Kunstrijdster Van Zundert week na Spelen op Challenge Cup
TILBURG (ANP) - Kunstrijdster Lindsay van Zundert zal een kleine week na het einde van de Winterspelen uitkomen op de Challenge Cup, een internationale wedstrijd die ook dient als Nederlands kampioenschap. De 17-jarige Brabantse eindigde vorige week als achttiende op de Spelen in Beijing. Ze was de eerste Nederlandse kunstrijdster op de Olympische Spelen sinds 1976. De wedstrijden worden vanaf donderdag gehouden in het IJssportcentrum van Tilburg. Van Zundert komt op zaterdag en zondag in actie.
Aan de Challenge Cup neemt een aantal buitenlandse rijders en rijdsters deel onder wie de Japanse Mai Mihara en de Amerikaan Ilia Malinin. Van Zundert neemt het om de nationale titel onder meer op tegen Niki Wories. Voor de Nederlandse deelnemers op de disciplines solorijden, paarrijden en ijsdansen is het NK tevens een kwalificatiemoment voor het WK kunstrijden van 21 tot en met 27 maart in het Franse Montpellier.
Het is de eerste keer dat de Challenge Cup in Tilburg wordt verreden.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
14 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - De Atletiekunie stelt dat organisaties van loopevenementen verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de door de bond opgestelde protocollen voor deelname, waaronder leeftijdsgrenzen. Dat zei de Atletiekunie in reactie op het overlijden van een 15-jarig meisje tijdens de halve marathon in Leiden op zondag.
5 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De volleyballers van Orion Stars zijn voor het derde jaar op rij landskampioen geworden. Zondag was de ploeg in het eigen Doetinchem met 3-0 te sterk voor Lycurgus uit Groningen. Daarmee is Orion Stars op 3-0 gekomen in de best-of-fiveserie en is het kampioenschap beslist.
23 uur geledenSOFIA (ANP) - Paul Magnier heeft na de eerste ook de derde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Franse renner van Soudal Quick-Step was in de straten van de Bulgaarse hoofdstad Sofia de snelste in de massasprint, voor de Italiaan Jonathan Milan en Dylan Groenewegen. De Nederlander van Unibet Rose Rockets kwam in de laatste meters snel opzetten, maar kon zijn wiel net niet voor dat van de Fransman steken.
1 dag geledenVARNA (ANP) - Turnster Floor Slooff (19) heeft bij de World Challenge Cup in het Bulgaarse Varna brons gegrepen in de finale op het onderdeel vloer. De turnster uit Driehuis behaalde een score van 12,800 punten en hoefde daarmee alleen de Britse turnsters Shantae-Eve Asiedua Amankwhaah (13,233) en Grace Davies (12,966) voor zich te dulden.
1 dag geledenASTANA (ANP) - Judoka Michael Korrel heeft zijn eerste medaille gewonnen sinds zijn terugkeer van een schorsing. De 32-jarige Nederlander won bij het Grand Slam in het Kazachse Astana de strijd om het brons in de klasse tot 100 kilogram van de Rus Idar Bifov. Korrel keerde begin dit jaar terug na een jaar te hebben gemist vanwege administratieve fouten rond dopingcontroles.
1 dag geleden