Kustwacht: zoekactie naar vermiste onderzeeër uitgebreid
BOSTON (ANP) - De Amerikaanse kustwacht breidt de zoekactie naar de vermiste onderzeeër Titan uit. Er werd al gezocht vanuit de lucht en van het water, maar de kustwacht gaat ook zoeken met een onderzeeër. Dat is gemeld op een persconferentie. Frankrijk stuurt een schip met een diepzeerobot om mee te helpen. Een van de vijf Titan-opvarenden is een bekende Franse onderzoeker.
Het contact met de 6,5 meter lange duikboot ging zondag verloren. Volgens het bedrijf dat de expeditie doorvoert, OceanGate Expeditions, was er voor 96 uur zuurstof aan boord. Het is mogelijk dat de onderzeeër niet meer onder water is, maar op een onbekende plek boven is komen drijven. Er zijn al ongeveer 26.000 vierkante kilometer afgezocht.
De zoektocht is een race tegen de klok. "Op dit moment is onze inzet beperkt tot sonarboeien en het luisteren naar geluiden, maar we werken er hard aan om die inzet uit te breiden. We hebben een idee waar de onderzeeër actief was. Dat zijn de gebieden waar we nu eerst zoeken", aldus een kustwachtcommandant. Het bedrijf van de Titan helpt mee, net als de Canadese kustwacht.
Titanic
De Titan was op weg naar het in 1912 gezonken passagiersschip Titanic op 3800 meter diepte in de Atlantische Oceaan. Aan boord bevindt zich de Franse Titanic-expert Paul-Henri Nargeolet, melden Franse en Britse media. De voormalige marineduiker, bijgenaamd Mr. Titanic, maakte deel uit van de eerste expeditie die het beroemde wrak in 1987 onderzocht.
Eerder was al gemeld dat de Britse zakenman en avonturier Hamish Harding in de Titan zit, net als de Brits-Pakistaanse bedrijfsconsultant Shahzada Dawood en diens 19-jarige zoon Suleman. De vijfde inzittende is naar verluidt de baas van OceanGate Expeditions, Stockton Rush.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Buckingham Palace is bereid de politie te helpen in de zaak rond de beschuldigingen aan het adres van Andrew Mountbatten-Windsor. Dat heeft het paleis maandagavond bekendgemaakt in een verklaring namens de Britse koning Charles.
4 minuten geledenTBILISI (ANP/RTR) - Armenië en de Verenigde Staten zijn overeengekomen samen te werken in de civiele nucleaire sector. Washington probeert hiermee de banden met de voormalige bondgenoot van Rusland aan te halen, enkele maanden nadat de Amerikanen hebben bemiddeld bij een vredesakkoord tussen Armenië en buurland Azerbeidzjan.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/BLOOMBERG) - Mexico heeft olieleveringen aan Cuba stopgezet vanwege de dreiging met sancties door Donald Trump. Dat zei de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum maandag. Ze beloofde wel door te gaan met het sturen van humanitaire hulp naar het met een brandstoftekort kampende Caribische eiland.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De kabinetsleden van de Britse premier Keir Starmer hebben hun steun voor hem uitgesproken. Dat geeft de premier weer lucht, nadat de leider van de Labour-partij in Schotland, Anas Sarwar, tot zijn aftreden had opgeroepen. Dat melden Britse media zoals de BBC.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Ghislaine Maxwell, die jarenlang de vertrouwelinge was van de veroordeelde Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein, heeft maandag geweigerd te antwoorden op de vragen van een commissie in het Amerikaanse Congres. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De Europese Rekenkamer (ERK) is uiterst kritisch over het voorstel van de Europese Commissie voor het gemeenschappelijk landbouwbeleid in de nieuwe meerjarenbegroting 2028-2034. Duidelijkheid, voorspelbaarheid en eerlijkheid zijn essentieel voor een landbouwbeleid dat boeren en plattelandsgemeenschappen echt ondersteunt, maar dat ontbreekt, vatte ERK-lid Iliana Ivanova maandag de kritiek samen.
3 uur geledenEDINBURGH (ANP) - De Schotse Labour-leider Anas Sarwar heeft zijn partijgenoot Keir Starmer opgeroepen op te stappen als premier. Sarwar is het meest prominente Labour-lid tot nu toe dat openlijk heeft uitgesproken dat Starmer moet vertrekken.
4 uur geleden