Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kunstrijdster Van Zundert verguld met olympische horizon

Kunstrijdster Van Zundert verguld met olympische horizon

ETTEN-LEUR (ANP) - In huize Van Zundert in Etten-Leur werd dinsdagmiddag rond de klok van 4 uur spontaan een feestje gevierd. Het nieuws dat de 16-jarige kunstrijdster Lindsay zich kan gaan voorbereiden op deelname aan de Winterspelen van Peking 2022 zorgde voor grote vreugde in het Brabantse gezin. "Ja, mama heeft meteen een fles champagne opengetrokken", zegt de schaatstiener met een lach. "Nee, ik heb geen glaasje gedronken. Ik vind het niet zo lekker."

Van Zundert eindigde bij de WK in Stockholm afgelopen vrijdag als zestiende. Dat was de beste Nederlandse prestatie sinds het brons van Dianne de Leeuw in 1976. "Ik was in Zweden helemaal niet bezig met plaatsing voor de Olympische Spelen. Ik wilde me kwalificeren voor de finale en dat lukte. Daar was ik al heel tevreden mee."

Van Zundert voldeed in Zweden aan de olympische eis van de internationale schaatsunie (ISU), maar NOC*NSF had het laatste woord. De sportkoepel hanteert doorgaans wat strengere normen dan de ISU, maar gezien de snelle ontwikkeling van Van Zundert en haar aanwezige groeipotentie is besloten om sowieso gebruik te maken van het olympische startbewijs.

Spannende dagen

"Het zijn spannende dagen geweest", erkent de getalenteerde tiener. "Het was een kwestie van afwachten. Gelukkig heeft het niet al te lang geduurd. Ik ben echt heel blij dat ik nu zekerheid heb."

Van Zundert beseft wel dat ze het olympisch ticket nog niet voor de volle 100 procent binnen heeft. "Ik mag naar China gaan, maar als er nog iemand komt die twee keer boven mijn puntentotaal van 186 eindigt, dan gaat zij naar Peking. Daar ga ik niet van uit, maar je weet het nooit natuurlijk."

Ambities

Van Zundert viert deze week nog een beetje vakantie. Daarna wacht het normale schoolwerk en hervat ze ook de trainingen weer. "Maar we gaan eerst een plan opstellen richting de Olympische Spelen. We trainen komende zomer in elk geval gewoon door. Welke ambities ik heb? Daar moet ik nog even goed over nadenken. Er is in de afgelopen week veel op mij afgekomen. Dat moet ik eerst nog even verwerken allemaal. Ik hoop me in Peking sowieso weer te plaatsen voor de vrije kür. Ik wil mezelf blijven verbeteren en als ik het beste uit mezelf haal bij de Olympische Spelen, dan komt het wel goed."

Van Zundert weet maar al te goed dat ze in Peking de eerste Nederlandse kunstrijdster bij de Olympische Spelen gaat worden sinds De Leeuw in 1976 in Innsbruck. "Superleuk om van andere mensen te horen dat ik een beetje geschiedenis ga schrijven. Daar ben ik heel trots op."

Meer uit Sport

Drie coureurs met nieuw startnummer in Formule 1

LONDEN (ANP) - Drie coureurs rijden volgend seizoen met een nieuw startnummer in de Formule 1. Dat blijkt uit de inschrijflijst die de internationale autosportfederatie heeft vrijgegeven.

30 minuten geleden
Skeletonster Bos achtste bij wereldbekerwedstrijd in Letland

SIGULDA (ANP) - Het is skeletonster Kimberley Bos opnieuw niet gelukt op het erepodium te eindigen van een wereldbekerwedstrijd. De 32-jarige Edese kwam vrijdag in Sigulda in Letland niet verder dan de achtste plaats. Een dag eerder eindigde regerend wereldkampioene Bos als vijfde.

1 uur geleden
Doets vecht zich terug en bereikt tweede ronde op WK darts

LONDEN (ANP) - Darter Kevin Doets heeft in Londen de tweede ronde van het WK darts bereikt. In Alexandra Palace vocht de 27-jarige Nederlander zich terug van een 0-1-achterstand en versloeg de Brit Matthew Dennant met 3-1.

2 uur geleden
KNSB geeft 4 januari olympische schaatsselectie door aan NOC*NSF

UTRECHT (ANP) - De KNSB geeft uiterlijk 4 januari aan sportkoepel NOC*NSF door welke achttien langebaanschaatsers Nederland in februari bij de Olympische Spelen in Milaan vertegenwoordigen. Dat meldt de schaatsbond vrijdag bij de bekendmaking van de selectievolgorde voor het olympisch kwalificatietoernooi. Dat vindt plaats van 26 tot en met 30 december in Thialf.

2 uur geleden
Van Empel vertrekt bij Visma - Lease a Bike en neemt pauze

DEN BOSCH (ANP) - Veldrijdster Fem van Empel vertrekt per 1 januari bij Visma - Lease a Bike en stopt voor onbepaalde tijd met haar professionele wielercarrière. Dat meldt de wielerploeg in een persbericht.

4 uur geleden
Van Gerwen moeizaam naar tweede ronde van WK darts

LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft na een moeizame partij de tweede ronde van het WK darts in Londen bereikt. De 36-jarige drievoudig wereldkampioen won in Alexandra Palace met 3-1 in sets van de Japanner Mitsuhiko Tatsunami.

17 uur geleden
Skeletonster Bos op vijfde plaats bij wereldbeker in Sigulda

SIGULDA (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Letse Sigulda genoegen moeten nemen met de vijfde plaats. De regerend wereldkampioene moest de zege na twee runs laten aan de Belgische Kim Meylemans.

20 uur geleden