Kunstrijdster Van Zundert week na Spelen op Challenge Cup
TILBURG (ANP) - Kunstrijdster Lindsay van Zundert zal een kleine week na het einde van de Winterspelen uitkomen op de Challenge Cup, een internationale wedstrijd die ook dient als Nederlands kampioenschap. De 17-jarige Brabantse eindigde vorige week als achttiende op de Spelen in Beijing. Ze was de eerste Nederlandse kunstrijdster op de Olympische Spelen sinds 1976. De wedstrijden worden vanaf donderdag gehouden in het IJssportcentrum van Tilburg. Van Zundert komt op zaterdag en zondag in actie.
Aan de Challenge Cup neemt een aantal buitenlandse rijders en rijdsters deel onder wie de Japanse Mai Mihara en de Amerikaan Ilia Malinin. Van Zundert neemt het om de nationale titel onder meer op tegen Niki Wories. Voor de Nederlandse deelnemers op de disciplines solorijden, paarrijden en ijsdansen is het NK tevens een kwalificatiemoment voor het WK kunstrijden van 21 tot en met 27 maart in het Franse Montpellier.
Het is de eerste keer dat de Challenge Cup in Tilburg wordt verreden.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - Jacco Verhaeren vertrekt aan het einde van het jaar als hoofd van het sportmanagementteam van de Nederlandse wielerploeg Visma - Lease a Bike. De oud-zwemcoach was sinds juni van 2024 werkzaam in het sportief management van de ploeg.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - De raad van toezicht van wielerbond KNWU zal Dorkas Koenen tijdens de ledenraad van 28 oktober voordragen als nieuwe directeur-bestuurder. Dat maakte de KNWU maandag bekend. Koenen moet de opvolger worden van Maurice Leeser, die in juni afscheid nam. Andreas Roodbeen is sindsdien tijdelijk directeur-bestuurder.
2 uur geledenMONTREAL (ANP) - Remco Evenepoel zag tijdens de WK wielrennen in Montreal precies gebeuren waar hij op hoopte. De Belgische olympisch kampioen veroverde met overmacht als eerste renner ooit zijn vierde wereldtitel op rij in het tijdrijden. "Dat was mijn doel hier en dat gaf me veel motivatie. Ik ben heel blij, dit is een prachtige ervaring", zei de 26-jarige Evenepoel in zijn eerste reactie.
15 uur geledenMONTREAL (ANP) - Remco Evenepoel is als eerste wielrenner ooit voor de vierde keer op rij wereldkampioen tijdrijden geworden. De Belgische olympisch kampioen maakte in het Canadese Montreal zijn favorietenrol waar en rekende overtuigend af met tweevoudig wereldkampioen Filippo Ganna. De 30-jarige Italiaan moest na 39 grotendeels vlakke kilometers bijna een minuut toegeven op zijn vier jaar jongere rivaal. De Franse revelatie Paul Seixas werd derde.
16 uur geledenMONTREAL (ANP) - Bondscoach Laurens ten Dam overweegt zich met de wielrensters in de toekomst intensiever voor te bereiden op de wereldkampioenschappen. Dat zei de oud-wielrenner na de teleurstellende tijdrit in Montreal, waar podiumkandidaten Demi Vollering en Lieke Nooijen als achtste en twaalfde eindigden.
18 uur geledenMONTREAL (ANP) - Wielrensters Demi Vollering en Lieke Nooijen zijn niet in de buurt gekomen van een medaille op het wereldkampioenschap tijdrijden in Montreal. De Zwitserse Marlen Reusser maakte haar favorietenrol waar en prolongeerde haar titel overtuigend, Vollering werd achtste en Nooijen twaalfde. Met name Vollering gold als kandidate voor het podium na haar eerdere WK-zilver (2024) en -brons (2025).
20 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zondag de vijfde en laatste etappe in de Ronde van Luxemburg gewonnen. De 31-jarige Nederlandse wielrenner deed dat na een lange solo in een rit over 175 kilometer van Mersch naar Luxembourg-Limpertsberg.
21 uur geleden