Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kunstrijdster Van Zundert 17e op WK, titel naar Japanse Sakamoto

Kunstrijdster Van Zundert 17e op WK, titel naar Japanse Sakamoto

MONTPELLIER (ANP) - Kunstrijdster Lindsay van Zundert is als zeventiende geëindigd op de WK in Montpellier. De 17-jarige Brabantse kwam na de vrije kür van vrijdag tot een totaalscore van 171,39 en steeg ten opzichte van de korte kür nog een plaats.

De titel ging naar Kaori Sakamoto. De Japanse kunstrijdster die op de Spelen van Beijing achter twee Russinnen brons had veroverd, pakte het goud voor de Belgische Loena Hendrickx en de Amerikaanse Alysa Liu.

Van Zundert had zich met een achttiende plaats op de korte kür verzekerd van deelname aan de vrije kür. De kunstrijdster uit Etten-Leur was afgelopen woensdag tot een score gekomen van 58,49 punten, iets lager dan haar score op de Spelen in China. Ook in de vrije kür bleef ze met 112,90 iets onder haar score van 116,57 van Beijing waar ze als achttiende eindigde. Ze steeg toch nog een plek, ten koste van de Zwitserse Alexia Paganini.

Van Zundert eindigde vorig jaar op de WK in Stockholm als zestiende. Toen plaatste ze zich als 24e voor de vrije kür. Door die prestatie werd ze de eerste Nederlandse kunstrijdster op de Spelen sinds Dianne de Leeuw in 1976 in Innsbruck.

Hendrickx bezorgde België met zilver de eerste individuele medaille ooit op de WK kunstrijden. De 22-jarige Belgische kwam na een fraaie vrije kür tot een puntentotaal van 217,70 en zag alleen de Japanse Sakamoto daar met 236,09 punten ruim overheen gaan. Vorig jaar was Hendrickx nog als vijfde geëindigd. Op de Olympische Spelen werd ze achtste.

Op de WK in Montpellier ontbraken de kunstrijders uit Rusland. Vanwege de Russische invasie in Oekraïne mogen schaatsers uit Rusland en Belarus niet deelnemen aan internationale toernooien. Op de Spelen van Beijing pakte de Russische Anna Sjtsjerbakova nog de titel, voor haar landgenote Alexandra Troesova. De eerder op doping betrapte Kamila Valieva werd na een mislukte vrije kür toen vierde.

Meer uit Sport

Sabalenka ten koste van Osaka naar kwartfinale Indian Wells

INDIAN WELLS (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka staat in de kwartfinale van het masterstoernooi van Indian Wells. De Belarussische tennisster was in twee sets te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-2 6-4.

6 uur geleden
Ineos wint ploegentijdrit Parijs-Nice, Ayuso nieuwe leider

POUILLY-SUR-LOIRE (ANP) - Ineos Grenadiers heeft de ploegentijdrit in Parijs-Nice gewonnen. Over 23,5 kilometer van Cosne-Cours-sur-Loire naar Pouilly-sur-Loire was de Britse ploeg twee seconden sneller dan nummer 2 Lidl-Trek. De derde plek was op elf seconden van de winnaars voor Decathlon.

10 uur geleden
Wielrenner Van der Poel wint tweede etappe Tirreno-Adriatico

SAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.

11 uur geleden
Zitskiër Kampschreur wint goud op combinatie, brons De Langen

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft zijn tweede paralympische medaille gewonnen. De winnaar van het goud op de super-G won op dinsdag de supercombinatie. Hij was in de combinatie de snelste in de super-G en werd zesde in de slalom. Niels de Langen won een bronzen medaille bij de supercombinatie.

13 uur geleden
Schilder voert ploeg van 23 atleten aan voor WK indooratletiek

ARNHEM (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder voert de Nederlandse atletiekploeg aan voor de wereldkampioenschappen indoor, van 20 tot en met 22 maart in het Poolse Torun. Schilder voert met een stoot van 20,69 meter de wereldranglijst aan van dit jaar.

13 uur geleden
Zitskiërs Kampschreur en De Langen op medaillekoers in combinatie

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur lijkt op weg naar zijn tweede paralympische medaille. De winnaar van het goud op de super-G leidt na het eerste onderdeel van de supercombinatie, toevallig ook de super-G. De medailles worden dinsdag rond 14.00 uur verdeeld na de slalom.

16 uur geleden
Honkballers definitief uitgeschakeld in World Baseball Classic

MIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn definitief uitgeschakeld op de World Baseball Classic. De ploeg van bondscoach Andruw Jones kan niet meer bij de beste twee ploegen van de poule eindigen na de winst van de Dominicaanse Republiek op Israël in het stadion van de Miami Marlins: 10-1.

1 dag geleden