
Kunststof-presentatrice Jellie Brouwer (59) overleden
DEN HAAG (ANP) - Kunststof-presentatrice Jellie Brouwer is op 59-jarige leeftijd overleden aan de gevolgen van kanker. Brouwer was ruim 20 jaar één van de vaste presentatoren van het NTR-programma op NPO Radio 1.
Eerder deze week werd bekend dat Brouwer ongeneeslijk ziek was. Eindredacteur Yvonne Hoksbergen meldde in de uitzending van maandag dat ze "in de laatste fase van haar leven" zat.
De 59-jarige Jellie Brouwer was sinds de start van Kunststof een van de vaste presentatoren. Het programma is sinds 2001 op de radio. De NTR laat weten Brouwer "zeer dankbaar" te zijn voor "de prachtige interviews" en "haar enorme collegialiteit". "Jellie was een zeer persoonlijke interviewer. Zoals ze het zelf verwoordde in een interview in de Volkskrant een paar jaar geleden: ‘Ik wil niet toetsen of mijn gasten deugen, maar ben nieuwsgierig naar hun drijfveren. Naar de grote dingen in het leven: vriendschap, liefde en de dood'."
Hoksbergen vertelde aan het einde van het programma dat bij de NTR en Radio 1 veel vragen binnenkwamen over waar Brouwer was gebleven omdat ze al enige tijd niet meer op de radio te horen was. Volgens de eindredacteur misten velen haar stem en interviews.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het aantal vroegtijdige schoolverlaters moet de komende twee jaar flink dalen als het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap het doel voor 2026 wil halen. In het schooljaar 2023/2024 vielen 29.163 mensen uit op het voortgezet onderwijs, mbo en volwassenenonderwijs (vavo), schrijft minister Eppo Bruins (OCW) in een brief aan de Tweede Kamer. Een jaar eerder waren dat er ruim 500 meer. Het streven is om dit in het schooljaar 2025/2026 te verlagen naar 18.000.
19 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het UWV gaat 43.000 arbeidsongeschiktheidsuitkeringen controleren op mogelijke fouten. Dat heeft minister Eddy van Hijum (Sociale Zaken en Werkgelegenheid) maandag bekendgemaakt na de ministerraad. De uitkeringsinstantie wil dit voorjaar beginnen met het corrigeren van verkeerd berekende WIA-uitkeringen. Dat gebeurt in eerste instantie in kleine stapjes, omdat de minister wil voorkomen dat bij het herstel weer fouten worden gemaakt.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag in de rechtbank in Den Haag straffen tot veertien jaar cel geëist voor het seksueel uitbuiten van zes slachtoffers, onder wie voormalig reality-tv-ster Samantha de Jong, ook bekend als Barbie. Volgens justitie hebben vier van de vijf verdachten zich tussen 2021 en 2023 schuldig gemaakt aan onder meer dwingen tot prostitutie en mishandeling.
3 uur geledenHORST (ANP) - Heideroosjes-bassist Fred H. stopt bij de band vanwege zijn arrestatie voor betrokkenheid bij een kinderpornozaak. Dat heeft de Limburgse band bekendgemaakt op Instagram. De 50-jarige H. zit momenteel vast.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Minister Femke Wiersma (Landbouw) hoopt zo "snel mogelijk" van genoeg Europese lidstaten toestemming te krijgen voor het gebruik van Renure. Dat is een soort kunstmest gemaakt uit dierlijke mest. Wiersma is momenteel in Brussel voor een vergadering met alle EU-landbouwministers.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer geld is nodig om de wegen, vaarwegen en spoorwegen van Nederland in goede conditie te houden. Minister Barry Madlener (Infrastructuur, PVV) doet een "oproep" aan het kabinet, de coalitiepartijen en de rest van de Tweede Kamer om de jaarlijkse uitgaven aan infrastructuur op te hogen. "Dat we dus niet alleen kijken naar defensie, maar ook naar onze infrastructuur. Want daar is Nederland trots op en dat moet ook mooi blijven", zei hij maandag voor de ministerraad.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Eppo Bruins van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap vindt het goed dat universiteiten steeds beter opletten wie toegang krijgt tot informatie en kennis. "Het is goed dat de universiteiten de afgelopen jaren bewustzijn hebben gekweekt en dat onze kennis wordt bewaakt. Daar willen we voorzichtig mee omgaan", aldus Bruins. "Daar was tien jaar geleden nog niemand mee bezig."
5 uur geleden