'Kus de Klaagmuur niet vanwege coronavirus'
JERUZALEM (ANP/RTR) - Joodse gelovigen worden met klem opgeroepen te stoppen met het kussen van de Klaagmuur in Jeruzalem. Ook krijgen bezoekers het verzoek om "voldoende afstand" van elkaar te houden.
De Klaagmuur geldt als een bijzonder heilige plek voor joden. Zij kregen vorige week al het verzoek helemaal weg te blijven vanwege de uitbraak van het coronavirus, maar daar geeft niet iedereen gehoor aan.
De rabbijn die gaat over de heilige plek, drukt bezoekers daarom op het hart de stenen in elk geval niet te kussen. Dat is geen religieuze verplichting, maar wordt toch gedaan door sommige gelovigen. Mensen stoppen soms ook briefjes met gebeden tussen de stenen.
In Israel is tot dusver bij ruim 250 mensen vastgesteld dat ze het coronavirus hebben. Ook zijn zo'n 40 gevallen gemeld op de bezette Westelijke Jordaanoever.
Meer uit Buitenland
RIGORES (ANP/AFP) - Zeker 19 mensen werden woensdag gedood bij een aanval op een palmolieplantage in het noorden van Honduras, maakten de autoriteiten donderdag bekend.
1 uur geledenSTARBASE (ANP) - De testvlucht van ruimtevaartbedrijf SpaceX, die donderdagavond plaatselijke tijd zou worden uitgevoerd met de raket Starship, is uitgesteld.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Ondanks dat Iran en de Verenigde Staten nog van mening verschillen over de uraniumvoorraad van Iran en de controle van de Straat van Hormuz, zijn er "goede tekenen" in de besprekingen. Dat heeft de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio donderdag gezegd.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten sturen 5000 Amerikaanse militairen naar Polen, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. Eerder meldden meerdere media dat het aantal Amerikaanse militairen flink zou dalen in Polen en Duitsland.
8 uur geledenNUUK (ANP/BLOOMBERG) - De opening van een nieuw Amerikaans consulaat in de Groenlandse hoofdstad Nuuk heeft geleid tot protesten. Inwoners zijn bezorgd over de plannen van de Amerikaanse president Donald Trump voor het eiland. Honderden mensen verzamelden zich met anti-Amerikaanse spandoeken en posters.
8 uur geledenISTANBUL (ANP/RTR) - Een Turkse rechtbank heeft de belangrijkste oppositieleider Özgür Özel afgezet door het partijcongres waarbij hij in 2023 werd verkozen ongeldig te verklaren. Oppositiepartij CHP noemt de uitspraak een "gerechtelijke staatsgreep" en roept op tot protesten en juridische stappen.
12 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De driedaagse militaire oefening van Rusland met Belarus is afgelopen. Dat zei president Vladimir Poetin, die samen met zijn Belarussische ambtgenoot Aleksandr Loekasjenko donderdag toezag op de oefening per videoverbinding. Belangrijk onderdeel van de exercitie was het trainen met het nucleaire arsenaal.
14 uur geleden