KV Mechelen kan Club Brugge niet verrasssen
BRUGGE (ANP) - Club Brugge boekte zondag de vierde overwinning op rij in de Jupiler Pro League. De koploper, die half november uit bij Antwerp de enige nederlaag van het seizoen leed, was op eigen veld te sterk voor KV Mechelen: 3-0.
Vier dagen nadat het met een nederlaag tegen Real Madrid (1-3) afscheid nam van de Champions League pikte de ploeg van coach Philippe Clement in het eigen Jan Breydelstadion de draad weer op met een zege op KV Mechelen, de middenmoter met de Nederlanders Arjan Swinkels en Lucas Bijker in de basis. Brugge, aangevoerd door Ruud Vormer, leidde na een halfuur al met 2-0 dankzij doelpunten van Percy Tau en Dennis. Met een afstandsschot bepaalde Mats Rits in de 80e minuut de eindstand op 3-0.
Brugge leidt riant met 8 punten voorsprong op Antwerp en 9 op Gent dat zondagavond nog een uitwedstrijd speelt tegen Oostende.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft het lopende contract met centrale verdediger Alexandre Penetra opengebroken en met een jaar verlengd tot medio 2029. De Portugees kwam in de zomer van 2023 naar de Alkmaarders en is uitgegroeid tot een vaste waarde. Hij speelde inmiddels al 109 wedstrijden voor de huidige nummer zes van de Eredivisie.
7 minuten geledenTURIJN (ANP) - Arek Milik keert na achttien maanden terug in de selectie van Juventus. Trainer Luciano Spalletti heeft de oud-aanvaller van Ajax opgenomen in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AS Roma.
55 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Fenerbahçe maakt serieus werk van de komst van Joey Veerman. De club uit Istanbul wil de middenvelder van PSV in de winterstop naar Istanbul halen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt een uitwedstrijd tegen AZ in de achtste finales van de KNVB-beker. Landskampioen PSV gaat op bezoek bij FC Den Bosch en bekerhouder Go Ahead Eagles werd in de loting gekoppeld aan Heracles Almelo.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Penaltyheld Matvei Safonov van Paris Saint-Germain heeft in de finale van de Intercontinental Cup vermoedelijk twee strafschoppen tegengehouden met een gebroken hand. Dat vertelde coach Luis Enrique van de club uit Parijs, die het duel in Qatar won van de Braziliaanse club Flamengo.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal incidenten in en rond stadions van betaaldvoetbalclubs is voor het derde seizoen op rij gedaald. Dat schrijft demissionair veiligheidsminister Foort van Oosten in een brief aan de Tweede Kamer. Hoewel dit de VVD'er "voorzichtig positief" stemt, blijft het afsteken van vuurwerk een "hardnekkig probleem".
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Sébastien Haller doet met titelverdediger Ivoorkust niet mee aan de Afrika Cup. De spits van FC Utrecht is volgens de Ivoriaanse voetbalbond niet op tijd hersteld van de blessure die hij zondag tegen NAC Breda opliep. Evan Guessand (Aston Villa) is zijn vervanger.
4 uur geleden