Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kunstrijdster Van Zundert verguld met olympische horizon

Kunstrijdster Van Zundert verguld met olympische horizon

ETTEN-LEUR (ANP) - In huize Van Zundert in Etten-Leur werd dinsdagmiddag rond de klok van 4 uur spontaan een feestje gevierd. Het nieuws dat de 16-jarige kunstrijdster Lindsay zich kan gaan voorbereiden op deelname aan de Winterspelen van Peking 2022 zorgde voor grote vreugde in het Brabantse gezin. "Ja, mama heeft meteen een fles champagne opengetrokken", zegt de schaatstiener met een lach. "Nee, ik heb geen glaasje gedronken. Ik vind het niet zo lekker."

Van Zundert eindigde bij de WK in Stockholm afgelopen vrijdag als zestiende. Dat was de beste Nederlandse prestatie sinds het brons van Dianne de Leeuw in 1976. "Ik was in Zweden helemaal niet bezig met plaatsing voor de Olympische Spelen. Ik wilde me kwalificeren voor de finale en dat lukte. Daar was ik al heel tevreden mee."

Van Zundert voldeed in Zweden aan de olympische eis van de internationale schaatsunie (ISU), maar NOC*NSF had het laatste woord. De sportkoepel hanteert doorgaans wat strengere normen dan de ISU, maar gezien de snelle ontwikkeling van Van Zundert en haar aanwezige groeipotentie is besloten om sowieso gebruik te maken van het olympische startbewijs.

Spannende dagen

"Het zijn spannende dagen geweest", erkent de getalenteerde tiener. "Het was een kwestie van afwachten. Gelukkig heeft het niet al te lang geduurd. Ik ben echt heel blij dat ik nu zekerheid heb."

Van Zundert beseft wel dat ze het olympisch ticket nog niet voor de volle 100 procent binnen heeft. "Ik mag naar China gaan, maar als er nog iemand komt die twee keer boven mijn puntentotaal van 186 eindigt, dan gaat zij naar Peking. Daar ga ik niet van uit, maar je weet het nooit natuurlijk."

Ambities

Van Zundert viert deze week nog een beetje vakantie. Daarna wacht het normale schoolwerk en hervat ze ook de trainingen weer. "Maar we gaan eerst een plan opstellen richting de Olympische Spelen. We trainen komende zomer in elk geval gewoon door. Welke ambities ik heb? Daar moet ik nog even goed over nadenken. Er is in de afgelopen week veel op mij afgekomen. Dat moet ik eerst nog even verwerken allemaal. Ik hoop me in Peking sowieso weer te plaatsen voor de vrije kür. Ik wil mezelf blijven verbeteren en als ik het beste uit mezelf haal bij de Olympische Spelen, dan komt het wel goed."

Van Zundert weet maar al te goed dat ze in Peking de eerste Nederlandse kunstrijdster bij de Olympische Spelen gaat worden sinds De Leeuw in 1976 in Innsbruck. "Superleuk om van andere mensen te horen dat ik een beetje geschiedenis ga schrijven. Daar ben ik heel trots op."

Meer uit Sport

Verstappen voor het eerst circuit op met nieuwe RB22

BARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft zich dinsdag op het Formule 1-circuit in Barcelona voor het eerst laten zien in de nieuwe RB22. De viervoudige wereldkampioen van Red Bull nam tijdens de tweede besloten testdag plaats achter het stuur. Na het verliezen van zijn wereldtitel deed hij dat met nummer 3 op de auto in plaats van nummer 1.

1 minuut geleden
Bijna 20.000 kaarten verkocht voor TeamNL Huis bij Winterspelen

ARNHEM (ANP) - Tot nu toe zijn bijna 20.000 kaarten verkocht voor het TeamNL Huis dat tijdens de Winterspelen in Milaan staat. Volgens een woordvoerster van NOC*NSF is dit ongeveer twee derde van het totaal aantal beschikbare tickets.

1 uur geleden
Zverev bereikt halve finale Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de halve finale van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Amerikaan Learner Tien: 6-3 6-7 (5) 6-1 7-6 (3).

4 uur geleden
Van der Goot sportjournalist van 2025, Oeuvre Award Hugo Borst

RIJSWIJK (ANP) - Wytse van der Goot (43) is maandag door de Nederlandse Sport Pers (NSP) uitgeroepen tot Sportjournalist van het Jaar 2025. De presentator en commentator van Ziggo Sport is volgens de jury "een liefhebber". "Hij houdt zichtbaar en hoorbaar van voetbal. Dat is bijvoorbeeld te merken in het programma 'Tussen de palen', waarin hij met een oud-voetballer diens loopbaan doorneemt. Wytse is veelzijdig. Hij kan presenteren en interviewen en hij leidt de talkshow Rondo, maar vermoedelijk is hij toch het liefst in het stadion. Met pet", aldus de jury.

18 uur geleden
Sinner ten koste van Darderi zonder setverlies naar laatste acht

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is op de Australian Open doorgedrongen tot de kwartfinales. De Italiaan, die de vorige twee edities won, versloeg zonder setverlies zijn als 22e geplaatste landgenoot Luciano Darderi: 6-1 6-3 7-6 (2). Sinner speelt in de volgende ronde tegen de Amerikaan Ben Shelton, die de Noor Casper Ruud in vier sets aan de kant zette: 3-6 6-4 6-3 6-4.

1 dag geleden
Titelverdedigster Keys uitgeschakeld op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Titelverdedigster Madison Keys is uitgeschakeld op de Australian Open. De Amerikaanse nummer negen van de plaatsingslijst verloor in de vierde ronde van haar landgenote Jessica Pegula, die als zesde is geplaatst: 6-3 6-4. Pegula bereikt door de overwinning voor de vierde keer in haar carrière de kwartfinales in Melbourne.

1 dag geleden
Kimberley Bos en Jens van 't Wout vlaggendragers bij Winterspelen

ARNHEM (ANP) - De olympische sporters Kimberley Bos (skeleton) en Jens van 't Wout (shorttrack) zijn aangewezen als de Nederlandse vlaggendragers bij de Winterspelen. Dat heeft chef de mission Carl Verheijen van TeamNL zondag bekendgemaakt. De openingsceremonie van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo vindt vrijdag 6 februari plaats.

1 dag geleden