Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kunstrijdster Van Zundert verguld met olympische horizon

Kunstrijdster Van Zundert verguld met olympische horizon

ETTEN-LEUR (ANP) - In huize Van Zundert in Etten-Leur werd dinsdagmiddag rond de klok van 4 uur spontaan een feestje gevierd. Het nieuws dat de 16-jarige kunstrijdster Lindsay zich kan gaan voorbereiden op deelname aan de Winterspelen van Peking 2022 zorgde voor grote vreugde in het Brabantse gezin. "Ja, mama heeft meteen een fles champagne opengetrokken", zegt de schaatstiener met een lach. "Nee, ik heb geen glaasje gedronken. Ik vind het niet zo lekker."

Van Zundert eindigde bij de WK in Stockholm afgelopen vrijdag als zestiende. Dat was de beste Nederlandse prestatie sinds het brons van Dianne de Leeuw in 1976. "Ik was in Zweden helemaal niet bezig met plaatsing voor de Olympische Spelen. Ik wilde me kwalificeren voor de finale en dat lukte. Daar was ik al heel tevreden mee."

Van Zundert voldeed in Zweden aan de olympische eis van de internationale schaatsunie (ISU), maar NOC*NSF had het laatste woord. De sportkoepel hanteert doorgaans wat strengere normen dan de ISU, maar gezien de snelle ontwikkeling van Van Zundert en haar aanwezige groeipotentie is besloten om sowieso gebruik te maken van het olympische startbewijs.

Spannende dagen

"Het zijn spannende dagen geweest", erkent de getalenteerde tiener. "Het was een kwestie van afwachten. Gelukkig heeft het niet al te lang geduurd. Ik ben echt heel blij dat ik nu zekerheid heb."

Van Zundert beseft wel dat ze het olympisch ticket nog niet voor de volle 100 procent binnen heeft. "Ik mag naar China gaan, maar als er nog iemand komt die twee keer boven mijn puntentotaal van 186 eindigt, dan gaat zij naar Peking. Daar ga ik niet van uit, maar je weet het nooit natuurlijk."

Ambities

Van Zundert viert deze week nog een beetje vakantie. Daarna wacht het normale schoolwerk en hervat ze ook de trainingen weer. "Maar we gaan eerst een plan opstellen richting de Olympische Spelen. We trainen komende zomer in elk geval gewoon door. Welke ambities ik heb? Daar moet ik nog even goed over nadenken. Er is in de afgelopen week veel op mij afgekomen. Dat moet ik eerst nog even verwerken allemaal. Ik hoop me in Peking sowieso weer te plaatsen voor de vrije kür. Ik wil mezelf blijven verbeteren en als ik het beste uit mezelf haal bij de Olympische Spelen, dan komt het wel goed."

Van Zundert weet maar al te goed dat ze in Peking de eerste Nederlandse kunstrijdster bij de Olympische Spelen gaat worden sinds De Leeuw in 1976 in Innsbruck. "Superleuk om van andere mensen te horen dat ik een beetje geschiedenis ga schrijven. Daar ben ik heel trots op."

Meer uit Sport

Sinner wint finale Indian Wells van Medvedev

INDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.

11 uur geleden
Paralympische Spelen in Cortina beëindigd

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.

18 uur geleden
Djokovic meldt zich af voor mastertoernooi van Miami

MIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.

19 uur geleden
Xandra Velzeboer voor de vierde keer wereldkampioene op 500 meter

MONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.

19 uur geleden
Shorttracker Jens van 't Wout grijpt op WK zilver op 1000 meter

MONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.

19 uur geleden
Xandra Velzeboer pakt op WK shorttrack zilver op 1500 meter

MONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de 1500 meter bij de WK shorttrack haar tweede zilveren medaille gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioene moest alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea, de olympisch kampioene op deze afstand, voor zich dulden. Het brons ging naar de Amerikaanse Corinne Stoddard. Michelle Velzeboer eindigde als vijfde.

20 uur geleden
TeamNL op negende plaats in medaillespiegel Paralympische Spelen

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Nederlandse atleten hebben de Paralympische Spelen van Milaan en Cortina afgesloten met de negende plaats in de medaillespiegel. TeamNL won zeven medailles: drie keer goud, drie keer zilver en een keer brons en evenaarde daarmee het recordaantal van de Spelen van Pyeongchang in 2018.

21 uur geleden