Kustwachtheli ingezet voor zorg tijdens onderhoud Haringvlietbrug
HEINENOORD (ANP) - In de bijna twee maanden dat de Haringvlietbrug op de A29 dicht was voor onderhoud is vijf keer een helikopter van de kustwacht ingezet voor het vervoer van patiënten. Dat zegt bestuurder Hans Janssen van de Ambulancedienst Zuid-Holland Zuid.
De Haringvlietbrug verbindt West-Brabant en Goeree-Overflakkee met de Hoeksche Waard en de regio Rotterdam. De brug was vanaf 9 juni tot en met 4 augustus dicht voor al het verkeer. Hierdoor zouden ambulances met patiënten in files terecht kunnen komen. Om dit te voorkomen kon de kustwachthelikopter voor noodgevallen worden ingezet.
De afspraken waren gemaakt met de ambulancediensten Zuid-Holland Zuid, Zeeland, Midden-West-Brabant en Rotterdam-Rijnmond. Aan elke inzet van de helikopter waren twee voorwaarden verbonden: de ontstane noodsituatie moet samenhangen met hinder als gevolg van de brugafsluiting én de patiënt moet in direct levensgevaar zijn.
Na het grotendeels gereedkomen van de werkzaamheden aan de Haringvlietbrug is Rijkswaterstaat begonnen met het opknappen van de Heinenoordtunnel, ook onderdeel van de A29. Daardoor is de tunnel tot begin september dicht. Janssen van de Ambulancedienst Zuid-Holland Zuid legt uit dat de situatie nu anders is dan bij het onderhoud aan de Haringvlietbrug. "Er is nog steeds een tunnelbuis beschikbaar voor ambulances die patiënten vervoeren. Inzet van een helikopter van de kustwacht is dus niet noodzakelijk."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De energiemaatregelen van het kabinet doen nauwelijks iets aan het verminderen van de afhankelijkheid van olie en gas, vindt Milieudefensie. "Als dit het is, dan blijft het kabinet water naar de zee dragen", zegt directeur Donald Pols. Volgens Natuur & Milieu biedt het pakket voor de langere termijn "nog weinig houvast voor echte verduurzaming en afbouw van fossiele brandstoffen".
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt 627 miljoen euro uit om de gestegen energieprijzen voor burgers, ondernemers, vissers en boeren te verzachten. Ook wordt 340 miljoen euro verminderd aan belastingen. Het wordt voor een groot deel betaald door andere belastingen, zoals de accijnzen op alcohol, te verhogen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verhuurders moeten meer kunnen vragen voor dure huurhuizen, nieuwbouw en huizen zonder tuin of balkon. Dat wil woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan regelen in een versoepeling van de huurwet. Op die manier hoopt ze dat er meer huizen beschikbaar zijn voor het middensegment.
3 uur geledenBLERICK (ANP) - Een meisje is maandagochtend omgekomen door een steekincident in een woning aan de Elzenstraat in het Limburgse Blerick, meldt de politie. Een man en vrouw, de bewoners van het pand, zijn opgepakt.
4 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) oppert een verbod op de filters van sigaretten. Volgens het instituut komen er dan minder zogeheten microplastics in het milieu, terwijl het geen verschil zou maken voor de gezondheid van rokers.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Privacystichting Consumers United in Court (CUIC) is maandag een collectieve procedure gestart tegen Odido. Dit vanwege een recent lek waarbij data van ruim zes miljoen Nederlanders zijn buitgemaakt. Het consumentencollectief noemt Odido op meerdere punten nalatig en wil onder meer genoegdoening voor iedereen van wie gegevens nu op straat liggen.
7 uur geledenALKMAAR (ANP) - De spelers van AZ zijn zondagavond laat uitbundig bejubeld door een grote menigte supporters. Iets voor middernacht verscheen de AZ-selectie, die eerder op de dag de bekerfinale met 5-1 van NEC won, op het bordes van het AFAS Stadion in Alkmaar. De uitzinnige fans, uitgedost met vlaggen en sjaaltjes van AZ, dansten, zongen en juichten onder dat balkon, omringd door de rook van enorme hoeveelheden afgestoken vuurwerk en brandende fakkels, zo was te zien op een livestream van NH Nieuws.
13 uur geleden