Kunstrijdster Van Zundert plaatst zich voor vrije kür bij WK
SAITAMA (ANP) - Kunstrijdster Lindsay van Zundert heeft zich bij de wereldkampioenschappen kunstrijden geplaatst voor de vrije kür. De 18-jarige Nederlandse haalde in het Japanse Saitama op de korte kür een score van 57,56 punten en eindigde daarmee als negentiende. De beste 24 kunstrijdsters kwalificeerden zich. De Japanse Kaori Sakamoto zette voor eigen publiek de beste score neer met 79,24 punten.
Van Zundert reed haar kür op 'safe' en nam bij haar sprongen niet te veel risico. Tijdens haar optreden droeg ze om haar nek een kettinkje met de olympische ringen. Vorig jaar deed ze in Beijing als eerste Nederlandse sinds 1976 mee aan de Olympische Spelen. De vrije kür voor de vrouwen staat vrijdag op het programma.
Ook de Nederlandse paarrijders hebben zich op de eerste dag van de WK gekwalificeerd voor de vrije kür. Daria Danilova en Michel Tsiba eindigden op de korte kür als twaalfde met 61,24 punten. Nika Osipova en Dmitry Epstein kwamen met 54,93 punten uit op de achttiende plaats. De beste twintig paren kwalificeerden zich. Het Japanse duo Riku Miura en Ryuichi Kihara haalden met 80,72 de beste score. De vrije kür voor de paarrijders staat voor donderdag gepland.
De Nederlandse schaatsbond KNSB maakte dinsdag bekend dat het na dit seizoen afscheid neemt van Aljona Savchenko als bondscoach kunstrijden. De schaatsbond haalde de in Oekraïne geboren Savchenko afgelopen najaar vanuit Duitsland naar Heerenveen. Daar gaf zij leiding aan het NTK, waar zij trainde met zowel individuele kunstrijders als paarrijders.
Meer uit Sport
JEREZ (ANP) - Marc Márquez heeft een spectaculaire sprintrace gewonnen bij de Grote Prijs van Spanje. De regerend wereldkampioen in de MotoGP leek kansloos na een val op een door de regen nat geworden baan, maar wist na een motorwissel alsnog als eerste over de finish te rijden op het circuit van Jerez. Francesco Bagnaia, zijn Italiaanse teamgenoot bij Ducati, eindigde als tweede en de Italiaan Franco Morbidelli werd derde.
1 uur geledenJEREZ (ANP) - Collin Veijer heeft voor het eerst in zijn carrière poleposition veroverd in de Moto2. De Nederlandse wegracer was de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. Hij was nipt sneller dan thuisrijders Álex Escrig en Manuel González.
2 uur geledenLUIK (ANP/BELGA) - Julian Alaphilippe staat zondag niet aan de start van de 112e editie van Luik-Bastenaken-Luik. De 33-jarige Fransman mist de Ardennenklassieker om "medische redenen", meldt zijn ploeg Tudor Pro Cycling Team via sociale media. De tweevoudig wereldkampioen laat om die reden volgende week vrijdag ook Eschborn-Frankfurt aan zich voorbijgaan.
4 uur geledenJEREZ (ANP) - Wegracer Marc Márquez heeft zijn eerste poleposition van dit jaar in de MotoGP te pakken. De regerend wereldkampioen was op zijn Ducati de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. De Fransman Johann Zarco reed de tweede tijd en de Italiaan Fabio Di Giannantonio klokte de derde tijd.
5 uur geledenMADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
21 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
22 uur geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
1 dag geleden