Kvitova na korte inzinking naar achtste finales US Open
NEW YORK (ANP) - Tennisster Petra Kvitova heeft de achtste finales bereikt op de US Open. De Tsjechische won met 6-4 6-3 van de Amerikaanse Jessica Pegula. Ze kan zich opmaken voor een partij tegen de Amerikaanse Shelby Rogers, die eerder op de dag haar landgenote Madison Brengle uitgeschakelde (6-2 6-4).
De 30-jarige Tsjechische bereikte voor de vijfde keer de achtste finales in New York. Het is het enige grandslamtoernooi waar ze nog nooit de halve finale wist te halen. Kvitova won twee keer Wimbledon.
"Ik ben absoluut blij dat ik de eerste week heb overleefd", zei Kvitova, die zich in de tweede set herstelde van een korte inzinking en een break achterstand. "Een paar weken geleden dacht ik er nog niet aan dat de US Open daadwerkelijk zou plaatsvinden. Ik wist dat als ik niet zou meedoen, ik daar later spijt van zou hebben."
Nummer zes
Kvitova is de nummer zes van de plaatsingslijst. In de bovenste helft van het schema is ze naast de als vierde geplaatste Japanse Naomi Osaka de hoogst geplaatste speelster.
Caroline Garcia strandde in de derde ronde tegen de Amerikaanse Jennifer Brady. De Franse tennisster, die in de tweede ronde de als eerste geplaatste Karolina Pliskova uit Tsjechië uitschakelde, verloor met 6-3 6-3. Brady neemt het in de achtste finales op tegen de Duitse Angelique Kerber.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben bij de World Cup in de tweede groepsronde verloren van de Verenigde Staten. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor in Zwemcentrum Rotterdam met 12-10. Bij rust stond het 6-4 voor de Amerikanen.
19 minuten geledenSAN CIBRAO DAS VIÑAS (ANP) - Wielrenster Shari Bossuyt heeft de tweede etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De Belgische van AG Insurance-Soudal was in de eindsprint van een uitgedund peloton de snelste en kwam als eerste over de finish in San Cibrao das Viñas.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vincent van Sliedregt stopt als bondscoach van de Nederlandse basketbalsters. Dat meldt de Nederlandse basketbalbond op de website. Van Sliedregt bereikte recent met de Nederlandse vrouwen de tweede kwalificatieronde voor het EK van 2027. Die ronde begint in november.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - In het seizoen 2024-2025 heeft ruim één op de drie sporters te maken gehad met grensoverschrijdend gedrag. Ruim de helft daarvan besloot het voorval niet te melden of te bespreken. Dat blijkt uit onderzoek onder sporters van 16 jaar en ouder die in het seizoen 2024-2025 actief waren bij verenigingen, uitgevoerd in opdracht van het Centrum Veilige Sport Nederland en NOC*NSF.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Franse wielertalent Paul Seixas maakt komende zomer zijn debuut in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Decathlon CMA CGM aangekondigd op sociale media.
9 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Internationale toptennissers hebben in een open brief hun teleurstelling geuit over het prijzengeld van Roland Garros. De brief is onder anderen ondertekend door de nummers 1 van de wereld Aryna Sabalenka en Jannik Sinner.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wielrenster Marianne Vos gaat maandag niet van start in de tweede etappe van de Vuelta Feminina. De 38-jarige renster van Visma - Lease a Bike heeft zondag bij een val in de eerste etappe haar sleutelbeen gebroken. Dat meldt haar ploeg op X.
11 uur geleden