
Kunstrijdster Van Zundert plaatst zich voor vrije kür bij WK
SAITAMA (ANP) - Kunstrijdster Lindsay van Zundert heeft zich bij de wereldkampioenschappen kunstrijden geplaatst voor de vrije kür. De 18-jarige Nederlandse haalde in het Japanse Saitama op de korte kür een score van 57,56 punten en eindigde daarmee als negentiende. De beste 24 kunstrijdsters kwalificeerden zich. De Japanse Kaori Sakamoto zette voor eigen publiek de beste score neer met 79,24 punten.
Van Zundert reed haar kür op 'safe' en nam bij haar sprongen niet te veel risico. Tijdens haar optreden droeg ze om haar nek een kettinkje met de olympische ringen. Vorig jaar deed ze in Beijing als eerste Nederlandse sinds 1976 mee aan de Olympische Spelen. De vrije kür voor de vrouwen staat vrijdag op het programma.
Ook de Nederlandse paarrijders hebben zich op de eerste dag van de WK gekwalificeerd voor de vrije kür. Daria Danilova en Michel Tsiba eindigden op de korte kür als twaalfde met 61,24 punten. Nika Osipova en Dmitry Epstein kwamen met 54,93 punten uit op de achttiende plaats. De beste twintig paren kwalificeerden zich. Het Japanse duo Riku Miura en Ryuichi Kihara haalden met 80,72 de beste score. De vrije kür voor de paarrijders staat voor donderdag gepland.
De Nederlandse schaatsbond KNSB maakte dinsdag bekend dat het na dit seizoen afscheid neemt van Aljona Savchenko als bondscoach kunstrijden. De schaatsbond haalde de in Oekraïne geboren Savchenko afgelopen najaar vanuit Duitsland naar Heerenveen. Daar gaf zij leiding aan het NTK, waar zij trainde met zowel individuele kunstrijders als paarrijders.
Meer uit Sport
SAINT-MÉEN-LE-GRAND (ANP) - Wielrenner Dylan Groenewegen kijkt uit naar het weekend in de Tour de France, waar hij voor het eerst sinds maandag weer zijn sprinterskwaliteiten kan tonen. "Ik heb er zin in", keek de Nederlander van Jayco - AlUla voor aanvang van de achtste etappe vooruit.
29 minuten geledenSAINT-MÉEN-LE-GRAND (ANP) - De renners in de Tour de France zijn vertrokken voor de achtste etappe, een rit over ruim 171 kilometer tussen Saint-Méen-le-Grand en Laval. Na drie lastige heuvelritten en een tijdrit lijken de sprinters op het grotendeels vlakke parcours weer aan zet. Zij moeten er wel rekening mee houden dat de laatste kilometer richting de finish vals plat oploopt.
1 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Novak Djokovic is van plan ook volgend jaar weer op Wimbledon te spelen. "Hopelijk was dit niet mijn laatste wedstrijd op het Centre Court. Ik wil absoluut nog minstens één keer terugkomen", zei de 38-jarige Serviër na zijn uitschakeling in de halve finales door Jannik Sinner.
16 uur geledenMONACO (ANP) - Nadine Visser is bij de atletiekwedstrijden uit de Diamond League in Monaco op het podium geëindigd op de 100 meter horden. Ze finishte in een sterk veld als derde in 12,56 met tegenwind. De winst was voor de Jamaicaanse Megan Tapper in 12,34. De Zwitserse Ditaji Kambundji werd tweede in 12,43. Visser versloeg de Amerikaanse olympisch kampioene Masai Russell, die als vierde eindigde in 12,57.
16 uur geledenMÛR-DE-BRETAGNE (ANP) - Meesterknecht João Almeida van geletruidrager Tadej Pogacar kan de Tour de France vervolgen, maar de Portugees doet dat wel met een gebroken rib en flinke schaafwonden. Dat meldt zijn team UAE Emirates op X.
17 uur geledenMONACO (ANP) - Femke Bol heeft voor de 27e achtereenvolgende keer de 400 meter horden gewonnen in de Diamond League. De regerend wereldkampioene noteerde in Monaco een tijd van 51,95, de beste tijd van dit jaar in de wereld. Ze had ruime voorsprong op de Amerikaanse Dalilah Muhammad, die als tweede finishte in 52,58. De derde plaats was voor de Amerikaanse Anna Cockrell in 52,91.
18 uur geledenLONDEN (ANP) - Jannik Sinner staat voor de eerste keer in zijn tenniscarrière in de finale van Wimbledon. De 23-jarige Italiaan was in de halve finale van het grandslamtoernooi in Londen veel te sterk voor zevenvoudig winnaar Novak Djokovic. De nummer 1 van de wereld rekende in drie sets af met de 38-jarige Serviër, die door de nederlaag zijn zevende achtereenvolgende finale op het Londense grastoernooi mist: 6-3 6-3 6-4. De partij duurde nog geen twee uur.
18 uur geleden