Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kunststof-presentatrice Jellie Brouwer (59) overleden

Kunststof-presentatrice Jellie Brouwer (59) overleden

DEN HAAG (ANP) - Kunststof-presentatrice Jellie Brouwer is op 59-jarige leeftijd overleden aan de gevolgen van kanker. Brouwer was ruim 20 jaar één van de vaste presentatoren van het NTR-programma op NPO Radio 1.

Eerder deze week werd bekend dat Brouwer ongeneeslijk ziek was. Eindredacteur Yvonne Hoksbergen meldde in de uitzending van maandag dat ze "in de laatste fase van haar leven" zat.

De 59-jarige Jellie Brouwer was sinds de start van Kunststof een van de vaste presentatoren. Het programma is sinds 2001 op de radio. De NTR laat weten Brouwer "zeer dankbaar" te zijn voor "de prachtige interviews" en "haar enorme collegialiteit". "Jellie was een zeer persoonlijke interviewer. Zoals ze het zelf verwoordde in een interview in de Volkskrant een paar jaar geleden: ‘Ik wil niet toetsen of mijn gasten deugen, maar ben nieuwsgierig naar hun drijfveren. Naar de grote dingen in het leven: vriendschap, liefde en de dood'."

Hoksbergen vertelde aan het einde van het programma dat bij de NTR en Radio 1 veel vragen binnenkwamen over waar Brouwer was gebleven omdat ze al enige tijd niet meer op de radio te horen was. Volgens de eindredacteur misten velen haar stem en interviews.

Meer uit Binnenland

Man (32) aangehouden voor bedreiging Frans Timmermans op terras

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft zondagochtend een 32-jarige man aangehouden die wordt verdacht van belediging en bedreiging van Frans Timmermans. Informatie over de woonplaats van de verdachte zegt een politiewoordvoerder niet te kunnen geven. De GroenLinks-PvdA-leider werd vorige week zondag op een terras in Amsterdam geïntimideerd en deed daarvan aangifte.

38 minuten geleden
200.000 boetes uitgeschreven voor niet betalen tol A24

ZOETERMEER (ANP) - Sinds de opening van de Blankenburgverbinding zijn er tot en met september 200.000 boetes uitgeschreven aan weggebruikers voor het niet betalen van de verschuldigde tol. In totaal gaat het om een bedrag van ongeveer 7 miljoen euro, bevestigde een woordvoerder van de Rijksdienst voor het Wegverkeer (RDW) berichtgeving van de NOS.

5 uur geleden
Slachtoffer dodelijk ongeval Texel is 50-jarige Belg

DE COCKSDORP (ANP) - Het slachtoffer van een fataal ongeval op Texel is een 50-jarige man uit België. De man fietste in de nacht van zaterdag op zondag rond 02.30 uur op de Postweg toen hij botste met een voertuig. De bestuurder daarvan, een 70-jarige Texelaar, wordt "volgens protocol ontboden voor verhoor", meldt de politie.

6 uur geleden
Fietser Texel overleden na aanrijding auto

DE COCKSDORP (ANP) - Bij een aanrijding met een auto is in de nacht van zaterdag op zondag in De Cocksdorp op Texel een fietser om het leven gekomen. Dat maakte de politie op X bekend.

13 uur geleden
Brankele Frank wint Slimste Mens: 'Totaal bizar'

HILVERSUM (ANP) - Brankele Frank vindt het "totaal bizar" dat ze De Slimste Mens heeft gewonnen. De neurobioloog en schrijver stond zaterdagavond in de finale van het KRO-NCRV-programma met politicus Rob Jetten en schrijver Thomas van Luyn. "Rob is zo goed, dus ik dacht echt niet dat ik hem kon verslaan", zegt ze tegen het ANP. "En van Thomas dacht ik van tevoren dat hij dit seizoen zou winnen."

20 uur geleden
Voor het eerst in bijna een halfjaar nergens warmer dan 15 graden

HOUTEN (ANP) - Voor het eerst sinds 24 april is het zaterdag nergens in Nederland warmer geworden dan 15 graden, meldt Weeronline. In Vlissingen en Hoek van Holland tikte de thermometer 14,5 graden aan, maar bij alle andere officiële meetstations was het koeler. De laagste maximumtemperatuur werd gemeten in Nieuw Beerta: 11,4 graden.

1 dag geleden
Afsluitdijk weer vrij na actie XR, een persoon aangehouden

DEN OEVER (ANP) - De Afsluitdijk is weer vrij nadat klimaatactivisten van Extinction Rebellion (XR) de weg zaterdagmiddag blokkeerden, meldt een woordvoerder van Rijkswaterstaat (RWS). Een politiewoordvoerder meldt dat een demonstrant is aangehouden vanwege geweld tegen een agent.

1 dag geleden