'Kus de Klaagmuur niet vanwege coronavirus'
JERUZALEM (ANP/RTR) - Joodse gelovigen worden met klem opgeroepen te stoppen met het kussen van de Klaagmuur in Jeruzalem. Ook krijgen bezoekers het verzoek om "voldoende afstand" van elkaar te houden.
De Klaagmuur geldt als een bijzonder heilige plek voor joden. Zij kregen vorige week al het verzoek helemaal weg te blijven vanwege de uitbraak van het coronavirus, maar daar geeft niet iedereen gehoor aan.
De rabbijn die gaat over de heilige plek, drukt bezoekers daarom op het hart de stenen in elk geval niet te kussen. Dat is geen religieuze verplichting, maar wordt toch gedaan door sommige gelovigen. Mensen stoppen soms ook briefjes met gebeden tussen de stenen.
In Israel is tot dusver bij ruim 250 mensen vastgesteld dat ze het coronavirus hebben. Ook zijn zo'n 40 gevallen gemeld op de bezette Westelijke Jordaanoever.
Meer uit Buitenland
DUBAI (ANP) - Iran heeft zijn vergeldingsaanvallen op de Golfstaten in de nacht van donderdag op vrijdag voortgezet. Onder meer de Verenigde Arabische Emiraten, Koeweit en Bahrein meldden luchtaanvallen.
43 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP) - Het Mexicaanse leger heeft elf mensen gedood in de deelstaat Sinaloa, de bakermat van het gelijknamige kartel. Dat meldt de Mexicaanse regering. De slachtoffers zouden leden zijn van het Sinaloa-kartel.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie kondigt na lang beraad tussen de lidstaten op de EU-top wel maatregelen aan voor schone energie, maar gaat niet direct iets doen om de energiekosten te drukken. Dat bleek na afloop van de EU-top.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er is nog geen sprake van Nederlandse fregatten of mijnenjagers die klaarliggen om in actie te komen in de Straat van Hormuz, zei premier Rob Jetten na afloop van de EU-top. Nederland kondigde donderdag samen met vijf andere landen aan bij te willen dragen aan "passende inspanningen" om de scheepvaart door de Straat van Hormuz te beschermen. Dat gebeurt wel pas zodra de situatie dat toelaat.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een jonge man van 19 is maandag overleden in detentie bij ICE, meldt de Amerikaanse immigratiedienst donderdag. Royer Perez-Jimenez is voor zover bekend de jongste persoon die tijdens de tweede termijn van president Donald Trump is overleden in federale vreemdelingendetentie. Het gaat om het twaalfde sterfgeval dit jaar.
9 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Iran is niet langer in staat om uranium te verrijken. Dat zegt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een persconferentie. Ook zou het land niet meer in staat zijn om ballistische raketten te produceren. "We zullen doorgaan met het aanvallen van deze faciliteiten, en niet stoppen voordat deze zijn gereduceerd tot as." Dat zal "zolang als nodig" duren, aldus Netanyahu.
9 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil dat de gesprekken met Rusland over een einde aan de oorlog worden hervat. Hij schrijft op Telegram dat een Oekraïens team onderweg is naar de Verenigde Staten om dit weekend met de Amerikanen te praten over de verdere onderhandelingen.
9 uur geleden