Kunstrijdster Van Zundert verguld met olympische horizon
ETTEN-LEUR (ANP) - In huize Van Zundert in Etten-Leur werd dinsdagmiddag rond de klok van 4 uur spontaan een feestje gevierd. Het nieuws dat de 16-jarige kunstrijdster Lindsay zich kan gaan voorbereiden op deelname aan de Winterspelen van Peking 2022 zorgde voor grote vreugde in het Brabantse gezin. "Ja, mama heeft meteen een fles champagne opengetrokken", zegt de schaatstiener met een lach. "Nee, ik heb geen glaasje gedronken. Ik vind het niet zo lekker."
Van Zundert eindigde bij de WK in Stockholm afgelopen vrijdag als zestiende. Dat was de beste Nederlandse prestatie sinds het brons van Dianne de Leeuw in 1976. "Ik was in Zweden helemaal niet bezig met plaatsing voor de Olympische Spelen. Ik wilde me kwalificeren voor de finale en dat lukte. Daar was ik al heel tevreden mee."
Van Zundert voldeed in Zweden aan de olympische eis van de internationale schaatsunie (ISU), maar NOC*NSF had het laatste woord. De sportkoepel hanteert doorgaans wat strengere normen dan de ISU, maar gezien de snelle ontwikkeling van Van Zundert en haar aanwezige groeipotentie is besloten om sowieso gebruik te maken van het olympische startbewijs.
Spannende dagen
"Het zijn spannende dagen geweest", erkent de getalenteerde tiener. "Het was een kwestie van afwachten. Gelukkig heeft het niet al te lang geduurd. Ik ben echt heel blij dat ik nu zekerheid heb."
Van Zundert beseft wel dat ze het olympisch ticket nog niet voor de volle 100 procent binnen heeft. "Ik mag naar China gaan, maar als er nog iemand komt die twee keer boven mijn puntentotaal van 186 eindigt, dan gaat zij naar Peking. Daar ga ik niet van uit, maar je weet het nooit natuurlijk."
Ambities
Van Zundert viert deze week nog een beetje vakantie. Daarna wacht het normale schoolwerk en hervat ze ook de trainingen weer. "Maar we gaan eerst een plan opstellen richting de Olympische Spelen. We trainen komende zomer in elk geval gewoon door. Welke ambities ik heb? Daar moet ik nog even goed over nadenken. Er is in de afgelopen week veel op mij afgekomen. Dat moet ik eerst nog even verwerken allemaal. Ik hoop me in Peking sowieso weer te plaatsen voor de vrije kür. Ik wil mezelf blijven verbeteren en als ik het beste uit mezelf haal bij de Olympische Spelen, dan komt het wel goed."
Van Zundert weet maar al te goed dat ze in Peking de eerste Nederlandse kunstrijdster bij de Olympische Spelen gaat worden sinds De Leeuw in 1976 in Innsbruck. "Superleuk om van andere mensen te horen dat ik een beetje geschiedenis ga schrijven. Daar ben ik heel trots op."
Meer uit Sport
TORUN (ANP) - De inmiddels 76-jarige Tsjechische wereldrecordhoudster kogelstoten Helena Fibingerova heeft Jessica Schilder dit seizoen van nuttig technisch advies voorzien. Door haar linkerbeen bij de afstoot wat op te schuiven en meer tegen de balk te plaatsen, kan de Nederlandse regerend wereldkampioene centimeters verder komen.
1 uur geledenTORUN (ANP) - De wereldkampioenschappen indooratletiek worden in 2028 in Odisha in India gehouden. Twee jaar later vindt het evenement plaats in Astana in Kazachstan. Dat maakte voorzitter Sebastian Coe van de mondiale atletiekbond World Athletics donderdag bekend voorafgaand aan de WK indooratletiek in het Poolse Torun.
1 uur geledenARNHEM/TORUN (ANP) - Minke Bisschops bewaart goede herinneringen aan de Kujawsko-Pomorska Arena in de Poolse stad Torun. De Limburgse atlete liep in die indoorhal vorige maand haar persoonlijk record op de 60 meter: 7,10, een tijd waarmee ze op de nationale ranglijst aller tijden opschoof naar de derde plaats, achter sprinticonen Nelli Cooman en Dafne Schippers (7,00). De 23-jarige Bisschops wil zaterdag op de WK indoor proberen nog harder te gaan in Torun.
4 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - De honkballers van Venezuela hebben in de finale van de World Baseball Classic verrassend gewonnen van de Verenigde Staten: 3-2. Het betekende voor het Zuid-Amerikaanse land de eerste eindzege ooit op het officieuze wereldkampioenschap. De finale in Miami verliep op verschillende vlakken onder hoogspanning.
1 dag geledenAMSTELVEEN (ANP) - Jeroen Delmee, bondscoach van de Nederlandse hockeyers, wil dat het WK van komende zomer net zo gaat leven als in 1998, de laatste keer dat de Nederlandse mannen de titel wonnen. Hij organiseerde in november een diner voor zijn selectie met de selectie van dat toernooi. "Het seizoen dat leidt naar het wereldkampioenschap was begonnen, en ik vond dat we iets bijzonders moesten doen", zei Delmee dinsdag na de loting van het WK, dat in Nederland en België plaatsvindt.
1 dag geledenAMSTELVEEN (ANP) - Raoul Ehren, de bondscoach van de Nederlandse hockeysters, is blij met de loting voor het WK, dat komende zomer in Nederland en België plaatsvindt. Oranje treft in de groepsfase Australië, Chili en Japan. "Dit vind ik eigenlijk wel het leukste", zei Ehren na de loting in het Wagener Stadion, "dat we teams uit vier verschillende continenten hebben."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur (26) heeft een zogenoemd chapeau-beeldje gekregen van minister Mirjam Sterk (Sport). De drievoudig gouden medaillewinnaar van de Paralympics genoot in Den Haag bij de huldiging van de medaillewinnaars bij de Paralympics met volle teugen. "Er is echt een droom uitgekomen", zei Kampschreur, die drie gouden medailles won in Italië. "Eens in de vier jaar staan wij in de aandacht. Dat is supertof. We worden geleefd, maar dat is genieten."
1 dag geleden