Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kustwacht: zoekactie naar vermiste onderzeeër uitgebreid

Kustwacht: zoekactie naar vermiste onderzeeër uitgebreid

BOSTON (ANP) - De Amerikaanse kustwacht breidt de zoekactie naar de vermiste onderzeeër Titan uit. Er werd al gezocht vanuit de lucht en van het water, maar de kustwacht gaat ook zoeken met een onderzeeër. Dat is gemeld op een persconferentie. Frankrijk stuurt een schip met een diepzeerobot om mee te helpen. Een van de vijf Titan-opvarenden is een bekende Franse onderzoeker.

Het contact met de 6,5 meter lange duikboot ging zondag verloren. Volgens het bedrijf dat de expeditie doorvoert, OceanGate Expeditions, was er voor 96 uur zuurstof aan boord. Het is mogelijk dat de onderzeeër niet meer onder water is, maar op een onbekende plek boven is komen drijven. Er zijn al ongeveer 26.000 vierkante kilometer afgezocht.

De zoektocht is een race tegen de klok. "Op dit moment is onze inzet beperkt tot sonarboeien en het luisteren naar geluiden, maar we werken er hard aan om die inzet uit te breiden. We hebben een idee waar de onderzeeër actief was. Dat zijn de gebieden waar we nu eerst zoeken", aldus een kustwachtcommandant. Het bedrijf van de Titan helpt mee, net als de Canadese kustwacht.

Titanic

De Titan was op weg naar het in 1912 gezonken passagiersschip Titanic op 3800 meter diepte in de Atlantische Oceaan. Aan boord bevindt zich de Franse Titanic-expert Paul-Henri Nargeolet, melden Franse en Britse media. De voormalige marineduiker, bijgenaamd Mr. Titanic, maakte deel uit van de eerste expeditie die het beroemde wrak in 1987 onderzocht.

Eerder was al gemeld dat de Britse zakenman en avonturier Hamish Harding in de Titan zit, net als de Brits-Pakistaanse bedrijfsconsultant Shahzada Dawood en diens 19-jarige zoon Suleman. De vijfde inzittende is naar verluidt de baas van OceanGate Expeditions, Stockton Rush.

Meer uit Buitenland

Russische ambassade: Jetten maakt misstap met steun aan Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Het is een misser van het kabinet-Jetten om dinsdag niet de dialoog met Rusland te hervatten, maar met een steunbetuiging voor Oekraïne te komen. Dat schrijft de Russische ambassade in Nederland op X. In het bericht zegt de ambassade dit signaal "te hebben genoteerd".

23 minuten geleden
Veiligheidsraad kondigt sancties aan tegen leiders Soedanese RSF

NEW YORK (ANP/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties heeft sancties afgekondigd tegen vier commandanten van de Soedanese paramilitaire Rapid Support Forces. De vier zijn volgens de raad verantwoordelijk voor het plegen van misdaden die tot volkerenmoord gerekend worden. Dat was in oktober, toen de RSF na een lange belegering de stad El-Fasher innam en aan het verkrachten en moorden sloeg. Slachtoffers waren van een bepaalde etnische groep.

2 uur geleden
Journalistieke ngo: meer dan honderd journalisten gedood in 2025

NEW YORK (ANP) - In 2025 zijn 129 journalisten en mensen die in de media werken omgekomen tijdens hun werk. Dat meldt het Committee to Protect Journalists (CPJ). Volgens deze Amerikaanse non-profit zijn de sterfgevallen voor tweederde toe te schrijven aan Israël.

4 uur geleden
Teheran noemt Trumps uitspraken over Iran 'grote leugens'

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse regering heeft uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump over Iran "grote leugens" genoemd. Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken zei dat Trumps claim dat Iran raketten maakt om de VS te kunnen treffen niet waar is.

5 uur geleden
Premiers China en Duitsland willen meer economische samenwerking

BEIJING (ANP/AFP/DPA/RTR) - De Chinese premier Li Qiang en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz hebben gezegd dat ze hun economische samenwerking willen uitbreiden. Merz zei aan het begin van zijn bezoek aan China dat Duitsland "grote waarde hecht aan het handhaven en uitbreiden van de intensieve economische relaties".

5 uur geleden
Democraten hameren op koopkracht in reactie op State of the Union

WILLIAMSBURG (ANP) - Volgens de Democratische Abigail Spanberger zat de State of the Union van president Donald Trump dinsdagavond vol met leugens. De gouverneur van Virginia benadrukte in de reactie namens haar partij dat de president het leven van de Amerikaanse burger niet beter maakt en hamerde daarbij vooral op de koopkracht.

7 uur geleden
Trump breekt record van langste State of the Union

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de langste State of the Union in de geschiedenis van de Verenigde Staten uitgesproken. Zijn toespraak duurde zo'n 1 uur en 47 minuten, 18 minuten langer dan het vorige record van Bill Clinton uit 2000.

8 uur geleden