Kunstrijdster Van Zundert plaatst zich voor vrije kür bij WK
SAITAMA (ANP) - Kunstrijdster Lindsay van Zundert heeft zich bij de wereldkampioenschappen kunstrijden geplaatst voor de vrije kür. De 18-jarige Nederlandse haalde in het Japanse Saitama op de korte kür een score van 57,56 punten en eindigde daarmee als negentiende. De beste 24 kunstrijdsters kwalificeerden zich. De Japanse Kaori Sakamoto zette voor eigen publiek de beste score neer met 79,24 punten.
Van Zundert reed haar kür op 'safe' en nam bij haar sprongen niet te veel risico. Tijdens haar optreden droeg ze om haar nek een kettinkje met de olympische ringen. Vorig jaar deed ze in Beijing als eerste Nederlandse sinds 1976 mee aan de Olympische Spelen. De vrije kür voor de vrouwen staat vrijdag op het programma.
Ook de Nederlandse paarrijders hebben zich op de eerste dag van de WK gekwalificeerd voor de vrije kür. Daria Danilova en Michel Tsiba eindigden op de korte kür als twaalfde met 61,24 punten. Nika Osipova en Dmitry Epstein kwamen met 54,93 punten uit op de achttiende plaats. De beste twintig paren kwalificeerden zich. Het Japanse duo Riku Miura en Ryuichi Kihara haalden met 80,72 de beste score. De vrije kür voor de paarrijders staat voor donderdag gepland.
De Nederlandse schaatsbond KNSB maakte dinsdag bekend dat het na dit seizoen afscheid neemt van Aljona Savchenko als bondscoach kunstrijden. De schaatsbond haalde de in Oekraïne geboren Savchenko afgelopen najaar vanuit Duitsland naar Heerenveen. Daar gaf zij leiding aan het NTK, waar zij trainde met zowel individuele kunstrijders als paarrijders.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisser Jakub Menšík heeft zich op Roland Garros voor het eerst geplaatst voor de halve finales van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 27 uit Tsjechië was in Parijs met 6-4 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Braziliaan João Fonseca. Hij speelt tegen de Duitser Alexander Zverev om een plaats in de finale.
25 minuten geledenROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.
12 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.
13 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.
1 dag geleden