Kuss vindt Vuelta nu al onvergetelijke ervaring
LARRA-BELAGUA (ANP) - Met nog een week voor de boeg mag Sepp Kuss langzaamaan gaan denken aan de eindzege in de Ronde van Spanje. Voor de Amerikaan, normaal een meesterknecht bij Jumbo-Visma in de bergen, is het een geheel nieuwe situatie. "Ik heb deze rol nooit eerder ervaren. Dit geeft zo veel extra motivatie en vertrouwen", vertelde Kuss na de veertiende etappe.
Die werd gewonnen door Remco Evenepoel, tot vrijdag wellicht de grootste concurrent buiten zijn eigen ploeg voor Kuss die in het klassement twee ploeggenoten achter zich weet: de Sloveen Primoz Roglic volgt op 1.34, de Deen Jonas Vingegaard is derde op 1.44. Het zijn de renners die hij de afgelopen jaren bijstond bij hun successen in grote rondes. Kuss hielp Roglic bij zijn overwinningen in de Vuelta (2019, 2020, 2021) en de Giro van dit jaar. Ook was hij present bij beide Touroverwinningen van Vingegaard, dit jaar en vorig jaar.
En nu zou het wel eens zijn succes kunnen worden. Ook in de tweede Pyreneeënrit kwam zijn positie niet in gevaar. "We wisten dat Remco gemotiveerd zou zijn om iets te laten zien vandaag. Maar we hadden de koers onder controle. De ploeg reed weer indrukwekkend. Het zal frustrerend zijn om tegen ons te rijden."
Kuss noemt de Vuelta nu al onvergetelijk. "Wat er ook gebeurt verder", aldus de 28-jarige Amerikaan.
Meer uit Sport
AMSTELVEEN (ANP) - Met twee doelpunten had Joosje Burg een groot aandeel in de 4-2-zege van de Nederlandse hockeysters op Australië op het WK. De 29-jarige hockeyster was blij dat ze op intuïtie haar eerste WK-goal (2-0) kon maken.
2 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben de zege tegen Australië op het WK niet cadeau gekregen, vond bondscoach Raoul Ehren. "We hebben er hard voor moeten werken, maar ik vond het een fantastische wedstrijd. Er zat alles in wat je kunt bedenken", reageerde hij na de 4-2-zege van Oranje in het Wagener Stadion in Amstelveen.
3 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben zich geplaatst voor de winnaarspoule op het wereldkampioenschap in eigen land. In het Wagener Stadion in Amstelveen won de titelverdediger de tweede groepswedstrijd van Australië met 4-2.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard komt dit seizoen niet meer in actie. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandagochtend op X. De 29-jarige Deen heeft volgens zijn werkgever nog altijd last van de sleutelbeenbreuk die hij vorige maand opliep bij een valpartij in de vijftiende etappe van de Tour de France, waarna hij moest opgeven.
13 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - De estafettemannen waren na het behalen van de bronzen medaille op de 4x400 meter bij het EK atletiek in Birmingham vooral blij voor Liemarvin Bonevacia. "Het is onze eerste medaille op de 4x400 meter bij een EK outdoor en ik vind het heel mooi dat Liemarvin met een medaille met pensioen kan gaan", zei derde loper Terrence Agard na afloop.
22 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Femke Broeders-Bol was in haar gouden race met de estafettevrouwen op de 4x400 meter bij de EK in Birmingham niet helemaal "in control". Dat zei de Nederlandse topatlete na de finale in het Alexander Stadium. Broeders-Bol is overgestapt naar de 800 meter en liep op de EK haar eerste 400 meter van dit jaar en dat voelde toch onwennig. "Ik moest volle bak aanzetten en flink door de verzuring lopen."
22 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Femke Broeders-Bol is 'Vliegende Huisvrouw' Fanny Blankers-Koen voorbijgegaan in het eeuwige medailleklassement van Europese kampioenschappen atletiek. Beiden staan op acht plakken, maar Broeders-Bol heeft één gouden medaille meer.
22 uur geleden