van Polen in 2020. "Ik was toen zo dicht bij het einde en heb twee dagen voor mijn leven gevreesd. Alles wat me nu overkomt is minder slecht dan dat", zegt Jakobsen vanuit het trainingskamp van zijn ploeg Picnic PostNL in het Spaanse Calpe.
8 uur geleden