
Kunstrijdster Van Zundert 22e op WK na tegenvallende vrije kür
SAITAMA (ANP) - Kunstrijdster Lindsay van Zundert is als 22e geëindigd op de WK in de Japanse stad Saitama. De 18-jarige Etten-Leurse kwam vrijdag na een tegenvallende vrije kür tot een totaalscore van 159,55 punten. Ze bezette na de korte kür nog de negentiende plaats.
De Japanse Kaori Sakamoto prolongeerde voor eigen publiek haar wereldtitel met een score van 224,61. De Zuid-Koreaanse Lee Hae-in veroverde zilver (220,94), Loena Hendrickx uit België pakte brons met 210,42.
Van Zundert werd afgelopen januari tijdens de EK veertiende, nadat ze twee keer was gevallen tijdens de vrije kür. In Japan kwam de Brabantse op de muziek uit Pirates of the Caribbean iets beter voor de dag, maar de jury rekende het haar zwaar aan dat ze een aantal sprongen niet goed had afgemaakt. Na een drievoudige lutz moest ze bovendien even met een handje naar het ijs.
Met haar puntentotaal van 159,55 eindigde Van Zundert meer dan 16 punten onder haar persoonlijke record. Ze kwam vorig jaar tot een score van 175,81 op de Olympische Spelen van Beijing, die ze afsloot op de achttiende plaats. Van Zundert werd tijdens de vorige twee edities van de WK zestiende en zeventiende.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse topsprinter Fred Kerley neemt deel aan de eerste Enhanced Games, sportwedstrijden waar doping en andere hulpmiddelen zijn toegestaan. De wereldkampioen op de 100 meter van 2022 wil het wereldrecord van Usain Bolt aanvallen, liet hij weten via de organisatie van het evenement, dat voor het eerst wordt gehouden in mei 2026 in Las Vegas.
3 uur geledenLONDEN (ANP/Belga) - De voormalige Keniaanse tennisspeler Eno Polo is de nieuwe algemeen directeur van de ATP, de overkoepelende organisatie in het mannentennis. De 58-jarige Polo volgt de Italiaan Massimo Calvelli op, die in juni aftrad.
11 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen wil de goede vorm van de laatste race in het Italiaanse Monza meenemen naar de Grote Prijs van Azerbeidzjan. Op het stratencircuit in de hoofdstad Bakoe hoopt de viervoudige wereldkampioen die ook te laten zien en mee te strijden om de zege.
12 uur geledenTOKIO (ANP) - Hardlooptalent Niels Laros heeft geen medaille kunnen bemachtigen op de wereldkampioenschappen atletiek in Tokio. De 20-jarige Oosterhouter ging als een van de favorieten van start op de 1500 meter, maar hij eindigde in de finale als vijfde in 3.34,52.
16 uur geledenTOKIO (ANP) - Femke Bol is hard op weg haar wereldtitel op de 400 meter horden te prolongeren. De Nederlandse topatlete plaatste zich op de WK atletiek in Tokio voor de finale door haar serie in de halve finales overtuigend te winnen. Bol klokte 52,31. De Amerikaanse Dalilah Muhammad, die Bol als haar grootste concurrente beschouwt, finishte achter haar als tweede in 53,14. De finale staat vrijdag om 14.27 uur op het programma in het grote atletiekstadion van Tokio.
17 uur geledenTOKIO (ANP) - Sprinter Xavi Mo-Ajok is er bij zijn WK-debuut op de 200 meter in geslaagd de halve finales te bereiken. De 23-jarige atleet uit Rotterdam liep in het nationale stadion van Japan in Tokio naar de tweede plaats in zijn serie in een tijd van 20,35. Die klassering was precies goed genoeg voor directe doorgang naar de halve finales op donderdag. Olympisch kampioen Letsile Tebogo uit Botswana won de serie in 20,18.
17 uur geledenTOKIO (ANP) - Marije van Hunenstijn is op de WK atletiek in Tokio uitgeschakeld in de series van de 200 meter. De 30-jarige sprintster uit Apeldoorn eindigde in de zesde en laatste serie als zesde in een tijd van 23,13, ruim boven haar persoonlijk record van 22,86. Dat was niet goed genoeg voor een plek in de halve finales op donderdag.
18 uur geleden