Kunstwerk Banksy brengt 170.000 euro op bij veiling Zwolle
ZWOLLE (ANP) - Een kunstwerk van de Britse kunstenaar Banksy is donderdag voor 170.000 euro geveild in Zwolle. Het werk is aangekocht door een Nederlandse verzamelaar tijdens een veiling van veilinghuis Hessink's.
Het gaat om het werk ‘Bird with Grenade’ uit 2002. Het werk is afkomstig uit de privécollectie van Jamie Wood, de zoon van Ron Wood, gitarist van de Rolling Stones.
Banksy zelf heeft het werk niet gecertificeerd. "Hij doet dat niet, omdat hij vindt dat zijn publieke werk op straat hoort en niet in de kunsthandel", aldus eigenaar van Hessink's Richard Hessink. Als de kunstenaar het werk wel als echt zou aanmerken, zou het volgens de veilingmeester zeker meer dan een miljoen euro kunnen opbrengen.
Ook andere Banksy verkocht
De veilingmeester is blij met de verkoop. "We zijn blij dat het werk in Nederland is gebleven." Het voelt voor Hessink ook als een overwinning dat hij vanuit Zwolle "een Banksy in de markt weet te zetten", ondanks de concurrentie van de grote internationale veilinghuizen. En dat terwijl de kunstscene volgens hem sinds Cobra niet echt meer in Nederland aanwezig is.
Tijdens de veiling werd ook een ander werk van Banksy verkocht: een ludieke 'heruitgave' van een album van Paris Hilton, waarvan Banksy er honderden verstopte in platenzaken. Het werk verwisselde donderdag voor 3000 euro van eigenaar.
Werk van Banksy brengt doorgaans grote bedragen op. In oktober ging bij veilinghuis Sotheby's nog een werk van de kunstenaar voor 8,5 miljoen euro over de toonbank.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In de nacht van dinsdag op woensdag valt waarschijnlijk veel sneeuw in het noorden van het land. In Groningen kan het pak sneeuw op sommige plekken 10 centimeter dik worden, in andere gebieden zo'n 3 tot 8 centimeter, verwacht het KNMI.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Publieke omroepen moeten samen met streamingdiensten series kunnen maken, stelt Tweede Kamerlid Mohammed Mohandis (GroenLinks-PvdA). Het is volgens Mohandis nu nog onduidelijk of omroepen die samenwerking mogen aangaan, of dat dit het dienstbaarheidsverbod schendt. Hij wil dat dit wordt opgehelderd.
2 uur geledenLEIDEN (ANP) - Vorig jaar hebben iets minder patiënten een donororgaan ontvangen dan in 2024. Volgens de Nederlandse Transplantatie Stichting (NTS) zijn in 2025 1480 orgaantransplantaties uitgevoerd, een afname van circa 7 procent ten opzichte van een jaar eerder. Toen waren het er 1588. Ondanks de lichte daling "ziet de NTS een stijgende trend op de lange termijn", stelt de stichting in een toelichting op de jaarcijfers.
8 uur geledenDE BILT (ANP) - In Groningen, Drenthe en Overijssel geldt maandag code geel omdat er kans is op gladheid door sneeuw, meldt het KNMI. De weerwaarschuwing is van 08.00 tot 15.00 uur van kracht.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - "In steden die helemaal niet zoveel verschillen van Amsterdam worden migrantenkinderen opgepakt, van hun ouders gescheiden en gevangengezet." Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema tijdens de jaarlijkse Nationale Holocaust Herdenking bij het Spiegelmonument in het Wertheimpark in Amsterdam.
21 uur geledenHILVERSUM (ANP) - "Een stuitende uitspraak van iemand die de feiten niet kent", zo noemde Dick Berlijn in WNL op Zondag de bewering van de Amerikaanse president Donald Trump dat troepen uit andere NAVO-landen de frontlinie schuwden in Afghanistan. De voormalige Commandant der Strijdkrachten is er "echt boos om". Volgens hem is "totaal het tegenovergestelde" waar.
22 uur geledenASSEN (ANP) - De materiële schade die het Drents Museum opliep als gevolg van de kunstroof van een jaar geleden bedraagt ongeveer 250.000 euro. Een woordvoerder van het museum bevestigt zondag berichtgeving hierover door RTV Drenthe.
22 uur geleden