Kuzu stopt als partijleider DENK en wordt geen lijsttrekker
DEN HAAG (ANP) - Tunahan Kuzu stopt als partijleider van de politieke partij DENK en is niet beschikbaar als lijsttrekker bij de volgende verkiezingen. Hij blijft zijn werk in de Tweede Kamer wel doorzetten maar draagt het fractievoorzitterschap over aan Farid Azarkan.
Kuzu heeft DENK zaterdag verteld dat hij niet beschikbaar is als lijsttrekker, zo meldt hij. Na de verkiezingen in maart volgend jaar zal hij stoppen met de politiek. Het partijleiderschap legt hij neer om de partij ruimte te geven een nieuwe lijsttrekker te vinden.
Of dat Azarkan wordt, moet nog blijken, zegt de partij. Azarkan, voormalig voorzitter van het Samenwerkingsverband Marokkaanse Nederlanders, verving Kuzu al eerder tijdelijk als voorzitter van de landelijke DENK-fractie. "In deze bijzondere periode zal ik met alle energie het fractievoorzitterschap en politiek leiderschap uitvoeren en de idealen van onze beweging verder brengen", zegt Azarkan in een reactie. Hij en partijvoorzitter Selçuk Öztürk bedanken Kuzu voor zijn inzet de afgelopen jaren.
Tijd in de politiek
Zijn tijd in de politiek noemt Kuzu "enerverend", maar heeft "als gezicht een behoorlijke impact op mijn persoonlijke leven" gehad. Daarnaast voelt hij niet de energie om nog een keer een verkiezingscampagne te trekken. "Ik heb er volop vertrouwen in dat DENK na 2021 inmiddels ook zonder mij die bijdrage zal blijven leveren", aldus het Kamerlid.
Kuzu stapte samen met Öztürk in 2014 uit de Tweede Kamerfractie van de Partij van de Arbeid wegens onvrede over het integratiebeleid. Voor de PvdA zat Kuzu eerder in de gemeenteraad van Rotterdam. Kuzu en Öztürk gingen als tweemansfractie verder tot de verkiezingen in 2017. Hun beweging DENK kwam met drie zetels de Kamer in.
Flinke kritiek
Sinds het begin is de partij veel in het nieuws geweest. DENK kreeg flinke kritiek op de manier waarop de partij lange tijd filmpjes van debatten en stemmingen in de Tweede Kamer los knipte en op sociale mediakanalen verspreidde. Daarbij werden Kamerleden met een Turkse of Marokkaanse achtergrond er uitgelicht. Vanuit andere partijen klinkt ook de kritiek dat DENK het autoritaire optreden van de Turkse regering te vaak goedpraat.
Kuzu noemt DENK de partij van de "nieuwe Nederlander". De partij richt zich vooral op jongeren en kiezers met een migratieachtergrond.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Er zijn volgens het demissionaire kabinet geen aanwijzingen dat Aruba, Bonaire en Curaçao meegesleept worden in een mogelijk gewapend conflict in de Cariben. De spanning is in de regio hoog opgelopen door Amerikaanse acties tegen vermeende drugsbootjes uit Venezuela.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ministerraad heeft vrijdag ingestemd met het besluit van landbouwminister Femke Wiersma om stroomstootapparatuur in de veehouderij te verbieden. Voordat het besluit formeel van kracht kan worden, moet de Koning het voorstel ondertekenen, een formaliteit.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) is optimistisch dat er een oplossing wordt gevonden voor het gebruik van Russische tegoeden die op rekeningen in België staan. De Europese Commissie wil 90 miljard euro van die tegoeden gebruiken om Oekraïne te helpen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is goed dat experts aanraden om minder vlees te eten, vindt demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Preventie, VVD). Stappen om dat advies kracht bij te zetten laat ze aan een volgend kabinet.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het verhogen van de stikstofgrens is voor demissionair landbouwminister Femke Wiersma "een hele klus". Dat erkende de BBB-minister naar aanleiding van berichten dat invoering hoogst onzeker is. Deze maand moet daar een besluit over vallen. "In de tussentijd ben ik in overleg met de provincies."
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het nieuwe kabinet moet een minister van Digitale Zaken krijgen. Deze minister moet de "doorzettingsmacht" hebben om een nieuw digitaal systeem binnen de overheid van de grond te krijgen. Dat zei demissionair staatssecretaris Eddie van Marum na afloop van de ministerraad tegen het ANP. Behalve Binnenlandse Zaken gaat hij ook over digitalisering.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair onderwijsminister Gouke Moes maakte na afloop van de ministerraad in eerste instantie grappen over doodsbedreigingen aan het adres van Niels van der Laan, de acteur die de Hoofdpiet speelt in het Sinterklaasjournaal. De mensen die dat doen, krijgen volgens de BBB-bewindsman op pakjesavond "gewoon een zakje zout".
10 uur geleden