Kustwacht: blijven meer schepen en duikrobots naar Titan sturen
BOSTON (ANP) - De Amerikanen en Canadezen blijven de komende uren in samenwerking met particuliere bedrijven meer schepen en onderwaterrobots naar de vermiste onderzeeër sturen en ook zoeken. Ook de zoekactie vanuit de lucht wordt voortgezet. "Zo lang er een kans op overleving bestaat" wordt met man en macht gezocht, heeft de Amerikaanse kustwachtcommandant schout-bij-nacht John Mauger gezegd tegen CBS News.
Afgelopen nacht bleek dat in het gebied waar naar de onderzeeër Titan wordt gezocht gebons is waargenomen. Het geluid werd opgepikt door speciale kleine boeien die vanuit een vliegtuig in zee waren gegooid. De bron van het gebonk is onbekend, maar de signalen waren toch serieus genoeg om er twee onbemenste onderzeeërs en een schip met sonarapparatuur op af te sturen.
"Dit is een enorm complexe plek. Vergeet niet dat dit de plek is waar het wrak van de Titanic ligt. Er liggen een hoop metaal en verschillende objecten onder water rond het zoekgebied." Daarom is ook hulp gevraagd van deskundigen van de marine die de bron van het geluid kunnen opsporen, aldus Mauger.
Meer uit Buitenland
URDA (ANP/AFP) - In Spanje zijn nog eens tien buitenlandse slachtoffers van het treinongeluk van vorige week geïdentificeerd. Vier van hen kwamen uit de Verenigde Staten en de anderen uit Canada, Japan, Argentinië, Mexico, Tunesië en Tsjechië. Eerder werden de identiteiten van een Frans en een Portugees slachtoffer vastgesteld.
3 uur geledenOLESJKY (ANP/AFP) - Het staakt-het-vuren dat de afgelopen dagen om humanitaire redenen van kracht was rond de Oekraïense stad Olesjky, is zoals gepland beëindigd. Dat verklaarde de Oekraïense ombudsman voor de mensenrechten Dmytro Loebinets zondagavond. Rusland meldde eerder al de humanitaire operatie te hebben afgerond.
4 uur geledenKYIV (ANP) - Amnesty International zegt dat komende winter een nieuwe humanitaire ramp dreigt in Oekraïne. Russische autoriteiten, waaronder president Vladimir Poetin, kondigden eerder aan de energie-infrastructuur in Oekraïne opzettelijk te zullen aanvallen. De mensenrechtenorganisatie verwacht dat dit grote problemen zal veroorzaken voor burgers in het land.
4 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Een officiële app die door Oekraïners wordt gebruikt om op de hoogte te blijven van dreigende Russische luchtaanvallen, is gehackt. Dat bevestigt een woordvoerder van de Oekraïense luchtmacht zondagavond.
6 uur geledenISTANBUL (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is bereid de Russische president Vladimir Poetin te ontmoeten voor rechtstreekse gesprekken in Turkije. Dat zei hij zondag in een interview met de zender CNN Türk. "We zijn er klaar voor", antwoordde Zelensky op de vraag of hij bereid zou zijn Poetin in Turkije te ontmoeten.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde (IRG) heeft verklaard dat op twee tankers explosies hebben plaatsgevonden nadat ze in de Straat van Hormuz op zeemijnen waren gevaren. Een van de schepen, een supertanker, staat in brand. Dat melden Iraanse staatsmedia, waaronder persbureau IRNA.
8 uur geledenLANSING (ANP/BLOOMBERG) - Afgevaardigde Haley Stevens, die de Democratische voorverkiezing voor een Senaatszetel namens de Amerikaanse staat Michigan verloor, heeft haar steun uitgesproken voor de Republikeinse kandidaat Mike Rogers. Hiermee is de breuk met de Democratische kandidaat Abdul El-Sayed definitief.
9 uur geleden