Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kuss helpt Jumbo-Visma aan tweede ritzege in Tour

Kuss helpt Jumbo-Visma aan tweede ritzege in Tour

ANDORRA LA VELLA (ANP) - De Amerikaanse wielrenner Sepp Kuss heeft de vijftiende etappe van de Tour de France gewonnen. Het was de eerste echte Pyreneeënrit in deze Tour. Kuss, die na een solo alleen aankwam in Andorra La Vella, bezorgde zijn ploeg Jumbo-Visma de tweede ritzege in deze Tour. Eerder had de Belg Wout van Aert al de elfde etappe gewonnen.

Kuss vormde geen bedreiging voor geletruidrager Tadej Pogacar, die in een groep met andere klassementsrenners op een kleine 5 minuten van de ritwinnaar binnenkwam. In het klassement was de Fransman Guillaume Martin de verliezer. Hij zakte van de tweede naar de negende plaats.

Achter Kuss finishte de Spanjaard Alejandro Valverde als tweede, voor Wout Poels die de bergtrui heroverde. Maandag volgt de tweede rustdag.

Harde wind

Na het traditiegetrouw hectische eerste uur had zich een kopgroep gevormd van ruim dertig renners. Op weg naar de eerste serieuze Pyreneeëncol reden daarin onder anderen Steven Kruijswijk, de Belg Wout van Aert en Kuss van Jumbo-Visma en verder ook de Nederlanders Dylan van Baarle en Poels, de Limburger die aast op de bergtrui. Op weg naar de top van de eerste col, de Montée de Mont-Louis, bedroeg de voorsprong op de groep met Pogacar ruim 8 minuten. Poels kwam als eerste boven.

Richting Col de Puymorens veranderde er weinig. Een kleine 10 minuten reden de koplopers vooruit op de groep rond de geletruidrager. Van Aert won de sprint op de top, voor Poels en de Canadees Michael Woods, de drager van de bollentrui. Richting de top van de Port d'Envalira, op 2406 meter het hoogste punt in de Tour van dit jaar, dunde de kopgroep langzaam uit. De harde wind deed de groep in stukken breken; de Colombiaan Nairo Quintana passeerde als eerste de top wat hem een bonus van 5000 euro opleverde. Poels kwam als derde boven, wat hem weer aan kop van het bergklassement bracht.

Martin

Terwijl in de groep Martin moest lossen, ging het vooraan - inmiddels zonder Van Baarle en Kruijswijk die waren teruggevallen naar de groep-Pogacar - hard richting Col de Beixalis. Eenmaal bergop was Kuss de eerste aanvaller. De Ecuadoraan Richard Carapaz probeerde ondertussen tevergeefs weg te rijden bij Pogacar.

Kuss bereikte de top ruim een halve minuut eerder dan Valverde en hoefde die voorsprong dalend alleen nog maar te consolideren.

Meer uit Sport

Tennisser De Jong één zege verwijderd van debuut op US Open

NEW YORK (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is één zege verwijderd van zijn debuut op het hoofdtoernooi van de US Open. De 25-jarige Haarlemmer won in de tweede ronde van het kwalificatietoernooi van de Fransman Harold Mayot: 7-6 (11) 6-7 (4) 6-3. De Jong moet winnen van de Amerikaan Mitchell Krueger om het hoofdtoernooi op Flushing Meadows te bereiken.

2 uur geleden
Griekspoor treft Mannarino op US Open, Van de Zandschulp Rune

NEW YORK (ANP) - Tallon Griekspoor neemt het in de eerste ronde van de US Open op tegen de Fransman Adrian Mannarino. Botic van de Zandschulp kent een lastige loting met de als elfde geplaatste Deen Holger Rune als eerste tegenstander.

15 uur geleden
Vingegaard verwacht in Vuelta strijd met Ayuso en Almeida

TURIJN (ANP) - Jonas Vingegaard verwacht dat hij in de strijd om de eindzege van de Vuelta moet afrekenen met de Portugees João Almeida en de Spanjaard Juan Ayuso van UAE Team Emirates. "Zij hebben een sterk team en twee rijders die ze kunnen uitspelen", zei de Deen van Visma - Lease a Bike tijdens een persmoment voor de wielerronde die zaterdag start in het Italiaanse Turijn.

17 uur geleden
Vijftien Nederlanders in Turijn aan start van de Ronde van Spanje

TURIJN (ANP) - Er staan dit jaar vijftien Nederlandse wielrenners aan de start van de Vuelta. De Ronde van Spanje begint op zaterdag in het Italiaanse Turijn en eindigt op 14 september in de Spaanse hoofdstad Madrid.

18 uur geleden
Coach denkt dat Sinner op tijd fit is voor US Open na ziekte

NEW YORK (ANP/RTR) - Coach Darren Cahill denkt dat tennisser Jannik Sinner op tijd fit is om zijn titel op de US Open te verdedigen. De 24-jarige nummer 1 van de wereld moest maandag door ziekte opgeven in de finale van het toernooi van Cincinnati. De Italiaan meldde zich vervolgens af voor het gemengd dubbel van het laatste grandslamtoernooi van het jaar, dat een dag later op het programma stond.

23 uur geleden
Van de Zandschulp naar kwartfinales tennistoernooi Winston-Salem

WINSTON-SALEM (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft voor de tweede keer de kwartfinales gehaald van het tennistoernooi van Winston-Salem. De 29-jarige Nederlander verloor tegen de Argentijnse oud-winnaar Sebastián Báez de eerste set nog kansloos, maar herstelde zich: 0-6 6-1 6-4.

1 dag geleden
Dubbelspecialisten Errani en Vavassori winnen showformat US Open

NEW YORK (ANP) - Dubbelspecialisten Sara Errani en Andrea Vavassori hebben in de nieuwe opzet van het gemengd dubbelspel op de US Open hun titel met succes verdedigd. De Italianen versloegen in de finale van het showformat in New York enkelspeltoppers Iga Swiatek en Casper Ruud in drie sets: 6-3 5-7 10-6.

1 dag geleden