Kunstrijdster Van Zundert: dit is iets waar ik vooraf op hoopte
BEIJING (ANP) - Lindsay van Zundert was tevreden, maar vooral ook opgelucht na haar debuut op de Olympische Spelen. De kunstrijdster wist haar zenuwen in bedwang te houden en noteerde in het Capital Indoor Stadium met een score van 59,24 punten een persoonlijk record tijdens haar korte kür. Dat was genoeg om donderdag terug te mogen komen voor de finale tijdens de vrije kür met de beste 24 deelneemsters.
"Dit is iets waar ik vooraf op hoopte. Mijn doel was om het beste van mezelf te laten zien. Dat heb ik zeker gedaan. Ik hoop dat ik in de finale ook iets moois neer kan zetten", sprak de 17-jarige Van Zundert met een glimlach op haar gezicht. "Het was echt een hele opluchting. Vooral omdat ik toch terugdacht aan de EK van januari, waar mijn laatste sprong niet lukte. Nu lukte die wel. Er viel daardoor een last van mijn schouders."
Bij de EK eindigde Van Zundert, mede door die mislukte sprong, als 27e en ontbrak ze in de vrije kür.
Coach
Carine Herrygers, de Belgische coach van Van Zundert, was er twee dagen eerder nog allesbehalve zeker van dat de jonge Nederlandse de finale zou halen. Ze merkte veel stress bij haar pupil. "De afgelopen week liep de spanning toch op", zei Van Zundert daar zelf dinsdag over. "Maar ik heb meestal wel spanning nodig, anders lukt het niet. In de opwarming had ik in het begin een beetje 'wiebelbenen', maar dat gevoel was er maar even. Toen ik op het ijs kwam en begon, was de stress ook echt helemaal weg en heb ik gedaan wat ik moest doen. Dit is een moment dat ik niet snel zal vergeten."
Van Zundert koos qua uit te voeren elementen een beetje voor zekerheid, legde ze uit. Een 'triple-triple' werd een 'triple-double'. "Mijn triple-triple is nog niet helemaal rond. Stel ik zou 'm wel doen en dan vallen, dan krijg ik vijf strafpunten. Het was een bewuste keuze, die ik samen met Carine heb genomen. Over vier jaar hoop ik weer bij de Olympische Spelen te zijn en dan wel een triple-triple te kunnen doen."
Voormalig kunstrijdster Joan Haanappel (81) speelde met haar Stichting Kunstrijden Nederland (SKN) een belangrijke rol in de ontwikkeling van Van Zundert. "Ze heeft me vooraf een berichtje gestuurd", zei de Brabantse. "Ze wenste me veel succes en zei dat ik vooral van het moment moest genieten. Ze is trots op me."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.
10 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.
11 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.
12 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.
13 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.
13 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters zijn er bij het WK in Warschau niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale. In de halve eindstrijd was Australië met 16-14 te sterk. Voor Oranje wacht nu de strijd om het brons.
14 uur geleden