Kuntz tekent driejarig contract als bondscoach Turkije
ISTANBUL (ANP) - Stefan Kuntz heeft voor drie jaar getekend als bondscoach van de Turkse nationale voetbalploeg. De 58-jarige Duitser werd maandag gepresenteerd als de opvolger van Senol Günes, die eerder deze maand na de zware nederlaag in de WK-kwalificatie tegen het Nederlands elftal (6-1) werd ontslagen.
Kuntz was succesvol als trainer van Jong Duitsland, met twee Europese titels. Hij krijgt als opdracht om Turkije naar het WK van 2022 in Qatar te loodsen. Turkije staat derde in groep G, met 2 punten minder dan Nederland en Noorwegen.
Als voetballer speelde Kuntz voornamelijk bij Duitse clubs, maar hij kwam ook een seizoen uit voor het Turkse Besiktas. "Voor mij is het een beetje als thuiskomen", zei Kuntz maandag in Istanbul. "Ik wil de meest Duitse Turk of de meest Turkse Duitser worden. Ik ben vol energie, omdat ik weet waartoe Turkse spelers in staat zijn."
Kuntz debuteert op 8 oktober in de thuiswedstrijd tegen Noorwegen in de WK-kwalificatie.
Meer uit Voetbal
LISSABON (ANP) - Voorzitter Pedro Proença van de Portugese voetbalbond wil dat de rel rond Cristiano Ronaldo bij de Portugese selectie wordt opgelost. Volgens de voorzitter berust de hele zaak op een misverstand en is de band met de vedette hecht.
5 uur geledenPORT OF SPAIN (ANP) - Dick Advocaat heeft zich met Curaçao gekwalificeerd voor de kwartfinales van de CONCACAF Nations League. Het is de eerste keer dat de ploeg daarin slaagt. De spelers van Advocaat hadden aan een 1-1-gelijkspel bij Trinidad en Tobago genoeg voor de groepswinst.
8 uur geledenN i e u w bericht, meer informatie na 3e alinea: met meer citaten Xavi
16 uur geledenPORTO (ANP) - Titelverdediger Portugal heeft zich zondagavond als eerste geplaatst voor de kwartfinales van de Nations League, die in maart plaatsvinden. De Portugezen wonnen thuis met 2-1 van Noorwegen, dezelfde uitslag als een week eerder in Oslo. Na vier wedstrijden heeft Portugal 12 punten en kan het niet lager dan als tweede eindigen in groep 4 van de A-divisie.
18 uur geledenBAČKA TOPOLA (ANP) - In de B-divisie van de Nations League vond zondag de tweede wedstrijd in het veelbesproken tweeluik tussen Ierland en Israël plaats. De 'thuiswedstrijd' van de Ieren op neutraal terrein in Servië eindigde in 1-1. Oud-AZ-spits Troy Parrott benutte een strafschop. Dor Perez maakte gelijk voor Israël.
18 uur geledenTHESSALONIKI (ANP) - Griekenland en Duitsland hebben zondagavond gelijkgespeeld in de Nations League. In Thessaloniki werd het 0-0. Door dat resultaat neemt Oranje, dat met 2-1 won van Servië, de leiding in groep 2 van de A-divisie over van de Grieken. Nederland en Griekenland hebben allebei 8 punten, een gelijk onderling resultaat en hetzelfde doelsaldo. Oranje gaat op basis van het aantal gemaakte doelpunten aan kop. Duitsland staat derde met 5 punten.
18 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal heeft zondagavond het thuisduel met Servië in de Nations League met 2-1 gewonnen. Teun Koopmeiners en Joshua Zirkzee maakten in Eindhoven de doelpunten voor Oranje. Het elftal van bondscoach Xavi Hernández heeft 8 punten uit vier wedstrijden in groep 2 van de A-divisie.
18 uur geleden