Kvitova na korte inzinking naar achtste finales US Open
NEW YORK (ANP) - Tennisster Petra Kvitova heeft de achtste finales bereikt op de US Open. De Tsjechische won met 6-4 6-3 van de Amerikaanse Jessica Pegula. Ze kan zich opmaken voor een partij tegen de Amerikaanse Shelby Rogers, die eerder op de dag haar landgenote Madison Brengle uitgeschakelde (6-2 6-4).
De 30-jarige Tsjechische bereikte voor de vijfde keer de achtste finales in New York. Het is het enige grandslamtoernooi waar ze nog nooit de halve finale wist te halen. Kvitova won twee keer Wimbledon.
"Ik ben absoluut blij dat ik de eerste week heb overleefd", zei Kvitova, die zich in de tweede set herstelde van een korte inzinking en een break achterstand. "Een paar weken geleden dacht ik er nog niet aan dat de US Open daadwerkelijk zou plaatsvinden. Ik wist dat als ik niet zou meedoen, ik daar later spijt van zou hebben."
Nummer zes
Kvitova is de nummer zes van de plaatsingslijst. In de bovenste helft van het schema is ze naast de als vierde geplaatste Japanse Naomi Osaka de hoogst geplaatste speelster.
Caroline Garcia strandde in de derde ronde tegen de Amerikaanse Jennifer Brady. De Franse tennisster, die in de tweede ronde de als eerste geplaatste Karolina Pliskova uit Tsjechië uitschakelde, verloor met 6-3 6-3. Brady neemt het in de achtste finales op tegen de Duitse Angelique Kerber.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben hun tweede groepswedstrijd op het WK voor landenteams redelijk makkelijk gewonnen. Oranje won met 3-0 van Macau. Britt Eerland, Li Jie en Shuohan Men boekten overtuigende zeges.
46 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De marathon van Amsterdam zal niet meer terugkeren in het centrum van de stad. Dat heeft René Wit van organisator Le Champion bevestigd. Na onderzoek blijkt dat het niet veilig genoeg is om het parcours door de binnenstad te laten lopen.
2 uur geledenMADRID (ANP/BELGA) - Tennisser Alexander Blockx heeft voor het eerst de kwartfinale van een masterstoernooi gehaald. De 21-jarige Belg deed dat in Madrid, waar hij in de vierde ronde afrekende met Francisco Cerúndolo. De Argentijn haalde vorig jaar nog de halve finales in Madrid.
16 uur geledenVILLARS-SUR-GLÂNE (ANP) - Dorian Godon heeft de proloog van de Ronde van Romandië gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers was de snelste in de tijdrit over 3,2 kilometer in Villars-sur-Glâne en is de eerste leider in de zesdaagse ronde in het westen van Zwitserland. De Portugees Ivo Oliveira werd op zes seconden tweede, in tijd gelijk met Jakob Söderqvist uit Zweden. Tadej Pogacar werd op zeven seconden vijfde.
20 uur geledenNICE (ANP) - De organisatie van de Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen overweegt de wedstrijden in het ijshockey bij de mannen te verplaatsen van Nice naar Parijs of Lyon. De nieuwgekozen burgemeester Éric Ciotti van Nice wil het voetbalstadion van OGC Nice niet voor lange tijd vrijgeven om er een tijdelijk ijshockeystadion van te maken.
23 uur geledenSHEFFIELD (ANP/DPA) - De Iraniër Hossein Vafaei heeft de grootste stunt tot nog toe geleverd op het WK snooker in het Engelse Sheffield. De 31-jarige nummer 32 van de wereld plaatste zich voor de kwartfinale door de als eerste geplaatste Engelsman Judd Trump uit te schakelen.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - De Britse wielerploeg Ineos Grenadiers gaat vanaf de Giro d'Italia van komende maand verder onder de naam Netcompany Ineos. Het Deense techbedrijf Netcompany heeft zich voor vijf jaar verbonden aan de ploeg waar de Nederlander Thymen Arensman voor rijdt.
1 dag geleden