Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kunstrijdster Van Zundert: dit is iets waar ik vooraf op hoopte

Kunstrijdster Van Zundert: dit is iets waar ik vooraf op hoopte

BEIJING (ANP) - Lindsay van Zundert was tevreden, maar vooral ook opgelucht na haar debuut op de Olympische Spelen. De kunstrijdster wist haar zenuwen in bedwang te houden en noteerde in het Capital Indoor Stadium met een score van 59,24 punten een persoonlijk record tijdens haar korte kür. Dat was genoeg om donderdag terug te mogen komen voor de finale tijdens de vrije kür met de beste 24 deelneemsters.

"Dit is iets waar ik vooraf op hoopte. Mijn doel was om het beste van mezelf te laten zien. Dat heb ik zeker gedaan. Ik hoop dat ik in de finale ook iets moois neer kan zetten", sprak de 17-jarige Van Zundert met een glimlach op haar gezicht. "Het was echt een hele opluchting. Vooral omdat ik toch terugdacht aan de EK van januari, waar mijn laatste sprong niet lukte. Nu lukte die wel. Er viel daardoor een last van mijn schouders."

Bij de EK eindigde Van Zundert, mede door die mislukte sprong, als 27e en ontbrak ze in de vrije kür.

Coach

Carine Herrygers, de Belgische coach van Van Zundert, was er twee dagen eerder nog allesbehalve zeker van dat de jonge Nederlandse de finale zou halen. Ze merkte veel stress bij haar pupil. "De afgelopen week liep de spanning toch op", zei Van Zundert daar zelf dinsdag over. "Maar ik heb meestal wel spanning nodig, anders lukt het niet. In de opwarming had ik in het begin een beetje 'wiebelbenen', maar dat gevoel was er maar even. Toen ik op het ijs kwam en begon, was de stress ook echt helemaal weg en heb ik gedaan wat ik moest doen. Dit is een moment dat ik niet snel zal vergeten."

Van Zundert koos qua uit te voeren elementen een beetje voor zekerheid, legde ze uit. Een 'triple-triple' werd een 'triple-double'. "Mijn triple-triple is nog niet helemaal rond. Stel ik zou 'm wel doen en dan vallen, dan krijg ik vijf strafpunten. Het was een bewuste keuze, die ik samen met Carine heb genomen. Over vier jaar hoop ik weer bij de Olympische Spelen te zijn en dan wel een triple-triple te kunnen doen."

Voormalig kunstrijdster Joan Haanappel (81) speelde met haar Stichting Kunstrijden Nederland (SKN) een belangrijke rol in de ontwikkeling van Van Zundert. "Ze heeft me vooraf een berichtje gestuurd", zei de Brabantse. "Ze wenste me veel succes en zei dat ik vooral van het moment moest genieten. Ze is trots op me."

Meer uit Sport

Van Gerwen klopt Bunting na achterstand en bereikt finale

BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.

4 uur geleden
Van Gerwen klopt Van Veen in kwartfinale Premier League

BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.

5 uur geleden
Schaker Giri speelt remise en ziet koploper Sindarov uitlopen

PEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.

9 uur geleden
Alcaraz met moeite ten koste van Etcheverry door in Monaco

MONACO (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz (22) heeft zich met enige moeite bij de laatste acht van de Monte Carlo Masters geschaard. De nummer 1 van de wereldranglijst won op het gravel van de Country Club in de achtste finales in drie sets van de 26-jarige Argentijn Tomás Etcheverry: 6-1 4-6 6-3. Alcaraz stuit nu op Aleksandr Boeblik uit Kazachstan.

9 uur geleden
Dartbond PDC weert trans vrouwen voortaan van vrouwentoernooien

LONDEN (ANP) - Trans vrouwen mogen vanaf donderdag niet meer meedoen aan vrouwentoernooien van dartsbond PDC. Dat staat in een verklaring op de site van de PDC. Het besluit heeft onder anderen gevolgen voor de Nederlandse Noa-Lynn van Leuven.

9 uur geleden
Van der Poel schat kansen in Roubaix hoger in dan in Vlaanderen

ROUBAIX (ANP/AFP/BELGA) - Mathieu van der Poel vindt zichzelf "meer favoriet" in Parijs-Roubaix dan in de Ronde van Vlaanderen. Dat zei hij donderdag op een persconferentie. Van der Poel werd afgelopen zondag in Vlaanderen tweede achter Tadej Pogacar. In Roubaix was de Nederlander de afgelopen drie jaar de beste.

11 uur geleden
Sabalenka mist graveltoernooi Stuttgart door blessure

STUTTGART (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich teruggetrokken van het WTA-toernooi van Stuttgart vanwege een blessure. Dat heeft de Belarussische nummer 1 van de wereld donderdag via Instagram bekendgemaakt. Ze schrijft dat ze de blessure opliep na het masterstoernooi van Miami, dat ze eind maart winnend afsloot.

11 uur geleden