Kustgebieden moeilijk bereikbaar na overstromingen in Australië
BRISBANE (ANP) - Overstromingen teisteren het noordoosten van Australië als gevolg van cycloon Jasper. Door de hevige regenval die gepaard ging met de cycloon treden rivieren in Queensland ver buiten hun oevers. Sommige toeristische dorpen aan de kust zijn afgesneden van de rest van het land door ondergelopen wegen, meld Reuters.
Door de regen en de overstromingen kunnen de hulpdiensten zich moeilijk verplaatsen. "Het probleem is dat de regen nog niet is opgehouden", aldus de premier van Queensland, Steven Miles. "Tot het opklaart kunnen we geen steun vanuit de lucht naar afgelegen gebieden brengen." In Cairns, de grootste stad in het getroffen gebied, viel ongeveer 60 centimeter regen in veertig uur. Alle vluchten van en naar de stad werden gecanceld. Op beelden is te zien hoe een deel van de vliegtuigen onder water staat.
In de stad Ingham, 235 kilometer ten zuiden van Cairns, werd een krokodil uit een afvoerstroom gered. Normaal gesproken blijven krokodillen uit de buurt van stedelijke gebieden. Het dier was meer dan 2,5 meter lang.
Jasper kwam woensdag aan land in Queensland als een cycloon van de tweede categorie. Inmiddels is Jasper afgezwakt naar een tropische storm. Naar verwachting houdt de regen maandag nog wel aan. In sommige delen van Queensland kan tot 30 centimeter regen in zes uur vallen. Meer dan 14.000 gebouwen zitten zonder stroom.
Meer uit Buitenland
WARSCHAU (ANP/AFP/DPA) - Bij een treinongeluk in Polen is een vrouw omgekomen en raakten twintig mensen gewond. De trein met 120 passagiers botste tegen een cementwagen en raakte hierna ontspoord.
24 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse politie onderzoekt of de rechts-radicale partij Reform UK de regels voor het ontvangen van donaties heeft overtreden, meldt The Times. De partij van Nigel Farage kwam vorige week onder vuur te liggen na een uitzending van Channel 4 News. Verslaggevers maakten undercover afspraken met leden van Reform die tegen de regels in zouden gaan.
54 minuten geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse defensieminister Boris Pistorius waarschuwt dat Rusland wapens en munitie opspaart voor "latere conflicten". Rusland produceert veel meer dan het in de oorlog tegen Oekraïne erdoorheen jaagt, hield Pistorius het parlement in Berlijn woensdag voor.
58 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Spanje krijgt ruim 114 miljoen euro van de Europese Commissie om de situatie in de Spaanse exclave Ceuta te verbeteren. Dat maakte het dagelijks bestuur van de EU woensdag bekend. De exclave werd eind juli geconfronteerd met ongeveer 80.000 mensen die de grens van Marokko naar Ceuta overstaken.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël is niet van plan om Gazanen gedwongen uit te zetten. Dat zei minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar tijdens de ceremoniële opening van de Israëlische ambassade in het Sloveense Ljubljana. Daarmee weerspreekt Saar zijn collega-minister Israel Katz van Defensie.
1 uur geledenOSLO (ANP) - De overleden koning Harald is op zijn laatste rustplaats aangekomen. De processie met de kist arriveerde tegen 15.00 uur bij fort Akershus. De nieuwe koning Haakon begeleidde de stoet samen met koning Frederik van Denemarken en koning Carl Gustaf van Zweden.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse strijdkrachten hebben aangekondigd de beperkt toegankelijke zone uit te breiden tot in de Golf van Oman. Het land zegt schepen die zonder toestemming toch door deze zone varen "sancties" op te leggen. Als Iran denkt dat een schip zonder Iraanse toestemming wil doorvaren richting de Straat van Hormuz, zal het niet meewerken aan het verstrekken van "verzekering of andere gerelateerde diensten".
1 uur geleden