Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kuss vindt Vuelta nu al onvergetelijke ervaring

Kuss vindt Vuelta nu al onvergetelijke ervaring

LARRA-BELAGUA (ANP) - Met nog een week voor de boeg mag Sepp Kuss langzaamaan gaan denken aan de eindzege in de Ronde van Spanje. Voor de Amerikaan, normaal een meesterknecht bij Jumbo-Visma in de bergen, is het een geheel nieuwe situatie. "Ik heb deze rol nooit eerder ervaren. Dit geeft zo veel extra motivatie en vertrouwen", vertelde Kuss na de veertiende etappe.

Die werd gewonnen door Remco Evenepoel, tot vrijdag wellicht de grootste concurrent buiten zijn eigen ploeg voor Kuss die in het klassement twee ploeggenoten achter zich weet: de Sloveen Primoz Roglic volgt op 1.34, de Deen Jonas Vingegaard is derde op 1.44. Het zijn de renners die hij de afgelopen jaren bijstond bij hun successen in grote rondes. Kuss hielp Roglic bij zijn overwinningen in de Vuelta (2019, 2020, 2021) en de Giro van dit jaar. Ook was hij present bij beide Touroverwinningen van Vingegaard, dit jaar en vorig jaar.

En nu zou het wel eens zijn succes kunnen worden. Ook in de tweede Pyreneeënrit kwam zijn positie niet in gevaar. "We wisten dat Remco gemotiveerd zou zijn om iets te laten zien vandaag. Maar we hadden de koers onder controle. De ploeg reed weer indrukwekkend. Het zal frustrerend zijn om tegen ons te rijden."

Kuss noemt de Vuelta nu al onvergetelijk. "Wat er ook gebeurt verder", aldus de 28-jarige Amerikaan.

Meer uit Sport

Judoka Van Heemst verliest duel om brons bij WK-debuut

BAKOE (ANP) - Judoka Yael van Heemst is er op de WK judo in Bakoe niet in geslaagd om de eerste medaille voor Nederland te winnen. De 24-jarige WK-debutante verloor de strijd om het brons in de klasse tot 78 kilogram van de Duitse Anna Monta Olekin. Het duel was binnen 2 minuten beslist op ippon.

6 uur geleden
Verstappen pakt poleposition voor sprintrace GP Singapore

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de snelste ronde gereden in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 start zaterdag van poleposition in de sprintrace. Het is de elfde keer in de carrière van de coureur van Red Bull dat hij de pole pakt voor de sprint.

7 uur geleden
Debutante Van Heemst op voor brons bij WK judo

BAKOE (ANP) - Judoka Yael van Heemst mag op de WK in Bakoe (Azerbeidzjan) strijden om de bronzen plak in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige WK-debutante neemt het later vrijdag op tegen de Duitse Anna Monta Olek.

10 uur geleden
Verstappen rijdt zesde tijd bij vrije training GP Singapore

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de zesde tijd gereden in de enige vrije training voor de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull klokte een tijd van 1.33,006. De Brit George Russell van Mercedes had met 1.32,274 de beste tijd.

12 uur geleden
Tennisser Zverev naar derde ronde masterstoernooi Shanghai

SHANGHAI (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi van Shanghai. De als eerste geplaatste Duitser was met 6-4 7-6 (4) te sterk voor Wu Yibing uit China.

13 uur geleden
Motorcoureur Veijer maakt rentree bij vrije training in Indonesië

MANDALIKA (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer heeft zijn rentree op het circuit gemaakt na zijn sleutelbeenbreuk van vorige maand. De 21-jarige motorracer uit Staphorst kwam in actie tijdens de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Indonesië.

15 uur geleden
Steenbergen verbetert eigen Europees record 100 meter wisselslag

TASJKENT (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Oezbeekse Tasjkent de 100 meter wisselslag gewonnen in een nieuw Europees record. De 26-jarige Nederlandse tikte aan na 56,18 seconden en scherpte daarmee haar eigen Europese toptijd uit 2025 aan (56,26). Ze noteerde die tijd vorig jaar bij de EK kortebaanzwemmen in het Poolse Lublin.

23 uur geleden