Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kunstwerk van op muur geplakte banaan levert miljoenen op

Kunstwerk van op muur geplakte banaan levert miljoenen op

NEW YORK (ANP/AFP) - Een kunstinstallatie van een met ducttape op de muur geplakte banaan is op een veiling in New York verkocht voor 6,2 miljoen dollar (omgerekend 5,9 miljoen euro). Het was de verwachting dat het werk, dat de titel Comedian draagt, tussen de 1 en 1,5 miljoen dollar zou opleveren.

De Chinese crypto-investeerder Justin Sun van het platform TRON is de koper. Hij ontvangt een certificaat van echtheid waarop staat dat het werk is gemaakt door de Italiaanse kunstenaar Maurizio Cattelan, evenals instructies voor het vervangen van de banaan.

Comedian staat volgens de nieuwe eigenaar voor "een cultureel fenomeen dat de werelden van kunst, memes en crypto met elkaar verbindt". Hij denkt dat de installatie "in de toekomst meer gedachten en discussies zal inspireren" en een onderdeel van de geschiedenis zal worden.

Discussie: wel of geen kunstwerk

De installatie werd in 2019 voor het eerst getoond tijdens Art Basel in Miami. Er ontstond een discussie over of Comedian wel of niet als een kunstwerk kan worden beschouwd, wat volgens Cattelan het doel was. De banaan is tijdens tentoonstellingen twee keer opgegeten, in 2019 en 2023. Sun is van plan de opgeplakte banaan binnenkort zelf op te eten, als onderdeel van "deze unieke artistieke ervaring".

Andere bekende kunstwerken van Cattelan zijn een toilet van 18-karaats goud, dat tijdelijk gebruikt kon worden in het Guggenheim Museum in New York, en een beeld van een knielende Adolf Hitler.

Meer uit Buitenland

Zelensky belt met Trump over verdere onderhandelingen

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft gebeld met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump over de onderhandelingen met Rusland. Zelensky spreekt op X de verwachting uit dat binnenkort de voorbereidingen kunnen worden getroffen voor een gesprek tussen de leiders zelf, inclusief de Russische president Vladimir Poetin.

20 minuten geleden
President Suriname vraagt vertrek 3 directieleden staatsbedrijven

PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse president Jennifer Simons heeft drie directieleden van staatsbedrijven gevraagd om op te stappen. Er was ophef ontstaan over zeer lucratieve, langlopende contracten die de nieuwe directeur van het Staatsziekenfonds (SZF), waar circa 80 procent van de Surinamers verzekerd is, zou hebben gesloten met partijgenoten die niets te maken hebben met de ziektekostenverzekeringsbranche.

1 uur geleden
Braziliaanse politici veroordeeld voor moord op gemeenteraadslid

RIO DE JANEIRO (ANP/AFP) - Het Braziliaanse Hooggerechtshof heeft twee voormalige parlementsleden veroordeeld voor het opdracht geven tot de moord op Marielle Franco, gemeenteraadslid in Rio de Janeiro in 2018. Ze werden beiden veroordeeld tot 76 jaar en drie maanden gevangenisstraf.

1 uur geleden
VS laten verkoop Venezolaanse olie aan Cuba opnieuw toe

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten laten weer toe dat Venezuela olie aan Cuba verkoopt, meldt het Amerikaanse ministerie van Financiën. Voorwaarde is dat olieleveringen niet de regering in Havana, maar het Cubaanse volk ten goede komen. Het ministerie noemt de beleidswijziging een maatregel "in solidariteit met het Cubaanse volk".

1 uur geleden
Cuba schiet vier mensen op Amerikaanse speedboot dood

HAVANA (ANP/AFP) - De Cubaanse kustwacht heeft vier opvarenden van een Amerikaanse speedboot doodgeschoten, meldt het Cubaanse ministerie van Binnenlandse Zaken. Er zou eerst vanaf de boot zijn geschoten, toen de kustwacht het vaartuig benaderde.

1 uur geleden
Vooraanstaande Democraat Larry Summers stapt op bij Harvard

WASHINGTON (ANP) - De voormalige Amerikaanse minister van Financiën Larry Summers neemt aan het einde van het academische jaar ontslag als docent aan de prestigieuze universiteit Harvard. Dat meldt The New York Times. Harvard heeft Summers vertrek bevestigd.

3 uur geleden
IJsland vervroegt EU-referendum om spanningen noordpoolgebied

REYKJAVIK (ANP/RTR) - IJsland gaat ergens "in de komende maanden" een referendum houden over het hervatten van de toetredingsgesprekken met de Europese Unie, zei premier Kristrún Frostadóttir. Het eiland zou de volksraadpleging eigenlijk pas in 2027 houden, maar volgens internationale media zijn de spanningen in het noordpoolgebied reden om die te vervroegen.

3 uur geleden