'Kus de Klaagmuur niet vanwege coronavirus'
JERUZALEM (ANP/RTR) - Joodse gelovigen worden met klem opgeroepen te stoppen met het kussen van de Klaagmuur in Jeruzalem. Ook krijgen bezoekers het verzoek om "voldoende afstand" van elkaar te houden.
De Klaagmuur geldt als een bijzonder heilige plek voor joden. Zij kregen vorige week al het verzoek helemaal weg te blijven vanwege de uitbraak van het coronavirus, maar daar geeft niet iedereen gehoor aan.
De rabbijn die gaat over de heilige plek, drukt bezoekers daarom op het hart de stenen in elk geval niet te kussen. Dat is geen religieuze verplichting, maar wordt toch gedaan door sommige gelovigen. Mensen stoppen soms ook briefjes met gebeden tussen de stenen.
In Israel is tot dusver bij ruim 250 mensen vastgesteld dat ze het coronavirus hebben. Ook zijn zo'n 40 gevallen gemeld op de bezette Westelijke Jordaanoever.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - Het Louvre blijft maandag gesloten vanwege een personeelsstaking. Eerder op de dag meldde het beroemde Parijse museum nog wellicht gedeeltelijk te openen.
20 minuten geledenHELSINKI (ANP) - De Finse autoriteiten laten het vrachtschip Fitburg vertrekken. Dat vaartuig was op verdenking van sabotage aan de ketting gelegd nadat een kabel op de zeebodem was beschadigd. Er zit nog een bemanningslid vast en andere opvarenden kregen een reisverbod opgelegd.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het Internationaal Gerechtshof (ICJ) in Den Haag is de genocidezaak tegen Myanmar begonnen. Die werd door Gambia aangespannen om het verdrijven van de Rohingya-minderheid in het Aziatische land in 2016 en 2017. Daarbij werden zo'n 700.000 mensen door veiligheidstroepen gedwongen te vluchten naar buurland Bangladesh. Velen werden vermoord, verkracht of zagen hun woonplaatsen in de as gelegd worden.
1 uur geledenAHMEDABAD (ANP/RTR/DPA) - Duitsland wil op veiligheidsgebied nauwer samenwerken met India. Zo moet de Aziatische grootmacht minder afhankelijk worden van Rusland, stelde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz tijdens zijn eerste bezoek aan India sinds zijn aantreden.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran is niet op zoek naar oorlog, maar is daar wel op voorbereid. Dat zei buitenlandminister Abbas Araghchi. De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd met militair ingrijpen in het land vanwege de aanhoudende gewelddadige protesten.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De voormalige Poolse minister van Justitie Zbigniew Ziobro heeft asiel gekregen in Hongarije. Dat meldt de oud-bewindsman op X. In zijn bericht spreekt hij zijn dank uit voor de regering van de Hongaarse premier Viktor Orbán en hekelt hij die van de Poolse premier Donald Tusk vanwege de lopende onderzoeken naar hem.
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - One Battle After Another was zondagavond met vier prijzen de grote winnaar tijdens de uitreiking van de 83e editie van de Golden Globes. De film, negen keer genomineerd, won onder meer de prijzen voor beste regisseur (Paul Thomas Anderson), beste vrouwelijke bijrol (Teyana Taylor) en beste film in de categorie komedie of musical.
6 uur geleden