Kvitova keurt deelname Russen en Belarussen op Wimbledon af
MIAMI (ANP) - Tennisster Petra Kvitova heeft haar afkeuring uitgesproken over het besluit van Wimbledon om dit jaar de Russische en Belarussische spelers weer toe te laten. "Ik ben vooral tegen de oorlog en kies in deze de kant van Oekraïne", zei de Tsjechische tweevoudig winnares van Wimbledon na haar zege op de Roemeense Sorana Cirstea in de masters van Miami.
Vorig jaar mochten de Russen en Belarussen niet meedoen op Wimbledon vanwege de Russische invasie in Oekraïne, zelfs niet onder neutrale vlag. De overkoepelende tennisbonden ATP en WTA besloten om die reden dat de tennissers geen punten voor de wereldranglijst konden scoren op het grandslamtoernooi in Londen.
"Ik snap dat het slikken was voor Wimbledon dat die punten wegvielen, maar ik waardeer het zeer dat ze de Russen en Belarussen weerden van het toernooi en ik zou dat ook dit jaar graag hebben gezien. Ik maak me zorgen om de mensen in Oekraïne. Ik vind ook dat de Russen en Belarussen niet mogen meedoen aan de Olympische Spelen", aldus Kvitova, die zei dat de tennissers niet zijn gekend in het besluit van Wimbledon.
De 33-jarige Kvitova speelt later de finale van de masters in Miami tegen Jelena Rybakina uit Kazachstan, die vorig jaar Wimbledon won.
Meer uit Sport
LOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.
2 uur geledenMARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.
2 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.
12 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Amnesty International waarschuwt dat het WK voetbal van 2026 "ernstige mensenrechtenrisico's" met zich meebrengt. Het toernooi vindt van 11 juni tot en met 19 juli plaats in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het Nederlands elftal is een van de 48 deelnemers.
21 uur geledenAUSTIN (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten twee keer gecrasht. Eerst ging het in de eerste ronde mis voor een grote groep, onder wie de 21-jarige Staphorster. Daarop volgde na enige tijd een herstart, waarna Veijer in de vierde ronde opnieuw onderuit schoof en de race definitief moest staken.
1 dag geleden