Kustwacht: zoekactie naar vermiste onderzeeër uitgebreid
BOSTON (ANP) - De Amerikaanse kustwacht breidt de zoekactie naar de vermiste onderzeeër Titan uit. Er werd al gezocht vanuit de lucht en van het water, maar de kustwacht gaat ook zoeken met een onderzeeër. Dat is gemeld op een persconferentie. Frankrijk stuurt een schip met een diepzeerobot om mee te helpen. Een van de vijf Titan-opvarenden is een bekende Franse onderzoeker.
Het contact met de 6,5 meter lange duikboot ging zondag verloren. Volgens het bedrijf dat de expeditie doorvoert, OceanGate Expeditions, was er voor 96 uur zuurstof aan boord. Het is mogelijk dat de onderzeeër niet meer onder water is, maar op een onbekende plek boven is komen drijven. Er zijn al ongeveer 26.000 vierkante kilometer afgezocht.
De zoektocht is een race tegen de klok. "Op dit moment is onze inzet beperkt tot sonarboeien en het luisteren naar geluiden, maar we werken er hard aan om die inzet uit te breiden. We hebben een idee waar de onderzeeër actief was. Dat zijn de gebieden waar we nu eerst zoeken", aldus een kustwachtcommandant. Het bedrijf van de Titan helpt mee, net als de Canadese kustwacht.
Titanic
De Titan was op weg naar het in 1912 gezonken passagiersschip Titanic op 3800 meter diepte in de Atlantische Oceaan. Aan boord bevindt zich de Franse Titanic-expert Paul-Henri Nargeolet, melden Franse en Britse media. De voormalige marineduiker, bijgenaamd Mr. Titanic, maakte deel uit van de eerste expeditie die het beroemde wrak in 1987 onderzocht.
Eerder was al gemeld dat de Britse zakenman en avonturier Hamish Harding in de Titan zit, net als de Brits-Pakistaanse bedrijfsconsultant Shahzada Dawood en diens 19-jarige zoon Suleman. De vijfde inzittende is naar verluidt de baas van OceanGate Expeditions, Stockton Rush.
Meer uit Buitenland
WEST PALM BEACH (ANP) - De Verenigde Staten gaan "fors meer" dan 5000 militairen terugtrekken uit Duitsland, zei de Amerikaanse president Donald Trump zaterdag tegen verslaggevers in Florida. "We gaan het fors terugbrengen, en we gaan veel verder dan 5000," zei Trump over het besluit van Washington om troepen terug te trekken uit Duitsland, dat vrijdag werd aangekondigd.
3 uur geledenWEST PALM BEACH (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gezegd dat er een mogelijkheid is dat de Verenigde Staten de luchtaanvallen op Iran zullen hervatten. Trumps uitspraak was een reactie op een vraag van een verslaggever in West Palm Beach.
4 uur geledenDAMASCUS (ANP) - De Syrische staatstelevisie meldt dat Jordanië luchtaanvallen heeft uitgevoerd op een opslagplaats voor wapens en drugs in de zuidelijke provincie Sweida. Lokale bronnen melden aan de staatstelevisie dat het Jordaanse leger "waarschijnlijk" een hoofdkwartier heeft getroffen dat onder controle stond van rebellengroepen in het dorp Shahba. Het Jordaanse leger meldt een "afschrikkingsoperatie" gericht op verschillende plekken langs de noordgrens van Jordanië, die door wapen- en drugshandelaren gebruikt zouden worden.
4 uur geledenBOURGES (ANP/AFP) - Een illegale rave op een militair terrein in Zuid-Frankrijk heeft tot zo'n 40.000 feestgangers bijeengebracht. De autoriteiten waarschuwden voorafgaand aan de rave voor gevaren in de vorm van onontplofte munitie uit de Tweede Wereldoorlog.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het is nu aan de Verenigde Staten om te kiezen tussen diplomatie of een hervatting van de oorlog, zegt de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken. Het land stuurde vrijdag een nieuw vredesvoorstel naar de VS, nadat de Amerikanen niet akkoord gingen met een eerder voorstel.
9 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Slowaakse premier Robert Fico uitgenodigd voor een bezoek aan Kyiv. De twee belden over de betrekkingen tussen hun landen, nu de energieruzie van de afgelopen maanden is opgelost.
15 uur geledenJERUZALEM (ANP/DPA) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat twee opvarenden van de vloot die richting Gaza voer met hulpgoederen, naar Israël zijn gebracht voor verhoor. Eerder werd via de sociale media van de Global Sumud Flotilla bekendgemaakt dat alle activisten waren vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, behalve twee van de organisatoren.
16 uur geleden