Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kunstrijdster Van Zundert 17e op WK, titel naar Japanse Sakamoto

Kunstrijdster Van Zundert 17e op WK, titel naar Japanse Sakamoto

MONTPELLIER (ANP) - Kunstrijdster Lindsay van Zundert is als zeventiende geëindigd op de WK in Montpellier. De 17-jarige Brabantse kwam na de vrije kür van vrijdag tot een totaalscore van 171,39 en steeg ten opzichte van de korte kür nog een plaats.

De titel ging naar Kaori Sakamoto. De Japanse kunstrijdster die op de Spelen van Beijing achter twee Russinnen brons had veroverd, pakte het goud voor de Belgische Loena Hendrickx en de Amerikaanse Alysa Liu.

Van Zundert had zich met een achttiende plaats op de korte kür verzekerd van deelname aan de vrije kür. De kunstrijdster uit Etten-Leur was afgelopen woensdag tot een score gekomen van 58,49 punten, iets lager dan haar score op de Spelen in China. Ook in de vrije kür bleef ze met 112,90 iets onder haar score van 116,57 van Beijing waar ze als achttiende eindigde. Ze steeg toch nog een plek, ten koste van de Zwitserse Alexia Paganini.

Van Zundert eindigde vorig jaar op de WK in Stockholm als zestiende. Toen plaatste ze zich als 24e voor de vrije kür. Door die prestatie werd ze de eerste Nederlandse kunstrijdster op de Spelen sinds Dianne de Leeuw in 1976 in Innsbruck.

Hendrickx bezorgde België met zilver de eerste individuele medaille ooit op de WK kunstrijden. De 22-jarige Belgische kwam na een fraaie vrije kür tot een puntentotaal van 217,70 en zag alleen de Japanse Sakamoto daar met 236,09 punten ruim overheen gaan. Vorig jaar was Hendrickx nog als vijfde geëindigd. Op de Olympische Spelen werd ze achtste.

Op de WK in Montpellier ontbraken de kunstrijders uit Rusland. Vanwege de Russische invasie in Oekraïne mogen schaatsers uit Rusland en Belarus niet deelnemen aan internationale toernooien. Op de Spelen van Beijing pakte de Russische Anna Sjtsjerbakova nog de titel, voor haar landgenote Alexandra Troesova. De eerder op doping betrapte Kamila Valieva werd na een mislukte vrije kür toen vierde.

Meer uit Sport

Wielrenner Seixas wint ook tweede etappe in Ronde van Baskenland

MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.

13 uur geleden
Belgische politie: 54 renners reden door rood in Vlaanderen

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.

13 uur geleden
Tennisser Alcaraz naar laatste zestien op gravel van Monaco

MONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.

16 uur geleden
Sinner eenvoudig naar achtste finales in Monaco

MONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.

17 uur geleden
Atletiekbond maakt marathon een op zichzelf staand kampioenschap

MONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.

19 uur geleden
Hockeyers Kampong winnen Euro Hockey League

DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.

1 dag geleden
Wielrenner Seixas wint tijdrit in Ronde van Baskenland

BILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.

1 dag geleden