Kunstrijdster Van Zundert zeker van deelname aan Winterspelen
UTRECHT (ANP) - De Brabantse kunstrijdster Lindsay van Zundert (16) is als eerste Nederlandse schaatser verzekerd van deelname aan de Olympische Spelen van Beijing (4-20 februari 2022). Sportkoepel NOC*NSF heeft de voordracht van schaatsbond KNSB goedgekeurd. De langebaanschaatsers en shorttrackers weten pas later dit seizoen waar ze aan toe zijn.
Remy de Wit, technisch directeur van de KNSB, reageerde verheugd op het goede nieuws uit Arnhem. "Nederland hoort in het langebaanschaatsen en shorttrack aan de wereldtop. Hartstikke mooi dat we nu ook bij het kunstrijden terug zijn op het hoogste toneel: de Olympische Spelen", laat De Wit weten. "Lindsay is een groot talent, gedreven en gefocust. Haar prestatie op het WK was heel bijzonder en zij mag dit nu zelf een vervolg geven in Beijing. Dat is geweldig voor Lindsay en het hele kunstrijden in Nederland."
Het is voor het eerst sinds 1976 dat een Nederlandse kunstrijdster aan de Olympische Spelen deelneemt. In Innsbruck won Dianne de Leeuw 45 jaar geleden een zilveren medaille. Dat Nederland een kunstrijdster afvaardigt is te danken aan de zestiende plaats die Van Zundert in maart behaalde bij de WK in Stockholm, met een score van 174,50 punten.
Startbewijs
Vanaf dat moment was Van Zundert genomineerd, maar het talent uit Etten-Leur was nog niet zeker van een olympisch startbewijs. Concurrente Niki Wories zou daarvoor nog in aanmerking komen als zij dit najaar tweemaal een score van minstens 186 punten zou laten noteren. Dat is echter niet gelukt, waardoor Van Zundert naar de Winterspelen mag.
"Ik ben superblij", liet ze opgetogen weten. "Het is fijn dat ik nu zeker weet dat ik ga, want dan kan ik me nog beter voorbereiden op de Spelen. Ik vind het echt superleuk. Het zou mooi zijn als ik de vlag mag dragen bij de openingsceremonie."
De Leeuw veroverde bij haar tweede deelname aan de Spelen zilver in Innsbruck (1976). Sjoukje Dijkstra deed drie keer mee aan de Olympische Spelen, met de gouden plak van 1964 als hoogtepunt. Ook Joan Haanappel (1956, 1960) en Alida Stoppelman (1952) waren namens Nederland op de Spelen als kunstrijdster actief. Dijkstra en Haanappel ondersteunen Van Zundert sinds enkele jaren, zowel sporttechnisch als financieel, via hun Stichting Kunstrijden Nederland.
Meer uit Sport
DOHA (ANP) - Max Verstappen is genomineerd voor 'de actie van het jaar'. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 kan die prijs tijdens het gala van autosportfederatie FIA later dit jaar winnen. Verstappen maakte zijn in het oog springende actie na de start van de GP in Imola waar hij Oscar Piastri voorbijging. Lando Norris en Oliver Bearman zijn de andere genomineerden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse hockeysters reizen zonder Pien Sanders naar Argentinië voor de start van het nieuwe seizoen van de Pro League. De aanvoerster is onvoldoende fit voor twee dubbele confrontaties met het gastland en Duitsland.
4 uur geledenMONACO (ANP/RTR) - De Canadese topzwemster Penny Oleksiak is voor twee jaar geschorst. De olympisch kampioene op de 100 meter vrije slag van 2016 ging drie keer in een periode van twaalf maanden in de fout met het doorgeven van haar verblijfplaatsen, de zogenoemde whereabouts. Dat meldde de Athletics Integrity Unit (AIU) dinsdag.
18 uur geledenROEHAMPTON (ANP) - De Nederlandse tennissers sluiten het jaar af als nummer 6 van de wereld. Dat is twee plaatsen lager dan in 2024, toen het Davis Cup-team onder leiding van Paul Haarhuis voor het eerst de finale haalde.
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Drievoudig olympisch turnkampioen Max Whitlock pakt zijn topsportcarrière weer op. De 32-jarige Brit richt zich op deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles, heeft hij aangekondigd.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF stapt per 1 januari over op een nieuw bestuursmodel. De aangesloten sportbonden gingen tijdens de algemene ledenvergadering op Papendal massaal akkoord met de vorming van een raad van toezicht (rvt) die in de plaats komt van het bestuur. Bestuursvoorzitter Anneke van Zanen-Nieberg neemt die taak ook in de rvt op zich.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Harrie Lavreysen is uitgeroepen tot wielrenner van het jaar. Dat gebeurde maandag tijdens het Wielergala in Utrecht. De meervoudig wereldkampioen baanwielrennen was zelf niet aanwezig om de bijbehorende Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.
1 dag geleden