Kvitova keurt deelname Russen en Belarussen op Wimbledon af
MIAMI (ANP) - Tennisster Petra Kvitova heeft haar afkeuring uitgesproken over het besluit van Wimbledon om dit jaar de Russische en Belarussische spelers weer toe te laten. "Ik ben vooral tegen de oorlog en kies in deze de kant van Oekraïne", zei de Tsjechische tweevoudig winnares van Wimbledon na haar zege op de Roemeense Sorana Cirstea in de masters van Miami.
Vorig jaar mochten de Russen en Belarussen niet meedoen op Wimbledon vanwege de Russische invasie in Oekraïne, zelfs niet onder neutrale vlag. De overkoepelende tennisbonden ATP en WTA besloten om die reden dat de tennissers geen punten voor de wereldranglijst konden scoren op het grandslamtoernooi in Londen.
"Ik snap dat het slikken was voor Wimbledon dat die punten wegvielen, maar ik waardeer het zeer dat ze de Russen en Belarussen weerden van het toernooi en ik zou dat ook dit jaar graag hebben gezien. Ik maak me zorgen om de mensen in Oekraïne. Ik vind ook dat de Russen en Belarussen niet mogen meedoen aan de Olympische Spelen", aldus Kvitova, die zei dat de tennissers niet zijn gekend in het besluit van Wimbledon.
De 33-jarige Kvitova speelt later de finale van de masters in Miami tegen Jelena Rybakina uit Kazachstan, die vorig jaar Wimbledon won.
Meer uit Sport
RIYAD (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst in haar carrière de finale bereikt van de WTA Finals, het eindejaarstoernooi met de beste acht speelsters van het jaar. De Kazachse nummer 6 van de wereld won in het Saudische Riyad in de halve finale in drie sets van de Amerikaanse Jessica Pegula, de nummer 5 van de wereld: 4-6 6-4 6-3.
4 uur geledenATHENE (ANP) - Novak Djokovic heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Athene bereikt. De 38-jarige Serviër klopte Yannick Hanfmann in de halve eindstrijd: 6-3 6-4.
5 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen geeft toe dat hij "een beetje geluk" nodig heeft om Lando Norris en Oscar Piastri te achterhalen in het kampioenschap van de Formule 1. "Ik moet elk weekend veel meer punten scoren en dat is niet zo eenvoudig", vertelde de viervoudig wereldkampioen aan onder meer Autosport.com op de persdag voorafgaand aan de Grote Prijs van São Paulo.
1 dag geledenNOORDWIJK (ANP) - Tweevoudig olympisch zeilkampioene Marit Bouwmeester stopt met topsport. Dat meldt het Watersportverbond. De 37-jarige Bouwmeester is met vier olympische medailles de succesvolste zeilster aller tijden. De Friezin kondigde haar afscheid aan bij de presentatie van haar boek Winnen met je hoofd.
1 dag geledenAMSTELVEEN (ANP) - Suzan Lamens is een jaar na haar doorbraak blij dat ze nog in de top 100 staat. De beste tennisster van Nederland staat richting het einde van het seizoen op de 86e plaats op de wereldranglijst, ongeveer even hoog als vorig jaar, vlak nadat ze haar tot nu toe enige titel had gepakt. "Ik heb dit jaar alle grote toernooien gespeeld en ben tevreden dat ik mijn ranking heb behouden", zegt Lamens tijdens een persmoment in Amstelveen.
1 dag geledenSÃO PAULO (ANO/RTR) - Teambaas Zak Brown van Formule 1-renstal McLaren weigert een van zijn twee coureurs voor te trekken in de eindfase van het wereldkampioenschap. "Ik verlies nog liever de titel dan dat ik moet kiezen tussen een van mijn twee coureurs", zegt de Amerikaan in de podcast 'Beyond the Grid'.
1 dag geledenRIYAD (ANP) - De Amerikaanse tennisster Jessica Pegula heeft haar tweede wedstrijd in de groepsfase van de WTA Finals in het Saoedische Riyad gewonnen. De nummer 5 van de wereld versloeg de Italiaanse Jasmine Paolini in twee sets: 6-2 6-3. Paolini leed al haar derde nederlaag en was al uitgeschakeld.
1 dag geleden