Kuss vindt Vuelta nu al onvergetelijke ervaring
LARRA-BELAGUA (ANP) - Met nog een week voor de boeg mag Sepp Kuss langzaamaan gaan denken aan de eindzege in de Ronde van Spanje. Voor de Amerikaan, normaal een meesterknecht bij Jumbo-Visma in de bergen, is het een geheel nieuwe situatie. "Ik heb deze rol nooit eerder ervaren. Dit geeft zo veel extra motivatie en vertrouwen", vertelde Kuss na de veertiende etappe.
Die werd gewonnen door Remco Evenepoel, tot vrijdag wellicht de grootste concurrent buiten zijn eigen ploeg voor Kuss die in het klassement twee ploeggenoten achter zich weet: de Sloveen Primoz Roglic volgt op 1.34, de Deen Jonas Vingegaard is derde op 1.44. Het zijn de renners die hij de afgelopen jaren bijstond bij hun successen in grote rondes. Kuss hielp Roglic bij zijn overwinningen in de Vuelta (2019, 2020, 2021) en de Giro van dit jaar. Ook was hij present bij beide Touroverwinningen van Vingegaard, dit jaar en vorig jaar.
En nu zou het wel eens zijn succes kunnen worden. Ook in de tweede Pyreneeënrit kwam zijn positie niet in gevaar. "We wisten dat Remco gemotiveerd zou zijn om iets te laten zien vandaag. Maar we hadden de koers onder controle. De ploeg reed weer indrukwekkend. Het zal frustrerend zijn om tegen ons te rijden."
Kuss noemt de Vuelta nu al onvergetelijk. "Wat er ook gebeurt verder", aldus de 28-jarige Amerikaan.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP/AFP) - Geoffroy Roux de Bézieux is de nieuwe voorzitter van het organisatiecomité voor de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen. De 64-jarige Fransman volgt de in september afgetreden Edgar Grospiron op.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn noemt het "heel bijzonder" dat voormalig bondscoach Pat Murphy met de honkballers van Milwaukee Brewers kampioen is geworden. "Het is voor iedere coach een knappe prestatie, maar het is natuurlijk heel leuk dat iemand het doet die twee keer bondscoach van Nederland was en veel affiniteit met ons land heeft", zegt de 58-jarige oud-honkbalinternational Eenhoorn tegen het ANP.
4 uur geledenTOKIO (ANP) - Elena Rybakina heeft de kwartfinale bereikt van het tennistoernooi van Tokio. De nummer één van de wereldranglijst uit Kazachstan won in twee sets van haar landgenote Joelia Poetintseva: 6-2 6-3.
7 uur geledenMILWAUKEE (ANP) - Pat Murphy heeft met de honkballers Milwaukee Brewers voor het eerst in de clubgeschiedenis de World Series gewonnen. Het team van de 67-jarige oud-bondscoach van Nederland won in de nacht van woensdag op donderdag in het eigen American Family Field met 4-1 van de Tampa Bay Rays. Daarmee komt de stand in de strijd om het kampioenschap op 4-1 voor de Brewers.
14 uur geledenBARCELONA (ANP) - Eder Sarabia is de nieuwe trainer van Espanyol. De Spanjaard is de opvolger van zijn landgenoot Manolo González, die dinsdag na een nederlaag tegen vierdeklasser Sestao River (4-3) in het bekertoernooi werd ontslagen.
22 uur geledenDEVENTER (ANP) - Marjan Olfers, hoogleraar Sport en Recht aan de Vrije Universiteit Amsterdam, gaat met haar onderzoeksbureau Verinorm het onafhankelijke onderzoek naar de cultuur binnen wielerploeg Picnic PostNL leiden. Dat bevestigt een woordvoerder van Picnic PostNL na berichtgeving van de NOS.
22 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - De Mexicaanse Formule 1-coureur Sergio Pérez (36) blijft langer voor Cadillac rijden. Hij heeft een contract tot 2029 getekend bij het Amerikaanse team. Dat heeft het team woensdag bekendgemaakt. Pérez was eerder teamgenoot van Max Verstappen bij Red Bull Racing.
1 dag geleden